Пощенска кутия? По-добре - НЕ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kambolinov
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна

Пощенска кутия? По-добре - НЕ

Мнение от kambolinov »

В стремежа си за по защитена кореспонденция преди подаването на документите към Виена наех пощенска кутия с предплата за цяла година. В очакването на медицинските формуляри така се изнервих всеки ден да я виждам празна, минавайки всеки ден след работа през пощата и накрая да искам да ми ги пратят за моя сметка по спиди, че направо незнам :evil: :evil: :evil:
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Ще се получат. Кога пусна документи за Букурещ? Случва се месец и половина да ги бавят. Бар-кодовете преди колко време ги получихте? Горе долу след три седмици трябва да дойдат и формулярите. Поясни как се движат нещата. От написаното разбирам че ги чакате два ли не втори месец след кто сте получили бар-кодовете.

Поздрави
kambolinov
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна

Мнение от kambolinov »

аз писах с въпрос към Букурещ относно формулярите и те ми отговориха, че са ги пратили в началото на септември. Според мен е абсурдно да се чакат пощите да се наканят 2 месеца да ми доставята"документи". да не говорим че Букурещ е по близо и от София. Не че толкова съм се разбързал за Канада колкотомидва зима и с дете на година и половина те първа да пътувам до софия за медицински..... Сигурно са отишли в Пакистан :D :D :D
vivatoni
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 3:44 am

Мнение от vivatoni »

И при мен се случи същото. От Виена са ми изпратили писмо на 21,08,08, а аз още не съм го получила. Мисля, че не може да се вярва много на БГ Пощи. В момента чакам покана за интервю, но и за него се съмнявам че ще пристигне. Така че, колкото по-малко се ползва Пощата, толкова по-сигурно е да си получиш писмото. Но разбира се това е въпрос на гледна точка. Забравих да кажа, че и аз съм наела пощенска кутия, уж за по-сигурно, но уви.
08.08.08 изпратени документи до Виена
11,08,08 получени във Виена
21,08,08 изпратено акюзе /но не получено/
13,10,08 покана за интервю
10,12,08 от 10 часа - интервю
.........
26,10,09 - покана за визи
mineral
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 3:25 am
Местоположение: Варна

Мнение от mineral »

И аз да се оплача от БГ Пощи. Ние също наехме пощенска кутия за по-сигурно получаване на кореспонденцията,.....но уви.Акюзето ни също не беше получено ,т.е. то пристигнало ама идиотите от пощата го върнали обратно във Виена .Просто не си уредили документацията и нашата пощенска кутия все още се водеше на името на предния и наемател.Обаче хората във Виена са сериозни и ми пратиха мейл да питат "що така ",пуснаха ми акюзето сканирано и след като им обясних по късно,че проблема е отстранен ми го изпратиха отново.Слава богу вече всичко е наред ,получих си акюзето и се надявам за напред да няма проблеми .
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Мнение от angelheart »

Както е резонно да се очаква, аз пък мога да споделя положителния си опит с пощите :) До този момент не ми се е налагало да издирвам изгубена или забавила се кореспонденция, а съм клиент на техните услуги от почти две години. За уточнение ще добавя - ползвам пощенска кутия под наем в Централна поща, София :D
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Нищо конкретно относно пощенската кутия а по скоро стреса от чакането.
Та не се юркайте много, аз също се насмитах яко в очакване на резултати под форма на документи и фанах от тва яка криза на апандисит (до колкото си спомням около 20 години по късно).
Та така или иначе с притеснение няма да забързате процедурата, та по-гот си пазете здравето.
Айде успех и скорошно завършване на процедурата :-)
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор