Шофьорска книжка - къде и как най - бързо?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
polo26
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 3:01 am

Шофьорска книжка - къде и как най - бързо?

Мнение от polo26 »

Здравейте,
имвам следния въпрос.Става въпрос за Ванкувър.Скоро пристигам там,примерно след 2 месеца и се появи проблем с шофьорската книжка. Нямам българска и мислех да си изкарам сега, а после само да направя необходимото да я сменя във Ванкувър.Доколкото разбрах от страницата на ICBC обаче,ако съм имал книжка, която е валидна под 2 години все едно съм нямал.
Ккаво ще ме посъветвате,как е най - бързия начин в тази ситуация да придобия нормална книжка във Ванкувър. Определено не ми се чака 3 години за такава,има ли и въобще смисъл да си вадя оттука тепърва?
Аватар
Valerydi
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 6:01 am
Местоположение: Торонто

ти знаеш

Мнение от Valerydi »

Братле ти знаеш всичко-търпение му е майката, започваш си от G1 после G2 и след 8 месеца G. :shock:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Изкарай всичко, що можеш да изкараш. Не се знае кога в живота ще ти потрябва.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: ти знаеш

Мнение от optics »

Valerydi написа:Братле ти знаеш всичко-търпение му е майката, започваш си от G1 после G2 и след 8 месеца G. :shock:
Братле, в ВС я няма тази система.

Спирам дотук, за да не кажа нещо грешно и аз.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
dairymaid
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 5:11 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от dairymaid »

Здравей,

Сигурно вече си прегледал сайта на ICBC, но ето линк за всеки случай http://www.icbc.com/licensing/lic_renew ... #heres_how,

Бих ти препоръчала да им звъннеш един телефон и да попиташ.

От това, което прегледах много набързо по сайта им май наистина искат да си имал шофьорска книжка 2 години преди датата на кандидатстване за ВС такава.

Не е приятно да изкараш нова книжка тука (има си някои ограничения), но нито ще си първия нито последния.

Всъщност това което е по-неприятно е цената на застраховката за нов шофьор, а не самото изкарване на книжка. Но ти така и така опит в БГ не можеш да докажеш (имай предвид че проверяват бележките от предишния застраховател), така че всъщност не е от такова значение.

Успех
В
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Всичко е дъфкано вече в тоя форум по много пъти...

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?p=289594
Публикувай отговор