Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от Milenita la Bonita »

Кажете как да стигна до Канадското посолство в Букурещ? Аз съм от Бургас и трябва да съм там не по-късно от 12.30.Гледам че доста таксиметрови компании от Русе ходят до Букурещ,и таксито може да ме остави точно пред Посолството.Има и автобуси от София,но ще ме оставят на автогарата в Букурещ и от там ще трябва да хващам такси до Посолството.Споделете опит и цени,ако е възможно!Мерси!!!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от hadministratora »

Най-добре е да пътуваш с някой който знае пътя. Ако нямаш такъв си вземи такси от Русе. Трафика там е ужасен, а пътя е дълъг и минава през половината град. Такситата вземат около 100 лв., но това е за еднопосочен курс и те си включват пари и за обратния път. Предполагам че двупосочен курс ще излезе по-евтино от 2 х 100. Мога да попитам, ако искаш. Ако си със собствен транспорт трябва да приготвиш 12 лв. такса мост и още толкова в леи или евро за връщане + около 15 леи за румънска седмична винетка (до сега не са ме спирали и не знам какви са глобите/наказанията, но защо са му на човек допълнителни главоболия; винетката не е задължително да се лепи).

Не знам кога трябва бъдеш не по-късно от 12:30, но имай предвид че пътя от Русе до Букурещ е около час-час и половина (60 км., но с граница и малко селски район с лош път) и после в града имаш поне още час. Освен това последно като ходих бяха подхванали голям ремонт на пътя и имаше допълнително забавяне. Масова грешка е пътуващите за летищата там да тръгват от Русе три часа преди полета, като си мислят че ще стигнат за час (все пак е "само" 60 км.) и ще имат още два на летището :D
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от Milenita la Bonita »

hadministratora,първо честито за визите.Желая много успехи на теб и цялото ти семейство в Канада! Благодаря ти за отговора на въпроса ми. Относно пътуването ми до Букурещ,свързах се с няколко таксиметрови компании от Русе,едната от която ми предложи цена от 100 лв в двете посоки,с такса ''мост'' и с изчакването пред посолството.Трябва да тръгнем от Русе около 5:00,за да сме там колкото се може по-рано.Има още време до пътуването ми,но мисля че това е добра оферта.Мерси още веднъж за насоката,която ми даде :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от hadministratora »

Milenita la Bonita написа:...100 лв в двете посоки,с такса ''мост'' и с изчакването пред посолството .... мисля че това е добра оферта...
Да, цената е добра. Както казах, обикновено вземат толкова за едната посока, но си включват и за обратния път. В случая явно си попаднала на честна компания, която ще те изчака и върне - така и така е платено :) Коя е такси компанията ако не е тайна?

Ако мога да помогна с още нещо - насреща съм.
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от Milenita la Bonita »

Ами много се надявам таксиметровата компания да е наистина честна и да няма уловки.Това е сайта им http://brynkov.com/ hadministratora,това с което можеш да ми помогнеш е да ми кажеш,ако имаш някой познати,които дават стая под наем(за предпочитане с отделен санитарен възел :) )Ще ми се наложи да пътувам от София и ще съм в Русе около 23:00(живот и здраве) и ще остана до окло 5:00.Недей да се нагърбваш с това,просто питам :wink: Мерси
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от kill_u »

@Milenita la Bonita
За какво ще ходите ако не е тайна разбира се?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от hadministratora »

Milenita la Bonita написа:...да ми кажеш,ако имаш някой познати,които дават стая под наем...
За съжаление нямам такива. Мога да ти препоръчам хотели, ако те интересува. Или да ти кажа какво знам за някой от тях, ако вече си го избрала по Интернет.
cameron
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Юли 08, 2004 10:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от cameron »

Milenita la Bonita написа:Ще ми се наложи да пътувам от София ...
Някога, доста отдавна беше :) , имаше много удобен влак София-Букурещ - тръгваше се вечерта и в Букурещ се пристигаше рано сутрин. Няма ли го вече?
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от Milenita la Bonita »

kill_u,чак сега ти видях въпроса.Отивам до Канадското посолство,за да кандидатствам за студентска виза.Кандидатствам по 6 месечна програма Study n' Work на English Bay College,Vancouver,BC. Там за месец и половина ще уча английски в този колеж,а след това ще работя в сферата на туризма в някой курорт,близо да Ванкувър. :) cameron,мисля че все още го има този влак до Букурещ,но разписанието на БДЖ в интернет е много нерезбираемо(поне за мен :D ) и не мога да разбера точно кога тръгва от София. А и като пристигна там с влака,ще трябва да хващам такси,а доколкото разбрах тамошните таксиметрови шофъори много лъжат в цената и ще ми излезе много по-скъпо от колкото да си хвана такси от Русе(поне така се надявам де!!!)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от hadministratora »

Milenita la Bonita написа:...доколкото разбрах тамошните таксиметрови шофъори много лъжат в цената и ще ми излезе много по-скъпо от колкото да си хвана такси от Русе...
Без да съ сигурен подозирам че си права.

А тази програма може ли да се удължи до една година например? Ако имаш възможност - направи го. Ще ти е голям плюс ако решиш да имигрираш.
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от Milenita la Bonita »


А тази програма може ли да се удължи до една година например? Ако имаш възможност - направи го. Ще ти е голям плюс ако решиш да имигрираш.
Казаха ми че може да се удължи.Аз искам да имигрирам,но смятам да пусна формулярите през януари до Нова Скоша от Ванкувър(ако взема студентска виза де!!!) а ако не сме одобрени за ПР,ще се опитам да си удължа студенската виза и да остана там 1 година и после да кандидатстам за ПР.Такива са плановете за сега :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от kill_u »

/off topic
В тази връзка имам познат, който сега завършва бакалавърската си степен по химия на силикатите мисля, че беше та някой знае ли програма за магистърска степен в Канада с възможност за получаване на ПР в последствие?
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:...някой знае ли програма за магистърска степен в Канада с възможност за получаване на ПР в последствие?
Едва ли има каквато и да е учебна програма, която включва възможност за получаване на PR. Но, ако учи в Канада една година (или още по-добре две). Това ще му е в голям + при евентуално започване на процедура. В същност с две години (ако не греша) може да се класира за програмата Canadian Experience, да кандидатства директно от там и просто да си остане ако мине успешно процедурата.
Milenita la Bonita
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:18 am
Местоположение: Burgas,Bulgaria

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от Milenita la Bonita »

Здравейте отново!Само исках да споделя с вас,че ходих до Канадското посолство и взех стъдентска виза,много трудно,но взех :D !До Букурещ пътувах с Brynkov taxi за 100 лв отиване и връщане,вклучени всички такси + изчакване.Пристигнах в 8.00 и си тръгнах от посолството в 16.40!!!Важното е че пътуването беше успешно!Поздрави на всички :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Ако някой е пътувал до Канадското посолство в Букурещ

Мнение от hadministratora »

Milenita la Bonita написа:...взех стъдентска виза,много трудно,но взех...
Браво! Поздравления!
:)
А ще споделиш ли защо трудно? И защо ти е отнело почти цял ден?
Когато писа че отиваш за виза, аз лично си помислих че всичко е уредено, но поради някаква причина трябва да я получиш лично, а не по куриер както става с имигрантските визи. Явно не е точно така...
Публикувай отговор