Интервюта Юни/Юли 2009

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Интервюта Юни/Юли 2009

Мнение от kli »

Има ли някой ходил на интервюто през Юни/Юли 2009 независимо дали успешно или не явяване. Моля нека да сподели впечатления.
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Интервюта Юни/Юли 2009

Мнение от Philip1747 »

ние бяхме на интервю през юни какво по точно те интересува
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервюта Юни/Юли 2009

Мнение от kli »

ами можете ли да ракажете с подробности как мина интервюто какво ви питаше интервюиращият, колко време продължи, разбираемо ли говореше въобще всички детайли.
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Интервюта Юни/Юли 2009

Мнение от desiR »

27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Интервюта Юни/Юли 2009

Мнение от Philip1747 »

значи какво да ти кажа пита доста странни неща като за начало ни поиска декларацията за финансова независимост и ни помоли да я разпишем,след това започна с главният кандидат(жена ми) започна да я разпитва за работата за образованието разпитва за по конкретни предмети от висшето образование,пита главният кандидат дали може да говори англииски,общо взето някакси ни размени аз бях писал високи нива на англииски а мен не ме пита и думичка на англииски само на френски,помили ме да опиша няколко дисциплини от диплумата ми за средно образование общо взето господинът беше супер приятен и отпускащ.ако нещо не можеш да си продължиш изречението изпитващият се опитваше да продължи изречението ти.общо взето беше доста притеснително,мен ме пита и дали имам оферти за работата но аз вече така се бях ошашкал че бях забил тотално вече,разбирах му на 90процента.според мен специално този господин е идеалният вариант за изптващ но това е мое мнение
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: Интервюта Юни/Юли 2009

Мнение от vankata_vd »

Здрасти !!!
Ето това е моето интервю на 15 юни :
vankata_vd написа:Здравейте !!!

Интервю на 15 юни 2009 от 14,30 ч. УСПЕШНО !!!
Продължителност - около 50-60 минути !

Мосю Шарл е супер,много възпитан,ерудиран и мнооого предразполага!
Аз първоначално много се бях притеснил,но мосюто е толкова благоразположен и абсолютно всичко му разбирах,че бързо се окопитих :lol:
Първо се запознахме с него и с преводачката,след това ни разясни как протича интервюто,каза ни за етапите..........и започнахме !!!
Първо ми поиска паспортите и попита за адреса ни,за да го свери дали е точен.
Попита за договора за финасовата независимост,дадох му го,разгледа го и ме накара да го подпиша пред него !!!
След това поиска дипломата ми за магистър ,разгледа я и започна да ме разпитва за специалноста ми,изучаваните предмети,любим предмет и защо ми харесва икономиката и счетоводството!!!Попита знам ли,че това е една от най-актуалните професии в Квебек(счетоводен мениджмънт),знам ли какви са заплатите,знам ли за ордера и дали ще уча,за да работя като счетоводен мениджър в Квебек!
Поиска и допломата ми за Бакалавър и за нея два-три въпроса!
След това дипломите на съпругата и въпросчета по нея ,оказа се,че са колеги с жената и се залафиха за социологията,за България,за български социолози и учени и т.н.
След това ми поиска трудовата книжка и въпросчета по нея.Стана му интересно за работата ми в Министерството на финансите и разпитва доста за нея !!!
После попита търсили ли сме работа в Квебек,разгледа ги и ги изкоментирахме,попита ме за фирмите в Квебек и малко за икономиката на Квебек !!!
След това ме пита как със с англето и каква е мотивацията ми и защо точно Квебек и защо Монреал (на англииски отговорих),същото попита и жена ми и още я пита ще ни липсва ли България,приятелите и роднините !!!
Пита ни и за ценностите на квебекското общество и за приятелите ни в Монреал !
Какви трудности ще имаме според нас,разбира се ?!?
Това беше последният въпрос...........изчакахме 5-6 минути и "ПОЗДРАВЛЕНИЯ"............ееее голям кеф,голямо подскачане,мерси,мерси боку,а мосюто само се хили !
Разясни ни процедурата нататък,даде ни сертификатите,сверихме имената,пожела ни успех и........това е всичко!

Нивата ни на френски:аз - 7/6 , придружаващ - 5/5...............англето:аз -5/5 , придружаващ - 10/10 !!!Не знам как ни е оценил,но гледам на сертификата,че и двамата смe F !!!
Иска ни и сертификат за език,но му казахме,че нямаме и сме учили с частен учител,защото в нашият града няма алианси и други такива центрове !!!
Иначе ни призна и стажа и езиците и всичко............абе повтарям се ,но "ГОЛЯМ ПИЧ Е МОСЮТО"

Ние отговаряхме кратко и лаконично и много се усмихвахме,помагахме си,подавахме си реплики със съпругата и се допълвахме,мосюто нямаше против!

УСПЕХ ПОЖЕЛАВАМЕ НА ВСИЧКИ,НЕ СЕ ШАШКАЙТЕ И СЕ УСМИХВАЙТЕ ПОВЕЧКО...........И СИ ПОВТАРЯЙТЕ,ЧЕ СТЕ НАЙ-ДОБРИТЕ !!!

УСПЕХ !!!

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
rege
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 8:55 am

Re: Интервюта Юни/Юли 2009

Мнение от rege »

АКО ИСКАШ ПОВЕЧЕ ИНФО ЗА ВЪПРОСИТЕ НА МИНАЛОТО ИНТЕРВЮ, ВЛЕЗ В ТЕМА "Интервюта - пролетна сесия 2009
" ТАМ ДОСТА ОТ НАС СА НАПИСАЛИ СВОИТЕ ВПЕЧАТЛЕНИЯ И ТО С ПОДРОБНОСТИ.
14.11.2008-Документи Виена
15.12.2008-Accuse
07.05.2009-Покана интервю
11.06.2009-Интервю
02.07.2009-Документи Букурещ
29.07.2009-Баркодове
10.08.2009-Мед. формуляри
01.09.2009-Mедицински
18.09.2009-OK медицински
26.10.2009-Покани визи
13.11.2009-Визи
Публикувай отговор