Въпрос към имигранти били в USA

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
marior
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 11:05 am
Местоположение: sofia

Въпрос към имигранти били в USA

Мнение от marior »

Здравейте съфорумци,
с моята съпруга се върнахме в БГ след 7 г. престой в щатите и за съжаление няма как да се върнем там, тъй че е естествен избор - Канада. Предполагам не сме първите в това положение, тъй че конкретни въпроси
1. Оказва ли влияние и какво фактът, че сме били там с нелегален статут, уточнение влезли сме легално на exchange visa.
2. Следващият въпрос е по отношение трудовия стаж, тъй като не съм се осигурявал там, но бих могъл да получа трудова бележка и препоръка с тел. и факс и т.н. от работодателят ми там.
Благодаря предварително на всеки отзовал се и Весели празници. :lol:
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Въпрос към имигранти били в USA

Мнение от Пламен Петков »

marior написа:Здравейте съфорумци,
с моята съпруга се върнахме в БГ след 7 г. престой в щатите и за съжаление няма как да се върнем там, тъй че е естествен избор - Канада. Предполагам не сме първите в това положение, тъй че конкретни въпроси
1. Оказва ли влияние и какво фактът, че сме били там с нелегален статут, уточнение влезли сме легално на exchange visa.
2. Следващият въпрос е по отношение трудовия стаж, тъй като не съм се осигурявал там, но бих могъл да получа трудова бележка и препоръка с тел. и факс и т.н. от работодателят ми там.
Благодаря предварително на всеки отзовал се и Весели празници. :lol:
marior:

Това че сте били "нелегално" в САЩ може и да не е, а може и да е, проблем: зависи какво точно сте правили че да станете "нелегални". Проблемът е че някои деиствия извършени извън Канада които са закононарушения в мястото където са извършени и са закононарушения в Канада могат да ви направят inadmissible в Канада. За да сте сигурни дали сте inadmissible трябва да се консултирате с американски адвокат който да ви каже дали това което сте правили за да станете "нелегални" в САЩ е закононарушение в САЩ, след това ще трябва да консултирате с канадски адвокат който да ви каже дали това което сте правили за да станете "нелегални" в САЩ е закононарушение в Канада и дали е "indictable offence under an Act of Parliament".

Трудовият стаж си е трудов стаж: ако може да го докажете би трябвало да ви го признаят. Това че не сте плащали осигуровки в САЩ може да е проблем поради факта че може да е действие извършено извън Канада което е закононарушение в мястото където е извършено и да е закононарушение в Канада. За да сте сигурни относно дали неплащането на осигуровки ви прави inadmissible в Канада ще трябва да се консултирате с канадски и американски адвокат (вижте по горе).

Ако не исакте да се обърнете към адвокати, може да си подадете молбите за имиграционна виза и имиграционните ще ви кажат дали "нелегалността" в САЩ и трудовия стаж са проблем.

Поздрави и весели празници,

Пламен

_____________________________
Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish lawyer-client relationship.
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Zora
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Май 07, 2008 10:53 am

Мнение от Zora »

Здравей marior, предлагам ти да пишеш на лични на evgenieva тя беше в подобно на вас положение и взе успешно интервю миналия декември мисля, че може да ти оговори на въпросите.
Публикувай отговор