Край на произволната емиграция в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
rocobaroco
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 4:41 pm

Край на произволната емиграция в Канада

Мнение от rocobaroco »

Попаднах съвсем случайно на тази статия, някой да знае от скоро ли е или тепърва ще се случва това? просто никъде не пишеше от коя дата е прочетох го в списание тема на сайтът им :

Канадските власти вече няма да пускат имигранти в големите градове. Досега пристигналите чужденци се заселваха предимно в Торонто, Ванкувър, Монреал, Едмънтън и Калгари - отсега нататък ще ги пращат там, където от тях ще има полза - глухата провинция.
Канада е длъжна да предприеме тази мярка, обяснява министърът на имиграцията Дени Кодер, иначе не може да се справи с проблема, че трудоспособното й население е неравномерно разпределено по територията на страната. "Големите канадски градове вече не могат да поемат всички имигранти", казва Кодер. На чужденците, които желаят да се заселят в страната, се предлага работна виза от 3 до 5 години, но с едно изрично условие: да се заселят в селище или област, предварително фиксирани в работния договор. След изтичането на работния договор те вече имат право на избор.
Според канадските власти това е добър вариант в страната да се привлекат млади и трудоспособни кандидат-имигранти, които да повишат производителността на икономиката. "За новите имигранти това също е добро решение, понеже те ще получават финансови помощи", добавя Кодер. Ясно е освен това, че по този начин правителството много строго ще следи имигрантския поток. В началния период имигрантите нямат статут на пълноправни граждани и не могат да се преселват свободно. Но пък изпълнението на договора - засега - е на доверие. От друга страна, според социалните прогнози в близките пет години Канада ще изпитва силна нужда от работна ръка - над 1милион души.
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

май май е партенка, няма демократичност в това, пък и зависи от предлаганите договори...аз лично ако е добър и ми харесва нямам против! :beer: :beer: :beer:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на произволната емиграция в Канада

Мнение от Koko »

rocobaroco написа:Попаднах съвсем случайно на тази статия, някой да знае от скоро ли е или тепърва ще се случва това? просто никъде не пишеше от коя дата е прочетох го в списание тема на сайтът им :

Канадските власти вече няма да пускат имигранти в големите градове. Досега пристигналите чужденци се заселваха предимно в Торонто, Ванкувър, Монреал, Едмънтън и Калгари - отсега нататък ще ги пращат там, където от тях ще има полза - глухата провинция.
Канада е длъжна да предприеме тази мярка, обяснява министърът на имиграцията Дени Кодер, иначе не може да се справи с проблема, че трудоспособното й население е неравномерно разпределено по територията на страната. "Големите канадски градове вече не могат да поемат всички имигранти", казва Кодер. На чужденците, които желаят да се заселят в страната, се предлага работна виза от 3 до 5 години, но с едно изрично условие: да се заселят в селище или област, предварително фиксирани в работния договор. След изтичането на работния договор те вече имат право на избор.
Според канадските власти това е добър вариант в страната да се привлекат млади и трудоспособни кандидат-имигранти, които да повишат производителността на икономиката. "За новите имигранти това също е добро решение, понеже те ще получават финансови помощи", добавя Кодер. Ясно е освен това, че по този начин правителството много строго ще следи имигрантския поток. В началния период имигрантите нямат статут на пълноправни граждани и не могат да се преселват свободно. Но пък изпълнението на договора - засега - е на доверие. От друга страна, според социалните прогнози в близките пет години Канада ще изпитва силна нужда от работна ръка - над 1милион души.
Не е лошо при копирането на подобни статии да се дава линк към оригиналния сайт.

Доколкото си спомням Денис Кодер беше министър на имиграцията някъде 2002-03 година, така че въпросният цитат е доста остарял.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
rocobaroco
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 4:41 pm

Мнение от rocobaroco »

аз лично много се колебая дали да се пробвам за Канада или да си търся работа тук в европа, прочетох общо взето почти целия форум и като че повечето хора се оплакват.Кажете нещо по директно, заслужава ли си или не да се емигрира в Канада?До тук само чета колко е трудно с процедурата и колко трудно се намира свястна работа, в кой град е по евтино, колко китайци имало и т.н.
За един млад човек на 29 г има ли какво да му предложи тази държава макар и да започне от начало да учи и да се доказва?
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Ако на година заминават около 700 - и тез тук дето хленчат са ти пказател, то незнам, кой остава там@! :shock:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Това е пълна глупост...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Fireman

Мнение от Fireman »

Недей да четеш какво пише във форумите.
Тези дето се оплакват са от години в Канада и като гледам там си стоят,така че вяра недей има.
Действа по собствени виждания.
rocobaroco
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 4:41 pm

Мнение от rocobaroco »

http://www.temanews.com/index.php?p=tem ... &aid=11554
ето линка който искахте.
То май хленчещите са повече ама ние все си мрънкаме за нещо така че ......
значи тази статия е стара и няма да ни пращат в горите :lol:
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Хленчещите са повече от кои????

Или ползваш статистика, която .......мммм, като прашките, показва много, но не най-важното???


:wink:

Аз и тук хленча и там ще ..... то каква полза за теб? :lol: :lol: :lol:
rocobaroco
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 4:41 pm

Мнение от rocobaroco »

ами от тези които сипят суперлативи.
Още един въпрос и обещавам да не досаждам повече.
Тъй като ще кандидатствам през 2010 как мислите предстоящата олимпиада ще има ли някаква тежест в положителна или отрицателна посока за кандидатстващите по това време?
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

според мен, олимпиадата по никакъв начин няма да има влияние :roll:
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Мнение от def34 »

Ако беше "цъкнал" на сайта щеше да видиш,че статията е от брой 45 11-17 Ноември 2002 на списание "Тема" и понеже това не се случило за последните седем години няма смисъл да се коментира.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Драги rocobaroco,

не знам дали има смисъл в твоя случай да се имигрира в Канада, но да се посети определено има смисъл. Щом си на 29 години значи ти е ясно, че навсякъде всеки се оправя според колкото му е пипето и моженето, тук да кажем е по-лесно за амбициозните и определено от учене полза има.
Това при условие, че френския ти не е на ниво " минал интервю" и английския научен от четене на уиндоуски съобщения...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

NaviD написа:Драги rocobaroco,

не знам дали има смисъл в твоя случай да се имигрира в Канада, но да се посети определено има смисъл. Щом си на 29 години значи ти е ясно, че навсякъде всеки се оправя според колкото му е пипето и моженето, тук да кажем е по-лесно за амбициозните и определено от учене полза има.
Това при условие, че френския ти не е на ниво " минал интервю" и английския научен от четене на уиндоуски съобщения...
Това дето пишеш, хората с години не могат да го научат в канада, а ти искаш да го научиш човека с един постинг, дето още не е дошъл.
Ами едва ли ще стане.

Но наистина от това по-верен отговор няма. На няоки им е добре тука и са от успели, по-успели, а други само мрънкат по форумите, и после пак се натискат тука.
Имах близък приятел, който опитах да посъветвам да имигрира тук в Канада. Той се запъна, йок, обещавали му работа от швейцария. Изкарваш някакви курсове, и после ти гарантират работа. Е, сега е там, дели квартира с няколко човека и работи на смени нощна работа. Не го взимат никъде и не го викат на интервю хич. В чудо се вижда.
Ама пак, като му викам - ела в Канада, пак му се вижда дълъг и труден пътя, нищо че 3години ги изгуби ей така, да се мъчи да се интегрира в европата.
Пита какво ще работя още с идването, какви са гаранциите, и дали ще трябва да се доучва и колко.
Е, аз откъде да знам какво ще може да започне да работи веднага!?
Най-вероятно нищо интересно.

Хората си мислят, че ей така стават нещата - с магическа пръчка.
- ако може процедурата да е 3-4 месеца общо всичко
- ако може да е безплатна
- ако може да не се учи изобщо френски и да няма интервю
- ако може да осигурят работа предварително, още докато сме си в бг, и никой не ни е виждал, нито е чувал за нас.

А за цитата ...
отделно, че казаха че е стар и едва ли ще се осъществи, обърни внимание на следното!
Там говорят за "работни визи"!!!

Ние всички тука сме (или поне аз си мисля, че всички) с имигрантски визи. Разликата е от небето до земята.
С имгигрантска виза не могат да те барнат. Можеш да правиш абсолютно каквото си поискаш - да работиш, да не работиш (и да получаваш социал), да отидеш където си поискаш, да учиш в университети с местни такси и стипендия, и изобщо каквото се сетиш, но без гласуване. Само това не можеш. А да, и не можеш да работиш в армията им. Поне докато не минат 4години и не вземеш канадски паспорт.

Тук може да има всичко и китайци и пакистанци, могат да се оплакват от дискриминация, но си абсолютно равноправен. И много често (особено в международните компании) си на равна нога и с местни и със всякакви.
Разбира се, трябва да умееш да правиш нещо полезно с ръцете си (или главата си).
Иначе ако не можеш нищо, по-добре си не си прави труд. И без това тука няма да е по-различно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

rocobaroco написа:аз лично много се колебая дали да се пробвам за Канада или да си търся работа тук в европа ...
Все си мислех, че имената се пишат винаги с главни букви, независимо от нашето отношение към обекта :wink:

А сега на въпроса ти:
Познавам хора, които са били в Канада и сега са в България "завинаги";
Познавам хора, които са канадски граждани (поданици) и сега са в България, докато се задомят или им се роди дете;
Познавам хора, които са в Канада и посещават България веднъж на 2-3 години, колкото да им "мине" носталгията;
Познавам хора, които са в Канада, не са посещавали България от години и нямат и намерение да я посетят в близко бъдеще;
Знам за хора, които вечно мрънкат за условията в Канада, но не ги познавам и не знам реално какво правят.

Тълкуването го оставям на теб, разчитайки на твоя интелект.
Клисуров
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор