Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от gt_2006 »

По предложение на Синята коалиция/идея на И. Костов/ е внесен проект за декларация по възродителният процес! Тия хора сами ни вкарват в предстоящи процеси по международни съдилища за компенсации на "етнически" прочистените! За мен те са отстъпници от националните интереси,още повече,че съвсем не може да се сравни възродителният процес с подобни такива ,като в Руанда,Босна и Херцеговина или това в Беломорието през 1913 година,когато са клали и прогонили българите, оттам и до днес няма никакви компенсации от Турция,въпреки че има и договор за това/компенсирането/Ангорският договор. На 19 февруари,в деня на обесването на Левски,влиза в пленарна зала! Минало е в комисията за права на човека в НС! От Турция е пристигнала делегация от изселниците от БГ за среща с експрезидента Ж.Желев за съдействие за приемането и!!!

Цитат:
Проект на декларация, осъждаща опита за насилствена асимилация на българските мюсюлмани одобри комисията по правата на човека и вероизповеданията.

С документа се предлага на парламента да заяви, че категорично осъжда асимилационната политика на тоталитарния комунистически режим спрямо мюсюлманското малцинство, включително и т.нар. Възродителен процес.

„Обявяваме прогонването над 360 000 български граждани от турски произход през 1989 година за форма на етническо прочистване, извършено от тоталитарния режим", се казва в декларацията.

http://news.ibox.bg/material/id_5400120 ... _21/#clist
Последно промяна от gt_2006 на Сря Фев 17, 2010 3:15 pm, променено общо 1 път.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от speedy »

Общо-взето е вярно това, което искат да напишат в декларацията. Етническо прочистване беше. Само че трябваше да го изчистят този проблем преди 20 години.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от Julian_04 »

speedy написа:Общо-взето е вярно това, което искат да напишат в декларацията. Етническо прочистване беше. Само че трябваше да го изчистят този проблем преди 20 години.
А, то по самата си същност беше много глупаво, защото именно турците ни бършеха лайната на нас българите и вършеха най-черната работа. Комунистите се уплашиха обаче ,че не са п****ци както всички останали и решиха да ги изгонят. До кога ли ще си берем плодовете на недалновидната политика??? :@
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от Aribu »

Их сега да имаше един съд да ме осъди като съучастник а подбудителите и извършителите да хвърли за по 15 години в затвора, да им конфискува и подари на прогонените турци имущество...
Нещата вероятно ще потръгнат на територията БГ.
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от Julian_04 »

Аз бях по това време на бригада, защото на другарите им трябваше някой, който да работи на полето...Пазеха ни един взвод войници, които влизаха по къщите на турците в пълно бойно снаряжение, крадяха им запасите от ядене и пиене, и после си правеха оргии с развратни колежки...Ар-рррг! Пу,Пу, Пу... :puke: :puke: :puke:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от Linko »

Богата фантазия имаш, момиче.
А ще ми обясниш ли какво значи "пълно бойно снаряжение" и какво "пиене" се е крадяло от мюсюлманските къщи, при положение че алкохолът им е забранен от вярата?
Виж това, че си имала развратни колежки не го оспорвам. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от speedy »

Може да им е забранен от вярата, ама имаха много хубава кайсиева ракия.

И аз бях на бригада по същото време. Нас не ни пазеха войници, а турците сами ни даваха ракията защото нямаше как да я вземат когато ги гонеха от къщите. Обикновени хора, които цял живот за бачкали на полето. Много тъжна картина беше. А нас не ни мразеха - мразеха селския партиен секретар и тези в униформите, които ги "ескортираха" към Турция.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от Julian_04 »

Къm Linko:
Я, си гледай гаубиците, Бейби! Това ти надвишава компетенциите...Ако някога си имал познати сред нашите турци, много добре ще знаеш, че повечето не са крайно религиозни и във почти всеки дом се произвеждаше и вино, и ракия...Колкото до другото няма да ти направя удоволствието да ти кажа , че аз съм участвувала, защото означава да си изкривя душата...Но другото си беше точно така и мога да се закълна в каквото искаш! Sorry за армията , в която си служил... :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от hadministratora »

Julian_04 написа:...До кога ли ще си берем плодовете на недалновидната политика??? :@
Ами поне няколко десетилетия след като спрем да я провеждаме...
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от Julian_04 »

speedy написа:Може да им е забранен от вярата, ама имаха много хубава кайсиева ракия.

И аз бях на бригада по същото време. Нас не ни пазеха войници, а турците сами ни даваха ракията защото нямаше как да я вземат когато ги гонеха от къщите. Обикновени хора, които цял живот за бачкали на полето. Много тъжна картина беше. А нас не ни мразеха - мразеха селския партиен секретар и тези в униформите, които ги "ескортираха" към Турция.
О, нас ни пазеха, щото по думите на другарите сме били в крайно опасен район. За информация аз и гаджето ми закъсняхме и ни се наложи да отидем със собствен транспорт...Да ама Не защото автобусът "Чавдар" се счупи на средата на пътя и представете си...откараха ни на автостоп две момчета турци и даже не ни отрязаха главите. Yра, живи сме! ;)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от hadministratora »

Аз съм имал през живота си доста малко контакти с турци - не защото имам проблем да контактувам с тях, а просто защо така се е случило. От малкото ми контакти, както и от това, което съм чувал от близки за техните контакти, съм стигнал до един неприятен извод за произхода на по-голямата част от етническите проблеми и напрежения - те почти не съществуват между т. нар. обикновени хора, а се зараждат в главите на лидерите (политичеки например) и по някакъв начин тия идиоти успяват да ги материализират!
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от Ottawa boy »

точно така е
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от Aribu »

Тези конфликти се раждат и раздуват в така наречената ДАНС, допреди няколко години НСС а преди това НСЗК а преди това ДС, рожба на КДС. Някога в тази служба работеха дядовците и бащите на сегашните разбойници и те защото са родени, израсли и обучени от тях, провеждат същата човеконеавистна политика на разделение за да ги владеят. Вие сте свидетели на модела тук и етническото и религиозно пъстро общество и възможността за съжителсто след като държавата се разграничава от всички и се определя като служител на данакоплатците, без значение другите белези. Просто е но не е за изпускане този дебел кокал, който с кръв си превзеха другарите у нас.
Просто като леща.
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от Linko »

Но и затова пък и много ефикасно. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Възродителният процес="Етническо прочистване"?!

Мнение от prace »

Аз имах приятелка туркиня от Кнежа. Тя не говореше турски нито родителите й. Поканиха ме на гости веднъж и бях приятно изненадана от от гостоприемството им.
Излязохме даже вечерта на нещо като кръчма в турската махала на Кнежа. Никой не ни е досаждал или направил каквито и да е намеци.
Не мога да кажа нищо лошо за тези хора, които се наричт турци, а не говорят турски, но ми беше мъчно за моята приятелка, която понеже е жена нямаше право на никакво наследство, а всичко отиваше при брат й. Но това вече идва от религията, която е много назадничева.
България да се радва, че има турско малцинство, а не арабско както е в Западна Европа.
Публикувай отговор