ПРОЧЕТЕТЕ-може би отдавна трябваше да го напиша

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

ПРОЧЕТЕТЕ-може би отдавна трябваше да го напиша

Мнение от Hemoglobin »

Добър вечер,
уморени по средата на седмицата. Пиша по една важна по мое мнение тема.

ВОДАТА КОЯТО ПИЕТЕ ....

Предполагам всички знаете че водата в Монреал тече в медни тръби. Ако пиете от нея, то това е защото никой все още не ви е обяснил влиянието на дългосрочното приемане на медни иони върху организма.

Накратко без да пиша статия.
Високи концентрации на медни йони са отровни, научни изследвания предлагат дори потенциално канцерогенно действие. Засяга черния дроб а също така няколко изследвания досега доказват корелация между редовното приемане на високи С медни йони и развиване на деменция (спад в интелектуалното развитие) в ранна детска възраст.
Не знам дали целта на водата да е в медни тръби е да си купувате такава от магазина , а да не пиете тази у вас, но наистина по добре го правете.

Лека вечер
etda
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:16 pm
Местоположение: QC,Montreal
Обратна връзка:

Мнение от etda »

I v England sa medni ot mnogo otdavna...
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

Щом трябва ще пием само минерална вода!

А водата в България да не тече в по-хубави тръби? Ако няколко дни не ползваме чешмата, когато сме извън София и след това я пуснем, не знаете каква мътна вода тече. Направо ме е гнус да я гледам! И българските тръби не са по-добри от канадските. :cry: :roll: :wink:
Flanker
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:08 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Flanker »

Така е, и на мен са ми ясни последствията от медните тръби, неслучаино в БГ се калайдисват всички медни съдове, но пък замислете се над простичкия въпрос - откъде да сме сигурни че в завода или каквото е там за бутилиране на минерална вода използват други, а не пак добре познатите ни медни тръби - а и честно казано много се съмнявам да ползват други! Така че в единия случай плащаме за вода от медни тръби в другия не - пак за вода от медни тръби! :roll:
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Благодаря ви за участието по темата. Наистина се радвам че сте я прочели и отделили време да напишете нещо, но аз бях адресисал тазаи тема към живущите в Монреал , а не в България.

Поздрави
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Хм, гледам, че някои хора се гласят да живеят вечно, няма лошо - моето предложение е да смените водата с бира и няма да имате проблеми с медните тръби в Монтреал...

Наздраве!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

i az vodata ya polzvam samo za miene ,taka che ne mi puka.
Гост

Мнение от Гост »

Предполагам, че и ако децата престанат да използват водата и я сменят с бира. :wink: :? Или пък да преминем на изворна вода, тъй като минералната вода или е внос от Франция /главно газирана/ или е останала в Горна баня. :roll: А иначе за медните тръби не съм много сигурна. Ако има такива, то те не са навсякъде. Вечно няма да живеем, Любо, но защо пък трябва да се тровим. Само да припомня, че децата докато се къпят поглъщат не малко количество вода, защото това е естественото им поведение. :idea:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Че не сте ли ги научили децата да пият бира? Това се учи още преди да проходят. Виж перие и аз пия за разредител към ракийката, да се надяваме че франсетата изпозват дървени тръби, че да не вземе някой тежък метал да ми натежи на стомаха...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Всъщност като се замисля франсетата изпозват метални тръби, защото когато разреждам с перие на другата сутрин много ми тежи главата и имам метален вкус в устата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Гост

Мнение от Гост »

Lub0 написа:Че не сте ли ги научили децата да пият бира? Това се учи още преди да проходят. Виж перие и аз пия за разредител към ракийката, да се надяваме че франсетата изпозват дървени тръби, че да не вземе някой тежък метал да ми натежи на стомаха...
Аз засега ги уча да редят пъзели и да рисуват, пък за бирата ще помисля по-натам. :wink: А перието си е гадно, спор няма. :x
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: ПРОЧЕТЕТЕ-може би отдавна трябваше да го напиша

Мнение от speedy »

Тръбите в къщите са медни не само в Монреал, а и в цяла Северна Америка. На улицата не са медни. Няма спор, че редовното похапване на мед (не този, за който си мисли Мечо Пух) не е полезно за здравето. Но като гледам в къщи, от мястото, където тръбата става медна, до кранчето в кухнята са към два метра тръба с малко сечение. Съмнявам се водата, която се лее на поразия да успее да събере достатъчно йони. А иначе съм напълно наясно че на 70 години няма да съм със същия акъл, ако ще и от златни тръби да пия.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
MechoPuh

Re: ПРОЧЕТЕТЕ-може би отдавна трябваше да го напиша

Мнение от MechoPuh »

speedy написа:Тръбите в къщите са медни не само в Монреал, а и в цяла Северна Америка. На улицата не са медни. Няма спор, че редовното похапване на мед (не този, за който си мисли Мечо Пух) не е полезно за здравето. Но като гледам в къщи, от мястото, където тръбата става медна, до кранчето в кухнята са към два метра тръба с малко сечение. Съмнявам се водата, която се лее на поразия да успее да събере достатъчно йони. А иначе съм напълно наясно че на 70 години няма да съм със същия акъл, ако ще и от златни тръби да пия.
Abe meda si e med, vse edno v kakav vid e :wink:
Za zlatnite trabi sam saglasen. Kato gi gledam tuaka moite komshii ima nekoi na po 80 godini...pili sa samo ot mednio trabi, a oshte mogat da ti kajat tochno kolko pari imat v bankovite si smetki (obiknoveno poveche ot 3-4). A za mednite trabi sashto si ima reshenie. Az sam s plastmasovi v kashti, a i city-to veche nikade ne slaga drugi osve plastmasovi...v po-starite sgradi e taka-- med navsiakade. Abe kvo se kosite, taka shte ste po-zapazeni pri eventualni badeshti razkopki...medta ne rajdisva (t.e obrazuva patina) i podpomaga zapazvaneto na tialoto...ta po toia povod edno mnogo staro piansko stihotvorenie.
Az niama da umra.
Az vechno shte sam jiv.
I vechno shte e sveja moita koja.
Zashtoto alkohola (medta) koito sam pogalnal
Ne shte mi pozvoli da se razloja :wink:
Аватар
penka
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 2:06 am
Местоположение: montreal
Обратна връзка:

birataaa

Мнение от penka »

Ei sega kato doida 6te si postroia ku6ta i traboprovod ot zlato:))
Ina4e seriozno spored nekoi izsledvania Alchaimera se pri4iniava ot natrupvane na Aluminii a puk v Bg mai trabite sa takiva?
V birata e istinata(ili mai be6e vinoto),a pepsito e gadost.. :beer:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Az sam saglasen s predlojenieto na Lubo, no samo donyakade. Ne e hubavo decata ot malki da stavat piyandeta i zatova moeto predlojenie e slednoto za decata limonadka, za po-golemite bira. Sante!:beer: A, vie malkite, vnimavaite i ne se nalivayte tolkova s taya limonada de! :wink:
A, v Ottawa nyakoy da znae kak sa trabite? Pitam, shtoto da znam da minavam li samo na bira ili da piya voda, shtoto mnogo se trevoja. Taka, kakto e trgnalo s tezi medni trabi vmesto da jiveya 400-500 godini ya stigna do 250 ya ne. :lol: :P :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Заключено