Кой NOC code?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
radmila
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:13 pm

Кой NOC code?

Мнение от radmila »

Здравейте,

Подготвяме началните документи за федералната процедура. Основният applicant има степен от БГ специалист - счетоводство и контрол, колеж 3 години плюс икономически техникум. Може да кандидатсва по два от NOC кодовете, но при единия изискванията за образование са University Degree, което преполага поне бакалавър, а при другия може и колеж. Та се чудя дали обръщат внимание на корелацията между код и образование чак толкова или работния опит ще е по-важен?.. :?

Надявам се някой да има по-добра идея и опит от мен :)

И още нещо. В случай, че включваш в application-a дете от предишен брак, трябват ли някакви специални документи от БГ. Аз прочетох в cic site-a само изискване за стандартното писмо от другия родител..

Е, ако някой може и за това да помогне от собствен опит, много ще съм благодарна!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Кой NOC code?

Мнение от hadministratora »

radmila написа:...има степен от БГ специалист - счетоводство и контрол...
Ако става дума за списъка с 38 професии, то няма значение каква специалност има, а дали е работил поне година една от тези професии.

radmila написа:...Та се чудя дали обръщат внимание на корелацията между код и образование чак толкова или работния опит ще е по-важен?...
Ако минете успешно през списъка с професиите, образованието и трудовия стаж се разглеждат по отделно и за всяко от двете получавате съответния брой точки. До колкото имам представа не се интересуват особено от това дали си работил по специалността, която си завършил.
radmila
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:13 pm

Re: Кой NOC code?

Мнение от radmila »

Благодаря за отговора..Вярно, че не споменава нищо за образованието и опита да са от същата сфера...Само поне една година опит и образование отделно...Ще продължаваме с опита напред и каквото стане :)
molislava
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Авг 15, 2009 6:54 am

Re: Кой NOC code?

Мнение от molislava »

Здравейте!!! Някой добър човек може ли да ми помогне с определянето на кодовете за счетоводител и компютърен инженер? Мислех си, че компютърният спец. носи мн. точки,но като чета май вече не е търсена професия...аз ли съм с грешка или...?
Изпратени документи: 15.12.2009г.-UPS
Акюзе: изпратено-12.01.2010г.;получено-20.01.2010г.
Покана за интервю насрочено за 26.05.2010г.
Интервю 26.05.2010-?
Получен отговор по пощата-неуспешно
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Кой NOC code?

Мнение от hadministratora »

molislava написа:Здравейте!!! Някой добър човек може ли да ми помогне с определянето на кодовете за счетоводител и компютърен инженер? Мислех си, че компютърният спец. носи мн. точки,но като чета май вече не е търсена професия...аз ли съм с грешка или...?
Здравей,
Аз мога да опитам да съм добър и да помогна :) Обаче въпроса ти не е никак ясен - NOC кодовете са едно нещо, точките съвсем друго, а търсените професии съвсем трето. И тези неща нямат почти нищо общо. Кажи защо питаш и на кой етап сте от подготовката/процедурата, за да мога да ти дам някакъв ориентир.
molislava
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Авг 15, 2009 6:54 am

Re: Кой NOC code?

Мнение от molislava »

Ние сме готови за пращане на док.по процедурата за френската част,но сме мн. притеснени да не ни искат доказване на езика с изпит. Много добре знаем английски,но френски учим от 1 мес. и ни е мноого трудно. За това се интересувам дали имаме някакъв шанс с нашите професии за федералната процедура?
Изпратени документи: 15.12.2009г.-UPS
Акюзе: изпратено-12.01.2010г.;получено-20.01.2010г.
Покана за интервю насрочено за 26.05.2010г.
Интервю 26.05.2010-?
Получен отговор по пощата-неуспешно
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: Кой NOC code?

Мнение от MarinaNik »

molislava написа:Ние сме готови за пращане на док.по процедурата за френската част,но сме мн. притеснени да не ни искат доказване на езика с изпит. Много добре знаем английски,но френски учим от 1 мес. и ни е мноого трудно. За това се интересувам дали имаме някакъв шанс с нашите професии за федералната процедура?
по-добре си задайте въпроса във Квебекския форум. Засега май официално няма инфо, че искат сертификат за френския (случвало се е инцидентно на определени какдидати само). Обаче съм чувала, че доста се дразнят, ако парадираш, че English-а ти е по-добър от Francias.
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Кой NOC code?

Мнение от hadministratora »

molislava написа:Ние сме готови за пращане на док.по процедурата за френската част,но сме мн. притеснени да не ни искат доказване на езика с изпит. Много добре знаем английски,но френски учим от 1 мес. и ни е мноого трудно. За това се интересувам дали имаме някакъв шанс с нашите професии за федералната процедура?
Вашите професии трябва да са в този списък, за да можете изобщо да започнете федерална процедура. Проверете и после ако има смисъл ще напиша повече.
molislava
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Авг 15, 2009 6:54 am

Re: Кой NOC code?

Мнение от molislava »

Благодаря ви за бързите отговори :)
Изпратени документи: 15.12.2009г.-UPS
Акюзе: изпратено-12.01.2010г.;получено-20.01.2010г.
Покана за интервю насрочено за 26.05.2010г.
Интервю 26.05.2010-?
Получен отговор по пощата-неуспешно
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Re: Кой NOC code?

Мнение от antyk »

Здравейте. Доколкото разбирам по федералната процедура първо се изпращат стандартните формуляри (IMM5612 document checklist). След като от Sydney, Nova Scotia одобрят кандидата, се започва с Букурещ, и там се изпращат всякакви допълващи документи (доказващи образование, стаж и т.н.) -> Visa office-specific forms
Имам 2 въпроса:

1. Какъв документ са ви искали за доказване на 1+ г. трудов стаж по една от 38-те NOC code професии? Може би с длъжностна характеристика, която трябва да бъде преведена?

2. Ако владеенето на език се доказва с IELTS/TEF, то изпитът е добре да се издържи преди започване на процедурата, за да се види резултата и да се попълнят съответно данните във формулярите. Прав ли съм?

Надявам се че правилно съм схванал идеята на тази програма, и не съм писал пълни глупости :D Мерси предварително
21.09.2009 - DCS Vienne
06.10.2009 - Accusé de réception
19.05.2010 - Entrevue de sélection, réussi
02.06.2010 - DRP Bucharest
14.06.2010 - Codes-barres
13.07.2010 - Formulaires médicaux(26.07-OK)
08.10.2010 - Lettre d'invitation de visa
09.11.2010 - Visa
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Кой NOC code?

Мнение от hadministratora »

antyk написа:1. Какъв документ са ви искали за доказване на 1+ г. трудов стаж по една от 38-те NOC code професии? Може би с длъжностна характеристика, която трябва да бъде преведена?
Мисля че в Сидни не се ипращат никакви документи за доказване. Нещата там се приемат на доверие, тъй като така или иначе предстои сериозната проверка и някак си не е разумно да лъжеш ако искаш да имаш лека и гладка процедура. Иначе след това в Букурещ се изпращат преведени нотариално заверени копия на длъжностните характеристики, заедно с другите документи които поискат.
antyk написа:2. Ако владеенето на език се доказва с IELTS/TEF, то изпитът е добре да се издържи преди започване на процедурата, за да се види резултата и да се попълнят съответно данните във формулярите. Прав ли съм?
Идеята е добра, но трябва да знаеш че за доказване на нивото на езика искат оригинален сертификат от изпитващата институция. Това означава че ще останеш без сертификат ако получиш само един (какъвто е случаят с IELTS). В това няма нищо лошо (при мен стана точно така), но е добре човек да го знае предварително :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Кой NOC code?

Мнение от kill_u »

antyk написа: 1. Какъв документ са ви искали за доказване на 1+ г. трудов стаж по една от 38-те NOC code професии? Може би с длъжностна характеристика, която трябва да бъде преведена?
Писмо от работодателя е достатъчно. ДХ няма да ти свърши работа според мен. Там трябва (според мен) да има написано отгоре REFERENCE LETTER. При мен пишеше RЕFERENCE SUMMARY но го признаха.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Кой NOC code?

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:
antyk написа:...ДХ няма да ти свърши работа според мен...
Върши работа. На мен точно това ми поискаха и точно това съм пращал. На българския оригинал пишеше "Длъжностна характеристика", а на английския "Job description". Както и в при други елемнти на процедурата, важно е не името, а съдържанието.
Reference Letter не е ли по-скоро препоръка (инфо за това как си се справил с работата си)?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Кой NOC code?

Мнение от kill_u »

E хубаво де, ама ДХ не е ли документ, който не бива да се разпостранява извън територията на предприятието където работиш. Поне при нас е така. Затова взех другото. Прав си за това, че reference letter е писмо в което пишат как си се справил с работата и затова моето беше reference summary. Както и да е ако стане с ДХ правете го с ДХ.
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Re: Кой NOC code?

Мнение от antyk »

Благодаря за отгоровите, супер сте :D Мисля че всичко стана ясно.
21.09.2009 - DCS Vienne
06.10.2009 - Accusé de réception
19.05.2010 - Entrevue de sélection, réussi
02.06.2010 - DRP Bucharest
14.06.2010 - Codes-barres
13.07.2010 - Formulaires médicaux(26.07-OK)
08.10.2010 - Lettre d'invitation de visa
09.11.2010 - Visa
Публикувай отговор