АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Ottawa boy »

четвъртък, 25 февруари 2010 София

"Ще стисна зъби за последен път и ще спазя джентълменското споразумение, което постигнахме с премиера Бойко Борисов във Висшия съдебен съвет - да не коментирам действията на други власти и резултата от тези действия върху други институции. Ще коментирам обаче някои публични изяви в медиите". Това заяви председателят на Върховния касационен съд проф. Лазар Груев преди днешното заседание на Висшия съдебен съвет.

Според него "всеки честен български гражданин, каквито са и мнозинството от съдиите, без съмнение безрезервно подкрепят политиката на нулева толерантност към престъпността, която някои наричат война. Тази политика обаче трябва да се води единствено и само в рамките на закона. И ако си послужа със спортни термини, за да ме разберат някои, всеки бяга по своята писта", заяви шефът на ВКС. Според него няма демократична държава, в която играчите да следят за спазване на правилата и да ги определят. "Винаги има съдия и арбитър, в този смисъл съдът е арбитър и българските съдии нямат повече търпение да слушат непрекъснати безпочвени и немотивирани обвинения.

Аз призовавам институциите по-малко да говорят, повече да работят, както се стреми да прави българският съд. И накрая, може да има война срещу престъпността, тя трябва да се води по правилата. Няма и не може да има война между институциите. Това вреди на държавността, на демокрацията, на честния справедлив процес, който българският съд е длъжен да осигури на всички български граждани така, както е навсякъде по света, в демократична Европа и отвъд океана. Всички институции следва да си сътрудничат, всеки съобразно неговите правомощия, в рамките на конституцията и законите", заяви Груев. Според него е налице различно говорене. Министърът на вътрешните работи е политик и говори като политик. "Аз говоря и сега, и винаги като професионалист. В съда няма друг език", заяви Груев.Антония Кюмюрджиева
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Ottawa boy »

четвъртък, 25 февруари 2010 София

ВСС най-сетне уволни топ магистрат, който е човек на Красьо.Бившият председател на окръжния съд във Велико Търново Даниел Минов е първият, изгонен от системата, заради връзките си със скандалния лобист с ланците.

Досега всички магистрати, засечени в контакти с Красьо се разминаваха с понижаване в ранг.

За период от 15 дни Даниел Минов е провел 14 разговора и е имал една лична среща с плевенския бизнесмен Красимир Георгиев. Минов бе кандидат за поста шеф на Великотърновския окръжен съд и само един глас не му достигна за втори мандат.

На 8 октомври м.г., когато главният прокурор съобщи имената на членовете на ВСС, замесени с Красьо, Иван Димов в свое оправдание заяви: "За всички нас кадруванета се превърна в ежедневие. Работим наистина добре, въпреки няколкото тежки кадрови решения. Успяхме да разместим статуквото в Софийския градски и Софийския апелативен съд. Аз почти след всеки избор получавам поредица от обаждания. Председателят на Окръжния съд във Велико Търново (Даниел Минов - бел.ред.) ми се обиди по телефона, защото събрал 12 гласа в своя полза, не му достигал само моя глас, защото в деня на избора отсъствах. Това е не само моето ежедневие, а на всеки от нас", призна тогава един от магистратите с най-много разговори с лобиста.

Според ВСС, Минов ще каже сбогом на системата, тъй като не е проявил достатъчно самокритичност. Магистратът обяснил на съвета, че Георгиев му е помогнал за разкриването на посегателство върху личното му имущество. Пред комисията от ВСС, която провери случая му, Минов заявил, че някой му запалил входната врата, друг пък му надраскал колата и той потърсил Красьо да му съдейства да се разкрият извършителите.
ВСС уволни дисциплинарно днес и следовател от Варна, който използвал служебното си положение, за да проследи телефонните разговори на жена си.

В качеството си на следовател Желев е изискал от "М-тел" справка за проведени разговори на съпругата си. Пред мобилния оператор той заявил, че е във връзка с досъдебно производство, по което работи. След като получил справката, той я представил по бракоразводното си дело.

Съпругата обаче разбрала за какво става дума и сезирала началника му, който пък се обърнал към ВСС.

На заседанието на съвета днес Желев е бил уволнен с 16 гласа "за", един "против" и четирима "въздържали се".
Предложението на освобождаването му от длъжност е на неговия шеф - окръжният прокурор на Варна.

Михаил Колев Желев се прочу през последната една година с рекорда, който постави като кандидат-началник. Той се беше самопредложил за 22 шефски места - все като председател на Районен съд. Мераците му да оглави кое да е съдилище толкова вбесиха преди време шефа на Върховния административен съд Константин Пенчев, че той обяви бойкот на ВСС.

Сега обаче освен че е уволнен, Желев става и клиент на прокуратурата, която е образувала досъдебно производство за злоупотреба със служебно положение.
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Aribu »

Той е прав но за всички е видно, че модела не работи и изхода е РЕФОРМАЦИЯ.
Ще се стигне и до нея. Това е неизбежно.
Но забележете, въпроса отново си стои.
Кой ще я проведе.
Ако са пак те то какво ще е различното.
Ето заради това трябва гражданско общество, морално, извисено, осъзнато, непоколебимо, компетентно. То трябва да израсне и извърши необходимото в реформите.
Има ли го? Къде е? Какво му е състоянието и качеството?
Това са въпросите, които трябва да се задават и правят ли опити настоящите политици да създават условия с освобождаване на хватките зависимости или продължават да контролират процесите.
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Ottawa boy »

аз мисля че им гори огън на дупетата и права евала на това правителство че поне изнася насраните гащи на показ и леко полеко ги натискат .То е повече от ясно че няма да се променят нещата за 1 месец но поне занапред да знаяат че са наблудавани внимателно :geek: :geek:
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Aribu »

Те винаги са наблюдавани, въпроса е от кого?
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от ablood »

Aribu написа:Той е прав но за всички е видно, че модела не работи и изхода е РЕФОРМАЦИЯ.
Ще се стигне и до нея. Това е неизбежно.
Глупости!
Няма вариант при който системата да започне да служи на народа, вместо на групировките. Кой ще го позволи?
Който вярва, че вдигащия се шум е от друго, освен от преразпределение на властта е :drunk:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Ottawa boy »

виждам че си доста негативен и не признаваш промените които ( аз мисля) че са започнали . Но имаш право . До сега само сме лъгани. Аз пък ВЯРВАМ че нещата са тръгнали на добре
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Ottawa boy »

ablood написа:
Aribu написа:Той е прав но за всички е видно, че модела не работи и изхода е РЕФОРМАЦИЯ.
Ще се стигне и до нея. Това е неизбежно.
Глупости!
Няма вариант при който системата да започне да служи на народа, вместо на групировките. Кой ще го позволи?
Който вярва, че вдигащия се шум е от друго, освен от преразпределение на властта е :drunk:
е тва вече е сериозно мнение !!!
Ако не си разбрал Европа натиска яко и не ни остава много друг опшън.....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от ablood »

Ottawa boy, помисли какво би направил ти, ако имаше способността да манипулираш масите, изкарвайки милиарди, правейки се на политик! Ще позволиш ли да ти се изплъзне кокала поради външен натиск? Не, просто ще смениш кожата (фигурите) с по-чиста и ще обявиш старата за победена.

Няма начин да се предадеш и да позволиш без бой чужди фигури да завътрят играта, която ти носи космически печалби.

Тези хора нямат моето и твоето съзнание и възможности. Те творят история, макар и понякога черна.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Ottawa boy »

имаш право , но аз продължавам да съм оптимист
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Aribu »

Оптимизъм да, но чорапа не се ли разплете до мястото на грешката и на най богатата дама на света си стои крив. И това разплитане няма да стане от носешата ни мадам Европа а от онези, които плетът чорапа. В момента се плете от крадливата политическа класа и номенклатурата на миналото а той е този, кйто е заплел грешното. Той сам няма да се поправи. Народа също не е да поправя грешки а да бъде спечелен на страната на онези, които реално желаят реформации. Това е възможно ако се превърне от електорат в гражданско общество с позиция и познания за реалните проблеми и ситуация в историческо време и настояща реалност. Чак тогава ще дойде ред за реален ДЕМОНТАЖ. Помните ли този призив и какво означава това?
Защо не стана и кой нашправи псевдо такъв днес е ясно и то на много. Остава да стане ясно достатъчно много за да го осъществят. В същото време трябва да се внимава за същите да не го направят за втори, трети или незнам си кой път псевдо, защото тяхното оцеляване е възможно само в настоящото статукво.
А милионите, милиярдите са винаги там и тях ги има онзи, който успее да овладее настоящето, което се подържа от оядени и неспособни след като дереджето опира до нужда от ОБЩА РЕФОРМАЦИЯ.
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от ablood »

Aribu написа:Оптимизъм да, но чорапа не се ли разплете до мястото на грешката и на най богатата дама на света си стои крив. И това разплитане няма да стане от носешата ни мадам Европа а от онези, които плетът чорапа. В момента се плете от крадливата политическа класа и номенклатурата на миналото а той е този, кйто е заплел грешното. Той сам няма да се поправи. Народа също не е да поправя грешки а да бъде спечелен на страната на онези, които реално желаят реформации. Това е възможно ако се превърне от електорат в гражданско общество с позиция и познания за реалните проблеми и ситуация в историческо време и настояща реалност. Чак тогава ще дойде ред за реален ДЕМОНТАЖ. Помните ли този призив и какво означава това?
Защо не стана и кой нашправи псевдо такъв днес е ясно и то на много. Остава да стане ясно достатъчно много за да го осъществят. В същото време трябва да се внимава за същите да не го направят за втори, трети или незнам си кой път псевдо, защото тяхното оцеляване е възможно само в настоящото статукво.
А милионите, милиярдите са винаги там и тях ги има онзи, който успее да овладее настоящето, което се подържа от оядени и неспособни след като дереджето опира до нужда от ОБЩА РЕФОРМАЦИЯ.
Леле колко много думи, без да кажеш нищо съществено.
Ама тебе май наистина политиката ти е в кръвта, а? ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Julian_04 »

Ottawa boy написа:виждам че си доста негативен и не признаваш промените които ( аз мисля) че са започнали . Но имаш право . До сега само сме лъгани. Аз пък ВЯРВАМ че нещата са тръгнали на добре
Аз пък си мисля, че изживяваме 60-те години на Америка, когато мафиотите озаконяват постепенно парите си. Лошото е, че власта винаги е в услуга на хората с пари и ако те нямат съвест това няма да доведе до добър край!!!
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от Aribu »

В америка не са спечелили лошите :lol:
А у нас лошите ототдавна са спечелили и властта и парите.
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: АЗ не вярвам в правосъдието в БГ

Мнение от gt_2006 »

Ама тебе май наистина политиката ти е в кръвта, а? ;)
Кой кой е?-----Арибу писа:-Яне Янев беше и е плод на техните идеологически центрове, които го създадоха за да се отнеме възможността от реално искащите, измитането на над 65 години държащите и хранещи престъпните схеми.
Арибу ------- Реформацията е комплекси реформи, предшествуващи от огромен дебат, веднага след избори в нов парламент с една единствена тема, подготовка на страната за нови избори с велико народно събрание в което да се дебатира националната ни доктрина и чисто нова конституция от вид и тип на онази, която беше отменена престъпно от престъпната власт, която изкриви живота на милиони под заплахата и гаранцията на чужда окопационна войска.
http://frognews.bg/news_18398/RZS_tragv ... vi_izbori/ РЗС тръгва към сваляне на правителството и нови избори ▲ Яне Янев Курс на опозиционна война обяви лидерът на РЗС Яне Янев в Бургас. Първостепенна задача за нас ще е свалянето на новата тройна коалиция – ГЕРБ, ДСБ и „Атака”. След това предсрочни избори и свикване на Велико народно събрание. Вече сме в опозиция, при това „дясна консервативна опозиция”,
Публикувай отговор