Реалистично ли е да се работи 60 часа месечно в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
frankofon
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 2:06 pm
Местоположение: България

Реалистично ли е да се работи 60 часа месечно в Монреал?

Мнение от frankofon »

Въпросът ми е дали има практическа възможност в началото на престоя си човек да работи повече, за да се подпомогне финансово /нисък старт/? Физическите измерения за тялото и ума са ясни. Интересува ме има ли такава практика при работодателите, тоест случва ли се често или не.
Също така ме интересува ориентировъчно за какви професии става въпрос - работник в кухня, работник в магазин или нещо друго? Ясно е, че въпросът е доста общ и няма как да се даде конкретен отговор, но всякаква ориентировъчна информация е добре дошла.
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Мнение от BaDkO »

За 60 часа седмично иде реч, предполагам.
frankofon
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 2:06 pm
Местоположение: България

Мнение от frankofon »

BaDkO написа:За 60 часа седмично иде реч, предполагам.
Да, моя грешка.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Jim »

Изобщо, ама изобщо не е реалистично. Бих го нарекъл още противопоказно. Защото:
1. Трябва накой да те вземе.
2. Трабва да отговаряш на определени минимални изисквания.
3. Трябват ти познания за езика, града, шофьорска книжка и т.н.

Вместо да се бъхтиш за жалки пари и да си потрошиш здравето - виж по-добре как по-бързо да се приведеш във форма, такава че да отговаря на изискванията на работодателите за една по свястна позиция в обозримото бъдеще - за тая цел си има стандартна процедура, работеща перфектно в Кебек, в смисъл - езикови курсове, шофьорска книжка, устройване, намиране детски градини и училища за децата, изваждане на всички нужни документи и прочие.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Имах такъв период в началото, но работех на 3 места. Всъщност на 2 места + малко часпром късно вечер.
Страшна гадост. Особено за семеен човек. Децата страдат най-много.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Мнение от Ascao »

След 40-я час работодателя трябва да то плаща 50% повече. Ако аз бях работодател и трябваше да го правя всяка седмица бих си наел втори човек за 20 часа седмично или двама за по 30 :idea: Така че вероятността това да стане клони към нула...
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

Ако искаш да искараш парички като работиш 60 часа отивай някъде на север - Бей Джеймс и наоколо. Там работната седмица е 60 часа а пък и плащат доста повече.
Иначе имах един работник на предната работа който правеше 64 часа на 2 места. Работеше 4 дена по 6 часа при нас и пълна седмица (40) на друго място. Почваше в 7 сутринта до 13:30 с почивката и след това на другото място от 14 до 23 вечерта. Беше като съмнамбул ама му трябваха пари да спонсорира децата си от предният брак.

Успех
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ascao написа:След 40-я час работодателя трябва да то плаща 50% повече.
Гадния арменец за който работех няколко месеца в началото твърдеше, че трябва да съм му благодарен, за това, че ми позволява да работя допълнително, камо ли да ми плаща overtime.
Гадно е, когато финансовия баланс е толкова препилен, че ако останеш без работа за една седмица, после не стигат парите да си платиш наема. Усещат те и те връткат както си искат. :cry:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Реалистично ли е да се работи 60 часа месечно в Монреал?

Мнение от IFF »

frankofon написа:Въпросът ми е дали има практическа възможност в началото на престоя си човек да работи повече, за да се подпомогне финансово /нисък старт/? Физическите измерения за тялото и ума са ясни. Интересува ме има ли такава практика при работодателите, тоест случва ли се често или не.
Също така ме интересува ориентировъчно за какви професии става въпрос - работник в кухня, работник в магазин или нещо друго? Ясно е, че въпросът е доста общ и няма как да се даде конкретен отговор, но всякаква ориентировъчна информация е добре дошла.
Практическа възможност може и да има,може и да няма.Обаче ако правиш по 60 часа седмично,ще ти плащат все едно си работил за 45.Данъците върху извънредния труд са убийствени.Утехата ти е,че ще ти върнат голяма част след данъчната декларация ако работиш за малко пари.
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Мнение от Alisa75 »

Бачкай,тука никой не те спира,даже и ще ти се зарадват.Друг е въпроса какво насреща ще сложиш в джоба.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Това за данъците е измана, обикновенно от хора, които живеят сами и нямат деца. Тогава няма особен смисъл, ако за теб 60% от надницата ти няма смисъл.
Ако имаш семейство и деца и работиш по 60 часа седмично, няма да ти вземе много държавата, защото най-вероятно жена ти няма да работи, за да гледа децата и тогава можеш да ползваш и нейния необлагаем минимум.
Аз лично съм работил по 80 часа седмично в продължение на 3 месеца. В тази година, колкото и да е невероятно за "данъчните експерти" имам реален данък от -0.56 %. Това значи, че държавата ми е върнала всичко, което съм платил през годината и освен това ми е върнала и отгоре.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

poumpy написа:Това за данъците е измана, обикновенно от хора, които живеят сами и нямат деца. Тогава няма особен смисъл, ако за теб 60% от надницата ти няма смисъл.
Ако имаш семейство и деца и работиш по 60 часа седмично, няма да ти вземе много държавата, защото най-вероятно жена ти няма да работи, за да гледа децата и тогава можеш да ползваш и нейния необлагаем минимум.
Аз лично съм работил по 80 часа седмично в продължение на 3 месеца. В тази година, колкото и да е невероятно за "данъчните експерти" имам реален данък от -0.56 %. Това значи, че държавата ми е върнала всичко, което съм платил през годината и освен това ми е върнала и отгоре.
Кога ги даде на държавата и кога ти ги върна?Проблемът на повечето хора е,че си искат парите веднага.Мисълта ми беше да не се разчита много на извънредния труд като доход.Лично за мен данъците върху мижавата ми заплата ме изненадаха.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

IFF написа:
poumpy написа:Това за данъците е измана, обикновенно от хора, които живеят сами и нямат деца. Тогава няма особен смисъл, ако за теб 60% от надницата ти няма смисъл.
Ако имаш семейство и деца и работиш по 60 часа седмично, няма да ти вземе много държавата, защото най-вероятно жена ти няма да работи, за да гледа децата и тогава можеш да ползваш и нейния необлагаем минимум.
Аз лично съм работил по 80 часа седмично в продължение на 3 месеца. В тази година, колкото и да е невероятно за "данъчните експерти" имам реален данък от -0.56 %. Това значи, че държавата ми е върнала всичко, което съм платил през годината и освен това ми е върнала и отгоре.
Кога ги даде на държавата и кога ти ги върна?Проблемът на повечето хора е,че си искат парите веднага.Мисълта ми беше да не се разчита много на извънредния труд като доход.Лично за мен данъците върху мижавата ми заплата ме изненадаха.
Давал съм ги с двуседмичните удръжки, както и всеки работник. Връщат ми ги през май следващата година. Аз проблем с това нямам - аз съм широко скроена душа и 50 кинта лихва, която е изкара държавата с моите пари не ме лишава от сън ;)
aseto

Мнение от aseto »

Няма абсолютно никакви проблеми да работиш колкото часове искаш на повече работни места. Тук има обикновено три смени и денонощно има работещи хора. Ако имаш желание и физически възможности, ще ти се предостави и шанс да работиш 60 часа. Като бях в Щатите последната седмица от престоя си работих 119 часа, но когато знаеш, че е като за последно всичко е възможно. В крайна сметка сигурно идваш в Канада не на гурбет, а за постоянно. Ако ти е такава ситуацията е добре да намериш баланса, защото само от бачкане по много часове, няма да ти остане време да търсиш възможности за нещо по-добро или да се усъвършенстваш. В кухня заплащането винаги е ниско около 9-10$ на час. Разбира се ако работиш в някой реномиран хотел, може и да е повече, но ще ти искат опит. Най-добре платената неквалифицирана работа в Монреал е в сферата на почистването, тъй като почти всички в бранша са синдикализирани. Мисля, че в такъв случай минималната заплата е около 14$ на час. Обикновено работата е свързана с почистване на административни сгради, магазини и т.н и е вечер или нощем. Имаш възможност да започнеш и без опит, разбира се, ако направиш добро впечатление или имаш кола или владееш добре езиците..... Преди да започна да уча съм работил такива работи, дори накрая трябваше да откажа работа за 21$ на час в една община. Разбира се това е по-скоро изключение. Другата работа, която често започват новопристигналите е като доставчици на различни стоки или продукти-например пици, вестници, рекламни брошури, лекарства, матраци, мебели и т.н.
Всички, които са писали досега в тази тема говорят истината, която обаче истина може да нe важи за теб. Всеки случай си е отделен, така, че сам ще прецениш, какво е най-добре за теб. Иначе е вярно за съжаление, че Квебек е благоприятно място по-скоро за тарикатите, отколкото за работливите. Но в началото няма лошо да се опиташ да работиш по повечко часове, а после ще си направиш равносметка и ще си пренаредиш приоритетите. Успех!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

poumpy написа:
IFF написа:
poumpy написа:Това за данъците е измана, обикновенно от хора, които живеят сами и нямат деца. Тогава няма особен смисъл, ако за теб 60% от надницата ти няма смисъл.
Ако имаш семейство и деца и работиш по 60 часа седмично, няма да ти вземе много държавата, защото най-вероятно жена ти няма да работи, за да гледа децата и тогава можеш да ползваш и нейния необлагаем минимум.
Аз лично съм работил по 80 часа седмично в продължение на 3 месеца. В тази година, колкото и да е невероятно за "данъчните експерти" имам реален данък от -0.56 %. Това значи, че държавата ми е върнала всичко, което съм платил през годината и освен това ми е върнала и отгоре.
Кога ги даде на държавата и кога ти ги върна?Проблемът на повечето хора е,че си искат парите веднага.Мисълта ми беше да не се разчита много на извънредния труд като доход.Лично за мен данъците върху мижавата ми заплата ме изненадаха.
Давал съм ги с двуседмичните удръжки, както и всеки работник. Връщат ми ги през май следващата година. Аз проблем с това нямам - аз съм широко скроена душа и 50 кинта лихва, която е изкара държавата с моите пари не ме лишава от сън ;)
Не става въпрос за лихви,а за хора дошли с две чанти,които имат нужда да си купят всичко от нулата,и които имат нужда от парите си сега.Искам да кажа,да не смятат 60 часа по толкова дава толкова.Удръжките върху извънредния труд са много по-големи.Взех да се повтарям вече...
Публикувай отговор