HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Lussy
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:04 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от Lussy »

Здравейте,
преди 12 дни получих спийдинг тикет за 25 км овър лимит и още един за това, че не успях да покажа иншуранс слип, а имам такъв.
Ще ходя на съд. Някой знае ли как ще ми се отрази това на застраховката?
Почти нямам време, така че ако някой е имал подобните главоболия моля да ми даде съвет.
Чували сме за руски фирми които чистят дравинг рекърд-а. Ако някой има информация, моля да я сподели.
Благодаря ви предварително.
Лек ден.
П.С. Всякаква информация ще ми бъде от полза.
Става дума за ТОРОНТО.
You know you Are Bulgarian When...You say "tz" instead of "no".
You still carry lots of cash or spend 3 hrs drinking the same cup of coffee,
When you're hungry, and then you go and buy a pack of smokes..
AndMuchMoreeeeee;)
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от Val »

Здравей, Lussy.

Мисля, че нямаш повод за тревога.

От опит с мои близки, притежатели на не един тикет :D - тикети и оспорванията им в съда не се отразяват на застраховката.
Поне не и ако не сменяш застрахователя си.

По принцип, ако само си подновяваш текущата застраховка, застрахователя не проверява за тикети. Единствено ако имаш claims това би ти вдигнало застраховката.

Take it easy. :D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от myhata II »

Ок, сега ще ти пиша аз !!
Пусни го на корт ,това можеш да го направиш на Куин в старото кметство в призема ,имаш 1 г до делото ,можеш да сменяш 100 застрахователни компании ,този тикет когато е на корт не фигурира никьде !!
Аз лично имах 2 за спидинг 150 и 90 на 40,на единия полицая не дойде и сьдията ми каза ЛЕК ДЕН,на втория правихме сделка с полицая ,платих 40 кинта и го анулираха,от такива агенции няма смисьл-лапачи на пари !!
Това е ,ако имаш вьпроси питай !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от ablood »

Аз не виждам нищо нередно в това да плащам за грешките си.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от myhata II »

[size=200]Най голямата грешка е да отидеш и да си платиш глобата,никога не го правете ама никога !!
Пускайте ги на сьд !!!
[/size]
Каква е разликата от агенцията и самия теб
Ето я
Агента-бивше ченге в 80% от случеите ,се обажда на полицая който ти е направил тикета,и се разбират,аз това разбиране го разбирам така ,тикета е 250 кинта,онзи от агенцията ти казва даваш ми 400 или 500 и всичко е ОК ,кое му е ок се питам аз ?!? :evil:
250 за лапача от агенцията и 250 за ченгето
и какво се получава ти плащаш 500 и иншурата си е сьщата,
Ако не им платиш може да направиш сделка с полицая а може и да не ,вдига ти се иншуранса с 15 кинта и като го сметнеш даваш сьщите пари малко по малко на застрахователите
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от Странджата »

Eдва ли има някой , който да не превишава разрешената скорост поне един път на ден!Точно тези дни са гръмнали медиите в Квебек , че глобите са се превърнали в индустрия!Кой обича тикет , още повече като знаем за какви суми става въпрос ! Да си плащаш доблестно за ,,грешките,, е достойна позиция , но не чак толкова почтено звучи от човек , който гледа да гепи някой долар от нелегална телевизия :wink:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от myhata II »

Оставам с впечетлението че некой хора немат много стаж зад волана и сьс законите в тази страна, а ужким трансмисии ,ванчета и тем подобни ...
Аблоод ако си си платил глобите на следващия ден си най загубения човек.,ако го направиш два или 3 пьти последователно ,за книжка забрави.....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от ablood »

Въпрос на отношение.

В българия въпреки многобройните рушвети точките ми в един момент свършиха.

Тук обаче намирам правилата за движение далеч по-разумни и ги спазвам. Имам тикети само за паркиране, от времето когато живеех в Монреал. Отне ми време да им свикна на знаците.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от IFF »

ablood написа:Отне ми време да им свикна на знаците.
Не се и съмнявам!
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от Val »

myhata II написа:Най голямата грешка е да отидеш и да си платиш глобата,никога не го правете ама никога !!
Пускайте ги на сьд !!!
Каква е разликата от агенцията и самия теб
Ето я
Агента-бивше ченге в 80% от случеите ,се обажда на полицая който ти е направил тикета,и се разбират,аз това разбиране го разбирам така ,тикета е 250 кинта,онзи от агенцията ти казва даваш ми 400 или 500 и всичко е ОК ,кое му е ок се питам аз ?!? :evil:
250 за лапача от агенцията и 250 за ченгето
и какво се получава ти плащаш 500 и иншурата си е сьщата,
Ако не им платиш може да направиш сделка с полицая а може и да не ,вдига ти се иншуранса с 15 кинта и като го сметнеш даваш сьщите пари малко по малко на застрахователите
Човече, надявам се, че отдавна никой не те възприема сериозно в тоя форум, но държа да отбележа, че ако си вярваш на това, което си написал, имаш сериозна нужда от лечение.

Първо на първо, мит е, че полицаите не се явяват в съда. От наблюденията ми на над 20 оспорвания на тикети, само веднъж полицая не дойде.

Второ, агентите не се "разбират" с полицая, а правят сделка със съдията на законно основание. При неголямо нарушение, и ако не ти е навик, особено ако е първо, съдията може да прояви снизходителност и просто да го намали или да го намали при определени условия като малка сума за благотворителност, доброволен труд, и т.н. (за варианта с условия само съм чувала, нямам директни наблюдения).

Сделка със съдията можеш да направиш и сам, ако решиш да не ползваш услугите на агенция.

Както казах, обаче, това действа само за първите 1-2 нарушения. Била съм свидетел как агенция, спасила 2 поредни тикета, на третия направо каза, че няма шанс да направи нищо.

А парите, нещастни ми болни човече, отиват за услугата на агенцията, не за полицая.

Между другото, познавам една българка, която е psychiatrist и има собствен кабинет. Ако решиш да се лекуваш, с удоволствие ще ти дам телефона й. Сигурно е ужасно да живееш в някакъв изкривен свят в черни краски.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от myhata II »

Ок,защо не кажеш ,за агенция как губи дело и как гьрмят 500 кинта и после ти взимат точки и иншуранса се вдига !!?
Дава ли 100 процента гаранция АГЕНЦИЯТА ,че ще спечели делото ? НЕ !
Е ,какво излиза ?!?!

Казах явно не можеш да четеш ,прави се сделка с полицая и секретара преди да влезне сьдията ,после секретаря предлага на сьдията какво и що и ти приемаш или не ,какви са тези глупости които ми ги пишеш...?
А това дали имаш 1 или 20 нарушения ,случеите са индивидуални за себе си и няма значение колко пьти си бил на дело ,както и полицаите са различни :lol:
А за тикет 250 кинта,как виждаш този Агент да ти иска 500 кинта за УСЛУГАТА на агенцийката ?!? :shock: 8)
Сега това което прави агенцията си е нейна работа,кой какво прави, прави ,но така сьм чувал от 3 различни места ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от myhata II »

Val написа:Здравей, Lussy.

Мисля, че нямаш повод за тревога.

От опит с мои близки, притежатели на не един тикет :D - тикети и оспорванията им в съда не се отразяват на застраховката.
Поне не и ако не сменяш застрахователя си.

По принцип, ако само си подновяваш текущата застраховка, застрахователя не проверява за тикети. Единствено ако имаш claims това би ти вдигнало застраховката.

Take it easy. :D
Ето сега защото ми се нахвьрли отгоре и ти обьрнах внимание на писанията ,и това което си го писала ,ИЗОБЩО НЕ Е ВЕРНО !!!
На всеки 6 месеца застрахователната компания ти опреснява файла от Министерство на транспорта и ти бьрка в Рекорада ,ако не вярваш ,брькни се 12 или 15 кинта и си направи Абстракт оф рекорд ,там ти пише и майченото мляко от както имаш Г1
И какво искаш да кажеш оспорвания ?? :shock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Lussy
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:04 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Re: HELPPPPPPPP - SPEEDING TICKET

Мнение от Lussy »

Мдам........Ами май темата се поизчерпа, ако някой действително иска да помогне с информация, моля да ми пише на лични.
На този етап, колкото за информация да ви кажа, чакаме насрочване на така нареченото дело.
Пък после.....ами к'вото сабя покаже.
Та значи, ако някой все пак знае някой трики-трик.....да ми пусне лично.
Пък на който му се чеше езика.........това е друг въпрос;)
по-скоро си хабите пръсчетата по клавиатурата.
яяяя, к'во хубаво време се отворило.........../голям праз......че влажността е повечко;)
аре да ходя да раздавам пижате;)))))

Благодаря от сърце на всички включили се по темата.

Поздрави от сърце и .........умната!!!
You know you Are Bulgarian When...You say "tz" instead of "no".
You still carry lots of cash or spend 3 hrs drinking the same cup of coffee,
When you're hungry, and then you go and buy a pack of smokes..
AndMuchMoreeeeee;)
Заключено