Възможно намаляване броя на имигрантите

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Възможно намаляване броя на имигрантите

Мнение от kikolilokiko »

Възможно намаляване броя на имигрантите :(

http://www.canadavisa.com/possible-decr ... 90211.html
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Поне до сега Канада винаги е имала нужда от нови емигранти, още повече сега когато се задава вълната от нови пенсионери. :lol:
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Ето малко по темата
http://www.canadiangateway.ph/ph/ph_new ... 777&page=1

Почти в краят на този документ пише,че е възможно част от новите емигранти при селекцията да минават без интервюта.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Според този документ в секция LIST ако влезете от дата 17/02 ще видите,че визите за минала 2008 година са били 240 000 срещу 265 000 за 2009.Канада не само не намалява бройката,а я увеличава!Това е посоката!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

Мнение от arminad »

Според мен става дума за всички подпрограми за Квебек, а само за инвеститорската програма.

Въпреки това може тези които имат достатъчно точки наистина да минат без интервю:
"If points awarded from the selection grid (excluding points for Language and Adaptability) are insufficient, an interview will be necessary. This means that if the applicant reaches 39 points for his management experience, age, education and investment agreement, but needs even 1 point for his language or adaptability, he shall be called for an interview for verification in person"

Както разбрах може да има и нови формуляри:
"1.2 Between January 15 and February 2, 2009, a new form will be released by MICC. It will replace the many forms that we used to submit. Therefore the DCS + Investor –Appendix +Declaration from the spouse + D-18 (declaration to settle in Quebec that used to be presented during interview) have been reformatted into one single form. For all cases submitted on February 2nd or after, this new form will have to replace the old forms"
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

това е за федералната програма

Ottawa, November 28, 2008 — Canada will stay the course on immigration in 2009, welcoming between 240,000 and 265,000 new permanent residents, Jason Kenney, Minister of Citizenship, Immigration and Multiculturalism, announced today.


The 2009 plan includes up to 156,600 immigrants in the economic category; 71,000 in the family category; and 37,400 in the humanitarian category.



http://www.canadiangateway.ph/ph/ph_new ... 777&page=1
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Става въпрос за това:Canada Immigration Target Likely To Be Reached2/17/2009,незнам но ми се струва,че тази бройка е за цяла Канада.Интересното предстои все пак.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ощв един факт в подкрепа на тезата, че няма тенденция към намаляване броят на имигрантите - Les étudiants étrangers invités à rester au Québec
На около 22 000 чуждестранни студенти ще им бъде предложен директно сертификат за селекция веднага след завършването и ще бъдат поканени да останат в Квебек.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Fireman

Мнение от Fireman »

:beer: наздраве :P
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

Linko написа:Ощв един факт в подкрепа на тезата, че няма тенденция към намаляване броят на имигрантите - Les étudiants étrangers invités à rester au Québec
На около 22 000 чуждестранни студенти ще им бъде предложен директно сертификат за селекция веднага след завършването и ще бъдат поканени да останат в Квебек.
не съм харесвал особено френския, но подобен род неща ме карат да го уча с по-голямо желание :)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
kralimarko

Мнение от kralimarko »

наздраве и от Крали Пенчо
Maria Bogdanova
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:01 am
Местоположение: Pleven

Ено въздишка на облекчение

Мнение от Maria Bogdanova »

Ех, поуспокоих се, че с тази криза започнахме да се ослушваме. :? Тука в БГ нещата стават все по-грозни- та се притеснихме ако и там нещата се сдухат...Не знам обаче каква криза трябва да ги тресне, че да заприличат на БГ :lol:
Спрях да мечтая в България
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ето тука още малко признания:

Uncommon sense makes headway on immigration
Embrace your climate change!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Мда, и то какви признания

"The problem isn't just that's she's cleaning hotel rooms, it's she's told to write this test, and then another test, and then wait and then there's another process which adds up to years of humiliation, frustration and underemployment for her and many like her."
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

7George написа:Ето тука още малко признания:

Uncommon sense makes headway on immigration
page not found
http://www.calgaryherald.com/Uncommon+s ... story.html
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Публикувай отговор