Kакво си заслужава да се учи?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Bebe
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 7:45 pm
Местоположение: Toronto

Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от Bebe »

Какво си заслужава да се учи в Онтарио ? Имам предвид кой професии са търсени и добре заплатени . :roll:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от ablood »

На този въпрос можеш да получиш изключително подвеждащ отговор.

Ако дадена професия в момента е силно търсена и добре платена то за нея има множество кандидат-студенти, съответно се пръкват и допълнителни частни курсове и като дойде време да жънете ще се окаже, че дупката в сектора е не само запълнена, но и има излишък, който причинява безработица и драстичен спад в котировката.
Това си е моя теория, но на мен си ми звучи логично. Видях какво стана с вълната от българските юристи. Едва няколко процента от тях се реализираха. Сега можеш да пъснеш обява "Търся машинописка с юридическо образование." :D

Безценно ще е ако някой може да ви каже коя професия ще е търсена когато вече ще сте дипломирани.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от myhata II »

Счетоводство,Право ,Медецина
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от Koko »

Bebe написа:Какво си заслужава да се учи в Онтарио ? Имам предвид кой професии са търсени и добре заплатени . :roll:
Струва ми се че е по-добре първо да си отговориш на въпроса - каква професия би ти се сторила интересна, с какво всъщност ти се занимава, няма ли област в която нещата да ти се отдават и да са ти интересни да се занимаваш? В крайна сметка това е избор който веднъж направен е наистина за цял живот, завършиш ли образование в дадена област, след това нещата трудно могат да се променят ако установиш че си си сбъркала професията.
Всъщност Мухата в случая е посочил трите може би най-стабилни и доказали се във времето професии, където търсене на специалисти винаги има и съответно се изкарват добри пари - но и за трите трябва доста да се учи и кариера в която и да е от тези три области се прави цял живот. Мисля че към тези трите трябва да се добавят и инжернерните специалности, с уговорката че това включва много широка област от различни специалности, като и за това се учи доста.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от ivanko13 »

За мен специално каквото и да е учене си заслужава ... Стига разбира се да ти държи интереса и мотивацията високи... Ако ще ходиш само за да вземеш китапа, се явява малко насила хубост...
Има много информация в интернет за лейбър маркета в Онтарио и като цяло в Канада и с малко усилия и усърдие можеш да си отговориш на въпросите.

http://www.ontariojobfutures.ca/home_page.html
http://www.jobfutures.ca/en/home.shtml
http://www.labourmarketinformation.ca/s ... in&lcode=e
http://www.workingincanada.gc.ca/welcome.do?lang=en
http://www.edu.gov.on.ca/eng/tcu/students/
http://www.servicecanada.gc.ca/eng/life ... dies.shtml
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от Lub0 »

Професия Н1 в Канада е доктор по каквото ще да е...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от kill_u »

myhata II написа:Счетоводство,Право ,Медецина
МедИцина се пише.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от 7George »

Vouchers for free English or French training will be mailed out to encourage 2,000 immigrants to learn one of Canada's two official languages.
As part of a pilot project, the vouchers will be sent to randomly chosen immigrants in Alberta, Ontario and Nova Scotia. The 18-month test will cost $250,000, Citizenship, Immigration and Multiculturalism Minister Jason Kenney announced in Calgary on Friday.
New Canadians fare better economically if they know either English or French, but only about 25 per cent of those eligible for language training take classes, said Kenney.
"People have a right to come to Canada as immigrants, but they have a duty to integrate once they're here," he said.
Citizenship and Immigration Canada offers free language training to newcomers who are permanent residents, but it's limited to certain local settlement agencies.
The voucher, valid for one year, will allow newcomers to redeem it for a language course at an agency of their choice, based on their schedule and needs.
CBC
Ето кой печели от обучението на емигрантите - Канада пак. Не вземат да им дадат парите на ръка, да видим тогава... :beer:
Embrace your climate change!
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от edin_potrebitel »

Особено медецина..... :rofl:

На който му се учи все ще знае какво.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от kill_u »

Ми аз в понеделник съм на тест по английски. Какво значи това да се правя че нищо не отбирам ли? Та да гепя двата бона :rofl:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от ablood »

Абсолютно!

Това не трябва да ти пречи в същото време да си търсиш усилено прилична работа. Не трябва да се пропускат възможности.

Имай впредвид, че по време на интервюто за нивото на английския ти, изпитващия ще ти задава въпроси касаещи местоживеенето ти, плановете ти и подобни. Ако покажеш, че си го разбрал - гориш. :(
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от Ivan1007 »

kill_u написа:Ми аз в понеделник съм на тест по английски. Какво значи това да се правя че нищо не отбирам ли? Та да гепя двата бона :rofl:
Не. По високи оценки на изпитите ти дават възможност да се включиш в програми, които не са достъпни без знаене на език. Да не говорим че нищо няма да гепиш дори и да го направиш.
Постарай се да се представиш, колкото се може по-добре.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от kill_u »

Двамата си противоречите. Както и да е. Както винаги ще бъда себе си.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от 7George »

Ми то зависи, за какво отиваш на тоя тест, каква цел имаш. Нали е по твое желание, не е задължителен.
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12489
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Kакво си заслужава да се учи?

Мнение от Ivan1007 »

kill_u написа:Двамата си противоречите. Както и да е. Както винаги ще бъда себе си.
Изборът е твой. Остава ти да си избереш дали да се опитваш да преебеш ситемата и за напред. Моя дядо наричаше такива дето се опитват да го правят "търговци на миши кожи" :D
Само за информация тези оценки от CLBA се признават от повечето учебни заведения, ако ще учиш тук. Високите оценки не ти дават възможност за безплатни часове по английски ( takiva vinagi e imalo i bez vaucheri) no ti davat vuzmozhnost za vkluchvane v programi ot sorta na Work Experienc for Immigrants, naprimer. В Calgary има такъв програма. B Halifax не знам. трябва сам да си проучиш
P.S. Всъщност това дето ти га разправям не важи ако искаш да живееш на социални помощи. Има семейства в Атлантическите провинции и Квебек които го правят от поколения.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор