МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ (!) След CSQ доk. за ВИЗА точка.9

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Krasy
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:47 am
Местоположение: Deutschland - Berlin => Canada - Quebec

МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ (!) След CSQ доk. за ВИЗА точка.9

Мнение от Krasy »

Здравейте приятели , много ще ви бъда благодарен , ако отделите от времето си , за да ми помогнете със съвет !
Получих документа CSQ и сега ми предстои да подавам документите към посолството за виза .
Но има нещо което не ми е ясно...
Документ от казармата "военните" за добра ръководна служба - тоест че нямаш провинения , арест или нещо такова ?????
От къде мога да взема такъв документ и какво точно представлява ???
Вие(за мъжете) от къде си изкарахте такъв документ ???
Аз не съм военен , бях в казарма само 6 месеца и после се уволних по болест , платих на лекар за да ми напише че имам язва, но това не е от съществено значение , аз не съм им казвал че сам се уволнил по болест. За тях е важно да знаят бил ли си в казарма , колко време , като какъв и сега този документ нещо като свидетелство за съдимост от военните ??? :roll:

Прилагам ви това което пише в документите :

Documents à fournir à l'appui d'une demande de résidence permanente
Точка 9. Renseignements supplémentaires
- renseignements relatifs au service militaire ou national : rang , unité et endroit , en joignant le " Certificat de bonne conduite " ou son équivalent ; si vous avez fait l’objet d’une exemption , d’une dispense ou d’un sursis , fournir un justificatif
- si vous demeurez dans un pays autre que votre pays d’origine , indiquez sur une feuille à part la date , les raisons et les circonstances de votre départ
Предварително благодаря на всички , които ще ми пишат !!! :beer2:
Аватар
sve
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 2:02 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

здрасти

Мнение от sve »

да ти призная доста ме озадачи с това! Аз лично не съм пратил нищо подобно към букорещ. Хем четох няколко пъти инструкции но мисля че не съм се натъквал на необходимост да се доказва нещо за казармата. Единствено пратих , акт за раждане, свидетелство за съдимост, бележка за платени такси и анексите и формите. Аз лично си мислся че подобно доказателство може да е необходимо ако си отбелязал някои от многото квадратчета от типа били ли сте в секретни службди и т.н. с ДА, или най вероятно ако кандидатстваш по федералната програма и е необходимо с документите да пратиш копия на всички документи, което обаче ти си направил във Виена и си получил CSQ :) Обаче това е мое мнение че не трябва да се праща подобен документ ! Аз не съм пратил ! НО все още чакам медицински тъй че ако наистина е необходим сигурно ще ми поискат в последствие !

Успех
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

Писах само 4ин,длажност,поделение,род войски и това е.
Krasy
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:47 am
Местоположение: Deutschland - Berlin => Canada - Quebec

Мнение от Krasy »

БЛАГОДАРЯ ви за вниманието и отговорите !!!
И аз мисля че едва ли някои от нас кандидатите е изпратил такъв документ , но ми се иска да видя как са реагирали и другите мъже , дано да пишат !? :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

taya glupost sega sa ya vkarali
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Botzo

Мнение от Botzo »

Уууууу това направо уби пейзажа.
Аз дори не представих военната книжка. И аз така писах каде съм служил и т.н. Опитах се да пратя пълномошно на брат ми за да ми иа превде и легализра военната книжка в БГ ама военните казали че това се правило лично, а и щом съм бил вече гражданин на друга страна е трябвало да я върна (и ако я върна как ще доказвам че съм бил войник???). Но пък има и друго, при мен са минали повче от 10 г. от уволнението ми така че имаше давност (пишеше го някаде май по анексите).

* А дано не ми искат, че в казармата имам провинения :saint:
Krasy
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:47 am
Местоположение: Deutschland - Berlin => Canada - Quebec

Мнение от Krasy »

Botzo ,
Blagodaria ti , ce vze uchastie v temata !!!

Cudia se tuk v nashiat forum , samo zeni li poseshtavat postingite , ce ot 133-ma posetiteli , koito sa vidiali temata , samo 4-ma me udostoiha s otgovor !? :(
Vse oshte se nadiavam , ce i drugi maze shte si kazat mnenieto !!!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Къде е тази точка 9? В кой формуляр?
Botzo

Мнение от Botzo »

Ми Krasy, да ти кажа че не е въпроса че малко мъже посещават темата ти, ами просто това е много ново, и като гледам никой до сега не е представял такова нещо.
Затова се съмнявам да имаш много отговори. Въпреки всичко не е зле да се обадиш в канадското посолство и да питаш, можеш да си измиеш ръцете като кажеш че са ти отказали такъв сертификат защото било държавна тайна и т.н.

Пробвай и кажи какво е станало .....
Botzo

Мнение от Botzo »

Незнам в кой анекс е тази точка 9, но в
-> ANNEXE 1 ANTÉCÉDENTS / DÉCLARATION <-
(imm0008_1F.pdf),
в точка 14 пише:

14. Service militaire
Donnez ci-dessous des précisions sur votre service militaire pour chacun des pays que vous avez servi comme membre des forces armées.

... и в колоната озаглаена:
Secteur de service, numéro de l'unité et nom du commandant
... аз съм попълнил:
Service Militaire Obligatoire, numéro de l`unité 987, commandant: colonel Posredstvenov
Та така ........
Аватар
debel
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Яну 19, 2004 3:04 pm

Мнение от debel »

Отиваш във военното окръжие в което се водиш, подаваш си една молба до началника му и той е длъжен съгласно ЗОВС /закон за отбраната и въоръжените сили/ в срок от 30 дни да ти издате такава бележка, като в нея ще ти бъде написана само информация, която не е под защита на ЗЗКИ / квалифицирана информация/
Ако си бил обикновен войник всичко е записано във военната ти книжка /тя трябва да е при теб/ и не виждам необходимост от такъв документ.
Да не би на интервюто да си се поувлякъл и да си подметнал нещо което не е трябало да казваш?
УСПЕХ!!!!!
Krasy
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:47 am
Местоположение: Deutschland - Berlin => Canada - Quebec

Мнение от Krasy »

debel написа: Да не би на интервюто да си се поувлякъл и да си подметнал нещо което не е трябало да казваш?
УСПЕХ!!!!!
Blagodaria ti za otgovora ! Na intervuto niamashe vapros svarzan s kazarmata , tezi dokumenti sa standatni , ne sam gi polucil samo az , a vsicki kandidati !!! Az biah obiknoven moriak , a i ne moga da podavam molba , zashtoto se namiram na 2500 km. ot Voennoto Okrazie , a i niamam vreme da cakam 30 dni za otgovor.
Prosto iskah da znaja kakav dokument ste izprashtali vie , no javno tova e novost v dokumentite .
Krasy
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:47 am
Местоположение: Deutschland - Berlin => Canada - Quebec

Мнение от Krasy »

Botzo написа:Ми Krasy, Въпреки всичко не е зле да се обадиш в канадското посолство и да питаш, можеш да си измиеш ръцете като кажеш че са ти отказали такъв сертификат защото било държавна тайна и т.н.
Пробвай и кажи какво е станало .....
Blagodaria ti , Botzo !
Dobra ideja , shte go napravia i shte pisha !!!
Razbirate li....., na men ne mi e celta samo da si resha problema kakvo da izpratia kato dokument , ama vsicki nie v tozi forum da stignem do edno okoncatelno i pravilno reshenie sazdadeno ot obshti mnenia i taka vece vseki shte znae kakvo tocno da napravi kogato stigne do tozi moment ot precedurata . Jasno e , ce vseki sam po svoi nacin moze da se spasiava , no kogato sme zadruzni shte ni e po-lesno i shte sme sigurni ,ce e pravilno !!! Dano , oshte saforumci da se vklucat s mnenie.....
Krasy
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:47 am
Местоположение: Deutschland - Berlin => Canada - Quebec

Мнение от Krasy »

VanBC написа:Къде е тази точка 9? В кой формуляр?

Ne e vav formuliar , nali kogato polucavash CSQ ti davat dokumentite koito triabva da popalnish i lista s dokumentite koito triabva da podgotvish i izpratish za viza . Ta tazi tocka 9. e v listata s dokumentite koito trjabva da podgotvish :
Documents à fournir à l'appui d'une demande de résidence permanente Точка - 9. Renseignements supplémentaires
Точка 1. Feuille de contôle
Точка 2. Certificat de sélection du Québec
Точка 3. Formuliaires de demande d'immigration - IMM0008 , IMM5406 , Annexe 1 , Annexe 5
Точка 4. Documents d'identité et d'état civil
Точка 5. Renseignements sur les enfants à charge
Точка 6. Passeports et titres de voyage , permis de séjour
Точка 7. Extraits de casier judiciaire
Точка 8. Liste des voyages
Точка 9. Renseignements supplémentaires

- renseignements relatifs au service militaire ou national : rang , unité et endroit , en joignant
le " Certificat de bonne conduite " ou son équivalent ; si vous avez fait l’objet d’une exemption , d’une dispense ou d’un sursis , fournir un justificatif
- si vous demeurez dans un pays autre que votre pays d’origine , indiquez sur une feuille à part la date , les raisons et les circonstances de votre départ
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

sled kato ne si karal voenna slujba pi6e6 prosti4koto N/A ili S/O
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Заключено