Жилище в Торонто?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Жилище в Торонто?

Мнение от SOULRIPPER »

Здравейте!
Инетресувам се какви са условията за наемане на жилище в приличен квартал на Торонто от новопристигнал емигрант, при условие,че нямам роднини/познати там?
Какви са процедурите и условията и как може да стане?Все пак се надявам,че няма да се наложи да спя на улицата, само поради факта че нямам препоръка и банкова история? :(
PLS HELP!
Благодаря предварително за вниманието!
rugby is the source
marmalad
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 4:16 pm
Местоположение: Mississauga On

Re: Жилище в Торонто?

Мнение от marmalad »

Здравей! Ние живеем в Мисисага която е част от грейт Торонто ерия и сме на около 15 км.от центъра на Торонто. Ако те интересува този район,пиши.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Missisсauga e далеко, зависи де от гледната точка. Най добре според мен е около Шепард, там е готино, има добра инфраструктура, има и българи. Ако щеш пък само българи отиди на Pape&Cosburn, там си имат и бг магазин, и какво ли не.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

Мисълта ми беше има ли проблеми при наемане на жилище от новопристигнали, изискват ли се някакви допълнителни гаранции/документи , за да слкючиш договор за наем.
Целта ми е да живея в по-голям град, защото професията ми е такава, че го изисква.
rugby is the source
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

SOULRIPPER написа:Мисълта ми беше има ли проблеми при наемане на жилище от новопристигнали, изискват ли се някакви допълнителни гаранции/документи , за да слкючиш договор за наем.
Целта ми е да живея в по-голям град, защото професията ми е такава, че го изисква.
ами иска се, за съжаление. Ако ти нямаш работа с доказан доход, ще ти искат гарант, който трябва да намериш, и който също ще го проверят за доход. Трябва да имаш някой познат, който да гарантира, няма начин. Друг вариант , за който съм чувал, е да си платиш за няколко месеца напред и тогава се съгласяват.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

sasho71 написа: Друг вариант , за който съм чувал, е да си платиш за няколко месеца напред и тогава се съгласяват.
е точно за това питах, защото съм чувал за такава опция в Квебек, но ако и в Торонто става-супер!
rugby is the source
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Ако предплатиш за 12месеца - гаранта отпада :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Преди време в нашия район(Батърст/Шепърд) е ставал номера с предварително платени седем наема. Сега не знам как стоят нещата с предплатата но не вярвам да те върнат ако извадиш за месеци напред. Стандартната процедура е гарант, банк стейтмънт и доход ако бачкаш. Мога да ти дам телефони на мениджмънта и направо да ги питаш.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
vincent
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 9:32 am

Мнение от vincent »

Гаранта задължително ли трябва да е от Торонто ( в този случай де ) или може да е от друг град в рамките на провинцията?
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

SOULRIPPER написа:
sasho71 написа: Друг вариант , за който съм чувал, е да си платиш за няколко месеца напред и тогава се съгласяват.
е точно за това питах, защото съм чувал за такава опция в Квебек, но ако и в Торонто става-супер!
в самото Торонто, в хубавите райони без писмо от работа или добър гарант няма да стане. просто не приемат предплата.
iVEL
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:33 pm

Мнение от iVEL »

Ние проявяваме интерес от 29.03.2009 г. Тогава пристигаме. Пиши какво точно предлагаш, къде се намира / ерия, улици, има ли начални училища/. Ние сме двама възрастни и дете на 6 години. Какъв е месечния наем, какво включва и при какви условия.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Жилище в Торонто?

Мнение от myhata II »

marmalad написа:Здравей! Ние живеем в Мисисага която е част от грейт Торонто ерия и сме на около 15 км.от центъра на Торонто. Ако те интересува този район,пиши.

А бе не е баш 15 ама айде ,кажи го 30 ако караш по магистралите от Мисисага !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

ма той центъра на торонто от 1 май се премести в етобико бе муха.мн си изостанал с информацията :D
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Аз не съм спец като батето и мухата, но понеже живея в източната част на Мисисага, а работя в даунтауна, позволявам си да кажа за протокола, че от Мисисага до центъра на Торонто е около 20 км по Блур.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

:D предполагам ,че си наясно като се пуснеш по блър от мисисага до центъра с таратайката коло време ще ти вземе.според мен от 1 до 2 часа според ръша.
но иначе мисисага ийст е много добра дистинация до тръстиката на север.
Публикувай отговор