Въпрос

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Въпрос

Мнение от Pehlivan »

Здравейте на всички,искам да попитам да ме осветлите.На работата почна да ми натежава,малко грубо се раздава,ама ако напусна няма пари от борсата по труда.Кажете как да направя,че да напусна работата и да съм на бюрото по труда и да получавам обезщетение?Благодаря ви.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос

Мнение от Жени »

Измисли вариант да помолиш шефа да те съкрати! Друг начин аз не знам!

Дано някой по-компетентен по тези въпроси те посъветва нещо по-добро!

Късмет! :wink:
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос

Мнение от mwanza »

Да подкрепям Жени, иди и овори с началника си. Незнам при вас как е ама тука тоя номер става. Дано да станат нещата.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос

Мнение от ablood »

Въпросът е дали на шефа ми е все тая дали те уволнява, или ти напускаш?
Ако първото коства някакво обезщетение/такса на фирмата, забрави!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос

Мнение от mwanza »

Не го уволняват, щото тогава работата е в киреча. За съкращение се говори. Не би трбвало фирмата да плаща нещо си. Пехливана си го е платил от заплатата.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Re: Въпрос

Мнение от Pehlivan »

Не знам шефа дали ще ме съкрати,има ли некаква изгода или не,но от заплатата ми удържат за анеплоймант.Мислщ да се местя в друг град дали това е основание за пред бюрото по труда?Или за харесмант или дискриминейшан вървят ли тия работи пред бюрото по труда.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос

Мнение от mama mia »

Сигурно е, че ако сменяш града може да излезеш на шомаж(безработен).Колега на мъжа ми (кебекар)ще го прави и проучил че става.
Съединението прави силата!
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Re: Въпрос

Мнение от iskra »

ей тука всичко си е написано

http://www.servicecanada.gc.ca/fra/ae/r ... aire.shtml

Можеш сущо и да се обадиш и да зададеш конкретни въпроси.
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Re: Въпрос

Мнение от Junior »

Има начин, но не е много лесно. Моята колежка напусна по такъв начин и получи обезщетение, но за нея наистина беше кофти на работа.

В общи линии целта ти е да убедиш EI, че положението ти на работа е толкова зле, че не можеш да издържаш повече. Говорил си с шефа няколко пъти и нищо не се е променило.
Ако имаш близък домашен лекар отиди и поискай болничен за няколко дена понеже си stressed out and you cannot take it any more. Обикновено дават. Аз немога да се циганя чак толкова, но канадските ми колеги през 2-3 месеца се стреснати и не идват на работа. Обикновено все около long weekend.
Използвай неща като подтискаща атмосфера на работа, неразбирателство с колегите или началниците, непосилни изисквания спрямо теб, всичко което смяташ че те тормози там. Ако започнат да те разиграват и да искат доказателства, че наистина е толкова зле, използвай бележката от лекаря. Подготви се да те върнат 1-2 пъти за още аргументи че е зле, така че гледай да имаш всеки път по нещо ново "в ръкава". Убеди ги, че ти си направил всичко възможно за да подобриш положението, а те - нищо.

Както казах, не е лесно, цигания е, а и трябва да си прецениш добре понже може и греда да удариш и тогава незнам.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос

Мнение от filipne »

Pehlivan написа:Не знам шефа дали ще ме съкрати,има ли некаква изгода или не,но от заплатата ми удържат за анеплоймант.Мислщ да се местя в друг град дали това е основание за пред бюрото по труда?Или за харесмант или дискриминейшан вървят ли тия работи пред бюрото по труда.
Във всеки случай компанията не плаща нищо при съкращение на служител и поради това винаги са по-склонни да те съкратят отколкото да те уволнят и евентуално да си имат неприятности после.
Предполагам, че ако поискаш да те съкратят, като изтъкнеш като причина преместването в друг град, няма да ти откажат. Особено в сегашните времена, когато желаещи да работят се намират лесно.
Естествено не споменавай въобще и не издавай истинската причина за това ти желание.
Малко театър и нещата ще се уредят.

Иначе харесмант или дискриминейшан се доказват трудно (според мен) и ще бъде голямо главоболие.
Всъщност има ли в действителност такива неща при теб ?
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Re: Въпрос

Мнение от Pehlivan »

Филипне,как да ти кажа има разбира се като в цяла Канада,особенно в последно време сега при кризата имаме по малко работа,босовете са по нервни,отразява се и на нас,особенно на мене.Вече 4-та година работя в фирмата,от толкова съм и тук в Канада,в началото не обръщах много внимание нали сме българи с робски души,ама поживях повече тук и годините ми напреднаха, не ми се търпи вече.Мислим да се местим в друг град и мисля,че е по лесно да напуснеш и да си на борсата по труда.Тия дни ще отида в сервис Канада да попитам от извора,Благодаря на всички,че откликнахте на въпроса ми.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос

Мнение от Жени »

Pehlivan написа:....Тия дни ще отида в сервис Канада да попитам от извора,Благодаря на всички,че откликнахте на въпроса ми.
Разкажи ни след това какво са ти отговорили и какво решение си намерил за себе си! :wink:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос

Мнение от filipne »

Pehlivan написа:Филипне,как да ти кажа има разбира се като в цяла Канада,особенно в последно време сега при кризата имаме по малко работа,босовете са по нервни,отразява се и на нас,особенно на мене.Вече 4-та година работя в фирмата,от толкова съм и тук в Канада,в началото не обръщах много внимание нали сме българи с робски души,ама поживях повече тук и годините ми напреднаха, не ми се търпи вече.Мислим да се местим в друг град и мисля,че е по лесно да напуснеш и да си на борсата по труда.Тия дни ще отида в сервис Канада да попитам от извора,Благодаря на всички,че откликнахте на въпроса ми.
Разбирам те Pehlivan и ти съчувствам. Хич не е лесно , когато си в такава ситуация.
Пиши как си разрешил проблема.

Успех!
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Re: Въпрос

Мнение от Pehlivan »

Здравейте,да ви кажа какво ми казаха в сървис Канада.Значи за да получаваш анемплоймент трябва да имаш минимум 900 часа работа в дадена фирма.Максимума за получаване на пари е 447$ седмично.При всеки е различно в зависимост от заплатата ти и бенефитите ,които си получавал.Ако напуснеш не отидеш на работа попълваш Епликейшън в сайта на сървис Канада и отговаряш на въпросите в него и до 28 дни ще чакаш отговор -да или не,ако е да ще имаш обезщетение .А и трябва да са те осурявали за безработица(иншурънс еплоймент).В моя случай е ,че трябва да чакам до 28 дена в неизвестното.Жената там ми каза,че щом съм с контракт,имам часовете,иншурънс нема да имам проблем.Ама като знам в тая Канада на каква маймуна ще попадне апликейшъна ми нещо вяра нямам.А и друго да се пише,че си в постоянен стрес,нездравословна работа,местене в друг град,агресивно отношение на босовете и т.н.Колкото по негативно толкова по добре.А във времето на тоя месец,в който чакаш за резултат можеш да вземеш от социалните некаква сума пари,дадоха ми координати и телефон за там.Ох,не зная,бюрократична схема са направили и аз докато разбера логиката бая си говорихме. Най лесния начин е да помолиш шефа ти да те съкрати и вземаш само рекорд ъф емплоймент и го занасяш в офиса.Като си помисля какъв стрес ми беше тая Канада и сега пак мъка и си мисля защо требваше да идвам тук,хубава страна ама започва да прогнива отвсякъде.Най добре е да работиш за себе си,но и това не е лесно.Е,това е .Благодаря на всички.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос

Мнение от mwanza »

Пехливан, иди и говори с шефа ти бе човек. Може па да стане. На него нищо няма да му струва. Може да ти направи кофти номер в тая ситуация, ако е някое говедо.
Публикувай отговор