Сигурни ли са БГ пощи

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Сигурни ли са БГ пощи

Мнение от Mi6o76 »

Здравейте!Ние сме готови и пускаме документи.Парите превеждаме с чек.Има ли проблем да се изпратят с БГ пощи с обратна разписка?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

В две последователни процедури съм ползвал само БГ пощи, като дори не съм ползвал опцията "обратна разписка" а само "препоръчано", без да съм имал какъвто и да е проблем.
Но разбира се на всяко такова мнение съществува и обратното, което също ще е подкрепено естествено с конкретни примери.
Така че, решението си е лично. Никой не може да ви даде исканата 100%-ва гаранция. Или пък ако я дава, то и ще иска много. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Skaterbg_
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 11:36 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Мнение от Skaterbg_ »

Няма опасност! Ние всички документи с изключение на паспортите сме пращали с БГ ПОЩИ-препоръчано писмо с обратна разписка. Успех в наченанието и бързо развитие на процедурата :thumbsup:
направени медицински-10.06.2008 г.
ОК на медицински-19.06.2008 г.
покана за визи-22.07.2008 г.
изпратени паспорти-23.07.2008 г.
поставени визи-12.08.2008 г.
върнати паспорти-18.08.2008 г.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Аз не съм от хората които обичат или харесват български пощи. Обаче не мога да отрека следното:
Ползвал съм Булпост за Виена - без проблем. Имат услугата EMS и не ти трябва обратна разписка. DHL ползват инфраструктурата и транспортната система на пощите. Това е достатъчно за отговор на Добри ли са?
Е да добри са стига да имаш пощенска кутия. Моето accuse закъсня поради тази причина. Не харесвам и още нещо - цените им. Прекалено са високи за държавно предприятие.
Иначе накратко казано ползвай ги, сигурни са, но си наеми пощенска кутия. Ще си спестиш много главоболия освен ако квартала ти не е готин и пощите ви не се чупят къртят или палят, или имате електронна брава и пощальона няма достъп.

Между другото нека някой ми каже кога за последен път е ползвал услугата обратна разписка за пратки до чужбина. Май откакто въведоха EMS те отпаднаха.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Парите превеждаме с чек
Много добро решение. Дори и да се изгуби няма опасност за парите ти.
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от cherna_perla »

thebull, има ги още обратните разписки за писмата за чужбина. :) информацията ми е от преди седмица ,когато изпратих документите за букурещ и сега чакам въпросната разписка :).дано пристигне скоро
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Нe
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

cherna_perla пуснала си препоръчано писмо с обратна разписка до колкото разбирам и не си ползвала куриер. Така да.
Успех нататък.
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от cherna_perla »

да,така е ,без куриер вярно.сега се сещам ,че услугата имаше друго наименование :oops:
късмет и на вас :thumbsup:
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

cherna_perla да ти призная мене малко ме е страх така да пращам документи. Освен това имам лош спомен от препоръчани писма. Две мои приятелки бяха студентки във Франция. Пратих им и на двете препоръчани писма и после ми се накараха защо не ги пускам обикновени. Понеже препоръчаните писма за да ги получат трябвало да ходят до пощата.
Реших че и Авсрийците може да имат нещо подобно като усложнение, но както разбирам не съм бил прав.
Както и да е стига съм плямпал, но не бих пускал документи без да ползвам куриер.
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от cherna_perla »

когато пращах документите до Виена ,нямах никакъв проблем с БГпощи надявам се и сега да нямам :) .та тогава ми препоръчаха да да пусна писмото препоръчано с обр.разписка и приоритетно.мисля ,че услугата се нарича bulpost,ама не ми се рови сега да проверявам дали е точно така.
а иначе проблеми с тях досега съм имала само един път-изгубиха ми препоръчано писмо до софия :twisted: и още не могат да ми кажат в крайна сметка дали е доставено все пак (беше с обр.разписка ,която така и не получих обратно) или просто отлежава в някой пощ.клон .
малко се отнесох ,ама се надявам да сме били полезни поне малко :) .
Аватар
cherna_perla
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 6:14 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Мнение от cherna_perla »

та като сме заговорили за обр.разписки-току-що ми пристигна обр.разписка от букурещ :D .точно 13 дни отиване и връщане
Der Meister
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 3:42 am
Местоположение: Montreal, Quebec

Мнение от Der Meister »

Аз лично ползвах EMS, което е услуга предлагана от БП, както каза thebull. Документите бяха във Виена след 3 дена, като можех да следя движението им в интернет. Много е препоръчително да си наемете пощенска кутия!
Die Wahrheit ist wie ein Gewitter
es kommt zu dir du kannst es hören
es kund zu tun ist ach so bitter
es kommt zu dir um zu zerstören
jori77
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 5:00 am
Местоположение: Montreal, skype danita_08

Мнение от jori77 »

И двата пъти - Виена и Букурещ, пък и допълнението което ни искаха от Виена сме пращали с БП.
Дволни сме!Всичко си получихме - поне до този момент :D Сега чакаме баркодове и медицински - не се притесняваме, все пак е отпускарски сезон!
Документите за Букурещ пуснахме на 29.07.,обратната разписка получихме на 18.08.
Изображение
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

БП действат както са си действали винаги - от комунистическо досега за тях нищо не се е променило
много персонал - кофти услуга

да не говорим че да пътува едно писмо от Букурещ до София през 21ви век повече от една седмица е жива излагация - ми аз по-добре с пощенски гълъб да ги пращам нещата пак по-бързо ще стане :lol: ... пак добре че изобщо пристигнаха нещата де

по мое мнение толкова много пари сме пръснали за уроци такси и какво ли не по тази процедура че едни 25 лв за частен куриер не са нищо - така човек си гарантира спокойствието и добрите срокове за доставка

разбира се че всеки си има негова визия по този въпрос :)

Успех на всички
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Публикувай отговор