Да не забравяме от къде идваме и какво се случва там...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Да не забравяме от къде идваме и какво се случва там...

Мнение от holy »

Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Re: Да не забравяме от къде идваме и какво се случва там...

Мнение от Yahoo! »

holy написа:Да не забравяме от къде идваме и какво се случва там...
Айде сега патриотизъм ... :wink:

Това, което се случва там е последната ми грижа ... затова вече не съм там.

Жалко ...
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
mariot
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 10, 2007 3:00 pm

Мнение от mariot »

Наистина жалкоYahoo,но не за България-Тя и този път ще оцелее.Жалко за теб,че нямаш нито един човек в България -роднина или приятел-ЗА КОГОТО ДА ТЕ Е ГРИЖА.А ако все пак има в България някой , КОГОТО ДА ГО Е ГРИЖА ЗА ТЕБ-дано никога не прочете написаното от теб.
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

mariot написа:Наистина жалкоYahoo,но не за България-Тя и този път ще оцелее.Жалко за теб,че нямаш нито един човек в България -роднина или приятел-ЗА КОГОТО ДА ТЕ Е ГРИЖА.А ако все пак има в България някой , КОГОТО ДА ГО Е ГРИЖА ЗА ТЕБ-дано никога не прочете написаното от теб.
Айде глупости насилие. Аман от нагласени работи в България. Народен протест - дрън дрън. Борба между БойКоСмешников и Боклука Ковчки от една страна и от друга Другарите от Москва. Вместо протести , да отидат да гласуват когато има избори.
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

miko написа:Вместо протести , да отидат да гласуват когато има избори.
В България не са останали хора, които могат да променят нещо. Поне това се вижда. Във власта е пълно с Комунисти, с агенти на ДС и ДПС и с хора, които не искат да променят нищо, да премахнат корупцията.

Дано да са останали достатъчно млади и амбициозни хора там, които да поемат управлението на страната на местно и парламентарно ниво, иначе оправия няма да има. Доган, БСП и лешоядите от парламента когато си отидат, тогава ще има светлина.

Мога само да им пожелая успех в реформите (ако въобще някой иска нещо да се реформира)

Което мен ме подразни е не какво се случва в България, а ето това, което се случва извън нея :

Изображение

Това е нещо срещу което трябва да се борим.
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

mariot написа:Наистина жалкоYahoo,но не за България-Тя и този път ще оцелее.Жалко за теб,че нямаш нито един човек в България -роднина или приятел-ЗА КОГОТО ДА ТЕ Е ГРИЖА.А ако все пак има в България някой , КОГОТО ДА ГО Е ГРИЖА ЗА ТЕБ-дано никога не прочете написаното от теб.
Грижата за 'България' и грижата за роднините и приятелите в България са много различни неща.

Мен ме е грижа за семейството ми, пет пари не давам за никоя държава казано честно :beer:

България има нужда от честни, умни и способни управници. Колкото и да напъват емигрантите - промяна без това няма да има там.

А ти защо не си в БГ като те е грижа толкова за нея ?

Изпращането на пари на роднините не е 'грижа за БГ' според мен
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Ех, тази България бе! Ще рече човек, че насила са ви изселили, че там сте били преродения Левски! Голям патриотизъм от 10-тина хиляди километра
Не само, че не ми пука за политическото смехотворение България, ами само се чудя как да измъкна и последния ми познат от там.
Какво да направя за България, само кажете, на думи е много лесно да си патриот.
Изображение
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Petrova_bs написа:Ех, тази България бе! Ще рече човек, че насила са ви изселили, че там сте били преродения Левски! Голям патриотизъм от 10-тина хиляди километра
Не само, че не ми пука за политическото смехотворение България, ами само се чудя как да измъкна и последния ми познат от там.
Какво да направя за България, само кажете, на думи е много лесно да си патриот.
+1
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Епа ко толкова се случва?
Хората протестират, полицията млати, савсем нормално като в цяла нормална Европа. Аз присъствах случайно на некви студентски демонстрации в Париж и толко счупени носове не бех виждал накуп 8)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Яху няма да има честни и умни управници. Новите, те може да са си умни :), но няма да са честни задълго. Някак си в природата ни е. Няма кой да ги подкрепи. Някой ще поддаде - жена, деца, роднини, не подценявай червения (и в последствие мутренския) пОдкупен и вербувАтелен механизъм :). Той и Костов беше млад, умен и честен. Виж благодарение на жена си и на други тъпи елементи, а и благодарение на самия себе си - алчност, човещинка, танто за кукуригу - такива работи, тааа, виж и той как затъна до над ушите. В разкош де :). То в друго там не се тъне. Или тънеш или мреш :).
За народа е друго нещо, той тъне в ... други работи :wink:.
Циганите - на Сатурн !
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Абе аз почти нямам близки в БГ и пак ми е кофти , без да съм прероден , а иначе хора се изтеглят , но не и хотели!
Публикувай отговор