Моля дайте подробности за федералната процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
yvpcdb
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 11:01 am
Местоположение: Ямбол

Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от yvpcdb »

Моля дайте подробности за кандидатсване по федералната процедура!
Вярно ли е, че продължава много по-дълго от другата? Има ли някакви други различия?
Колко време отнема в общи линии?

Благодаря предварително!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от kikolilokiko »

emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от valery »

Не е вярно, че продължава много повече. Нашата беше около 13 месеца. Като гледам на повечето хора днес също е кратка.

Най-съществената разлика е знаенето/незнаенето на френски език. Друга важна подробност е, че няма интервю.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от hadministratora »

valery написа:Най-съществената разлика е знаенето/незнаенето на френски език. Друга важна подробност е, че няма интервю.
Всъщност по-точно е да се каже че по федералната може с който от двата езика човек предпочита.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от optics »

Не искам да обиждам никого, но мойто собствено определение е, че кебекската процедура е за хора които иначе не събират точки. То не е и за обиждане щото някакви си точки не са директно отражение на интелекта на човека.
Впрочем от гледна точка на кебекското правителство - точно това е и начинът да направят тяхната процедура по-привлекателна.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от prace »

Не е точно така. Ние не събирахме точки по кебекарската, но по федералната събрахме.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от ivalin »

prace написа:Не е точно така. Ние не събирахме точки по кебекарската, но по федералната събрахме.
И при много други това е факт, пък да не говорим, че все още няма установена практика да е по-кратка, освен с малки изключения. Виж при квебекарите не е така и за това, ако човек събира при тях точките няма за какво да се триуми, ами направо да действа по тази процедура, а не да се прави на "мъж"!!!!!!!!! :!: Още повече винаги съм казвал, че при тях няма изпит по език, а само едно нищо и никакво интервю за елементарни познания относно френския и който не се е хванал той не го е минал. Е, има и провали но това са крайности и сигурно се броят на пръсти. Така, че всеки може сам да си направи сметката, да кара по лекото или да си троши главата в стената... :fubar: :!:
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от hadministratora »

ivalin написа:...все още няма установена практика да е по-кратка, освен с малки изключения...
Според мен има. Аз не смятам че аз и kill_u (например) сме изключения. По-скоро сме сред първите известни (защото вероятно има и много неизвестни), които минават бързо.
ivalin написа:...няма изпит по език, а само едно нищо и никакво интервю за елементарни познания относно френския...
Моите впечатления са, че именно интервюто е това което притеснява повечето кандидати по френската процедура. Изпита си е изпит - явяваш се, показваш какво можеш и си получаваш точките. Няма 6-5. Виж за интервютата се носят легенди, че не бива да се споменават факти като това че знаеш много добре английски, че смяташ да имаш (още) деца, че искаш да живееш в град Х (извън Кебек) - все неща които са съвсем нормални, не са престъпни и за които няма писани никъде правила. Някой сега ще каже че това са глупости, които се говорят от неуспелите, но аз знам едно - пушек без огън няма! И никой нямаше да разказва тези неща ако в тях нямаше поне малко истина.

Някой някога да е чувал да е проблем за кандидатите по федералната процедура това че смятат да живеят в <напишете тук името на произволно населено място в Канада>? Някой да е бил скъсан на изпит по английски, защото знае много добре френски (или който и да е друг език)? Аз не съм.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от Павел »

Аз по-скоро бих задал въпроса, има ли някой който да е минал по федералната и доброволно след това да се е заселил в Кебек?

Ако си минал по федералната, няма проблем да се заселиш директно където и да е в Канада, стига да не е Кебек, защото имаш право да кацнеш и минеш през имиграционните където и да е освен Кебек.

Ако е истина, че на интервюто при кебекарите е минус да покажеш добри познания по английски, това показва само какви ксенофоби са парлетата. Щото при федералните не е минус, а плюс ако знаеш и френски. Аз не съм бил във всички френско-говорящи държави по света, но в тия дето съм бил, включително и оригиналната, знака стоп си е стоп, а не арет, както при искащите да се отделят, неуспешно за СЪЖАЛЕНИЕ!

Би ми било любопитно, ако при евентуален следващ, този път успешен, референдум за отделяне от Канада, заселилите се там биха ли останали, или биха се преместили в лошата Канада, дори и да няма изискване за визиторска виза при влизане в последната? И дали наплива за държавата Кебек би бил както сегашния, при положение че ще се врътне федералното кранче и там ще трябва от социал да се мине към работа, а детските градини няма да са по 100, а по 1000 на месец?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от IRA »

Аз имам приятел , който беше минал федералната процедура, но директно беше кацнал в Квебек т.е Монреал. Знам ,че си вади на местна почва сертификат за Квебек , но не знам каква е точно процедурата.
Това, че познанието на английски на интервюто носи минус е невярно, носи повече точки .Въобще легенди всякакви, ама те са си точно това легенди.
Последващ референдум няма да има.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от Потребител »

Аз пък да попитам Павел - откъде бе човече събра толкова злост към Квебек и обитателите му ? Защо ? Какво толкова са ти причинили?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от Павел »

Никаква злост, бе човече, просто не ми се ще останалите провинции да издържат Кебек. Защо трябва част от моите такси да отиват за издръжка на търтеи, които плащат 100 за градина, а аз ще плащам 1000? Злост има, само че от страна на кебекарите към останалата Канада:

" In 1995, The Angus
Reid Group asked a national sample of Canadians to describe how they
personally felt about Canada. Four options were given:

* I am strongly attached to Canada-I love the country and what it
stands for;

* I am attached to Canada, but only so long as it provides me with a
good standard of living;

* I am not attached to Canada and would prefer to see it split up into
two or more countries; and

* I would prefer to see Canada amalgamate with the United States.
(Reid, 1995)

Outside of Quebec, there was evidence of a high level of patriotism
with over 85% of Canadians saying that they are deeply attached to the
country and what it stands for. In the province of Quebec, only
one-third of the population and only 20% of the francophones, displayed
this level of affection for Canada"

http://www.studyworld.com/newsite/Repor ... _Issue.htm
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от ivalin »

hadministratora написа:Според мен има. Аз не смятам че аз и kill_u (например) сме изключения. По-скоро сме сред първите известни (защото вероятно има и много неизвестни), които минават бързо...
...Моите впечатления са, че именно интервюто е това което притеснява повечето кандидати по френската процедура. Изпита си е изпит - явяваш се, показваш какво можеш и си получаваш точките. Няма 6-5. Виж за интервютата се носят легенди, че не бива да се споменават факти като това че знаеш много добре английски, че смяташ да имаш (още) деца, че искаш да живееш в град Х (извън Кебек) - все неща които са съвсем нормални, не са престъпни и за които няма писани никъде правила. Някой сега ще каже че това са глупости, които се говорят от неуспелите, но аз знам едно - пушек без огън няма! И никой нямаше да разказва тези неща ако в тях нямаше поне малко истина...
hadministratora, приятелю повярвай ми вие с kill_u наистина сте изключение навъртях доста стаж в процедурата и съм я започнал много преди теб и преди kill_u , но съм все още до под кривата круша и съвсем не съм единствения, а напротив познавам още доста семейства на същия хал без да са регистрирани в този форум. Не ме разбирай погрешно, аз се радвам за вашия успех и го пожелавам на всички, които са започнали или смятат да започнат "марша на скок по този трънлив път"!!! :geek: Що се отнася до интервюто не забравяй, че това са отзиви не само до върнати на интервюто, но и това са хора, които са започнали френския от А Б, и ако ги сравниш с хора,които са започнали от А Б английския съвсем не ги виждам да се явят на изпит и да няма 6 - 5.... Нещата съвсем не са така съизмерими, но е факт неоспорим, че квебекската процедура е по-лесна и много по-ясно регламентирана. Това е не само мое мнение, а и мнение на много хора с фирми, които помагат на такива като нас. ;) Е, напълно те рабирам, че от тази камбанария ти е доста по-широко около врата, но действителността е малко по-различна и мисля, че в коментара си си доста пристрастен. Все пак това е лично мое мнение и то не е миродавно... :!:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от Павел »

Не вярвам да са изключение - нашата (федерална) процедура приключи за 13 месеца и без интервю.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Моля дайте подробности за федералната процедура

Мнение от hadministratora »

ivalin написа:...навъртях доста стаж в процедурата и съм я започнал много преди теб и преди kill_u...
Вероятно точно за това все още чакаш. Една от легендите, които съм чувал за френската процедура е, че при промени в условията и при кандидати подали заявление сравнително скоро (и дори не чак толкова скоро) преди промените, служителите във Виена, които оценяват могат да вземат критериите, които са по-изгодни за дадения кандидат или дори комбинация от стари и нови условия. Е, по федералната процедура няма нищо такова (което е и доказателство в полза на твърдението че е по-ясно регламентирана). Ако си подал документи преди Февруари 2008 си по старите условия и това е. А старите условия са FIFO (first in - first out) и се разглеждат всички кандидатури без предварителна селекция.

ivalin написа:...ако ги сравниш с хора,които са започнали от А Б английския съвсем не ги виждам да се явят на изпит и да няма 6 - 5...
Може би не съм бил ясен с израза "няма 6-5". Имам предвид че каквото си изкараш на изпита това си получаваш като точки в процедурата. Убеден съм, че по федералната процедура има и такива, които са се отказали след изпита си или на които не са им стигнали точките заради език. Важното е, че те оценяват специалисти по езика (все пак си на езиков изпит), а не от имиграционни служители (те може да са много кадърни и прочее, но са специалисти в друга област). Това според мен също допринася за по-голямата яснота на процедурата.

ivalin написа:...но е факт неоспорим, че квебекската процедура е по-лесна и много по-ясно регламентирана...
Това дали е по-лесна е много индивидуално и в крайна сметка за едни ще е лесна, за други няма да е. За по-ясното регламентиране виж по-горе :) Не мога да се съглася че регламента за Кебек е по-ясен.

ivalin написа:...от тази камбанария ти е доста по-широко около врата, но действителността е малко по-различна...
От коя камбанария?!?! И защо действителността да е по-различна?! Аз не съм с нищо по-различен или специален от другите кандидати. Да, имам професия, която я има в списъка и е търсена на канадския трудов пазар. Да, знам езика добре и успях да го покажа на изпита. Но тези двете са резултат на сериозен труд от моя страна, като за първото имам и не малка доза късмет, че съм се оказал квалифицаран в нещо търсено. Така че моята камбанария е като на повечето хора и в нея няма нищо недостижимо за когото и да било.
Публикувай отговор