Вярно ли е, че...?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Вярно ли е, че...?

Мнение от KaloyanR »

..връщат моминското име на омъжените жени в кебек и това под формата на някакъв закон? Разбирай задължително!!!
Става въпрос за отдавна омъжени (имигранти), дето пристигат там със семейството си, естествено с фамилията на мъжа си.

:shock:

п.п. или е за там сключващите брак, или след приемането като граждани на Канада, просто дочух нещо???
Пък и навсякъде по докуметите питат за моминско име!!! :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

А моминското на майка ти ще ти бъде парола по банки и др. институции :lol:
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Питам сериозно за да знам как да викам на жената, да свиквам. :lol: :lol: :lol:

Майтапа настрана. :roll:
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

...леле, никой ли не знае??????
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Mи жената на шефа са я накарали да си върне моминското име и сичките и документи са с него (те са бяха французи от неколко седмици са чисти канадци :D )
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от iveta333 »

Да, това е истина.Когато се попълват документите за карт малади,имената се записват по акта за раждане-моминската фамилия на жените.Моят мъж се разправя сума време,но нищо не промени-след това го преживявя 6месеца.На резидент-картата обаче се попълват имената по паспорта и така жената се сдобива с две различни имена,което води до доста неудобства. :roll:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Вече като ме питат как се казвам, се замислям докато се сетя за тази институция с коя фамилия съм известна :roll: И въпреки мисленето пак правя грешки :)
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Rall написа:Mи жената на шефа са я накарали да си върне моминското име и сичките и документи са с него (те са бяха французи от неколко седмици са чисти канадци :D )
Баш чисти... ... ... :rotate:
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Много е просто:
В Квебек - моминско име! Документите от Квебек са с моминско име (шофьорска книжка, карт малади)
ЗА КАНАДА - сте си с имената с които сте дошли. Документи от Канада (СИН, перманент карта, паспорт)

Зависи какви документи сте дали в банката за индентификация, за да имате имената.

ЗА ДАНЪЧНИТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО БЪДЕТЕ С ИМЕНАТА ОТ СИН НОМЕРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

иначе ако се преместите в друга провинция ще видите ада на бюрокрацията когато се пенсионирвате :evil:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

survivor написа:Вече като ме питат как се казвам, се замислям докато се сетя за тази институция с коя фамилия съм известна :roll: И въпреки мисленето пак правя грешки :)
:rotfl: абсолютно вярно и за мен :rotfl:
Майтап, истина, аз поради тези фиести с името имах и два "постоянни кода" за университета, което доведе до наистина големи неприятности!
Хех, не ме караха да се явявам два пъти на изпити :wink: , ама разправии пак. А веднъж се регистрирах за безработица и тези със СИН номера /Сервиз Канада, федералните служби/ се видяха в чудо как да обработят документите ми, където бях с друга фамилия ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vodolei »

Едиствено карт малади ми е с моминското име. Всички останали документи, включително шофьорска книжка, СИН, банкови сметки, резидентска карта и всички други документи са с фамилията ми по паспорт.

Винаги са ме питали с какво име искам да ми издадат документа. Само за здравната карта настояваха за моминското име.

Не е чак толкова страшно.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Vodolei написа:Едиствено карт малади ми е с моминското име. Всички останали документи, включително шофьорска книжка,
Шофьорската книжка не може да е с друга фамилия - здравната и шофьорската вървят в една компютърна система. Когато трябва да сменят/подновяват едната или другата карта, задължително го правят и за двете. :nenam:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

просто решение:
не вземайте името на мъжа
ботове
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от holy »

Не е учудващо че в Квебек е така, като се има големия брой на разводите тук. Така жената я идентифицират по-лесно. Няма само със смяната на имената на хората да се занимават :D
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vodolei »

krimon написа:
Vodolei написа:Едиствено карт малади ми е с моминското име. Всички останали документи, включително шофьорска книжка,
Шофьорската книжка не може да е с друга фамилия - здравната и шофьорската вървят в една компютърна система. Когато трябва да сменят/подновяват едната или другата карта, задължително го правят и за двете. :nenam:
Аз сега на шофьорската си книжка ли да вярвам или на Кримон?
Да не говорим, че съм ги подновявала и никога не са ми искали смяна на имената.

Но за сигурност проверих, шофьорската ми книжка е с различно име от здравната карта. На нея ще вярвам.
Публикувай отговор