документи за трудов стаж-Германия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

документи за трудов стаж-Германия

Мнение от SOULRIPPER »

Здравейте съфорумци!
Проблемът ми е малко специфичен, но се надявам накой да може да ми помогне със съвет.
Какъв вид документ за доказване на трудов стаж в Германия може да се приложи към докс към Виена, като се има в предвид , че там такова нещо като трудова книжка няма.
Ще съм много благодарен за всяка информация!
rugby is the source
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Препоръки от работодателя в Германия, описващ периода, в който си работил за него и какво всъщност си вършел! :wink:
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Мнение от GGG »

Привет, SOULRIPPER!

Може би Жени е права.
Трябва ли да се изпраща с документите за Виена документ за трудов стаж за работа в Германия? Не се ли изисква само свидетелство за съдимост при изпрщане на документи за Букурещ?

-------
Подробно ОПИСАНИЕ как да се попълнят документите до Букурещ има тук (Guide pour les
travailleurs qualifiés du Québec).

Имайте в предвид също, че според гореспоменатия Guide pour les travailleurs qualifiés du Québec се изисква Свидетелство за съдимост не само от България, но и от всяка друга страна, в която кандидатите след 18-та си годишнина са имали престой повече от 6 месеца.
Как да се сдобиете с този документ от страната, в която сте пребивавали прочетете тук, както и тук.
-------


И аз съм работила в Германия и имам договор и застраховка, с които мога да докажа това, но трябва ли да се изпращат във Виена?
От друга страна зависи къде си работил, с кой си сключвал договор и т. н. Аз лично бях с една немска фирма, която проверих и виждам, че още съществува и при проблем бих се обърнала към тях да ми изпратят документ, но не зная какъв е твоят случай-само давам идея.
Пиши, ако разбереш информация, че и аз се замислих дали не трябва да изпращам нещо побдоно.
Успех!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Явно на човека му е необходим този трудов стаж за да вземе максимален брой точки по фактор - 2.1 Durée de l’expérience professionnelle du travailleur qualifié.
Иначе ако можеш да докажеш най-малко 48 м. трудов стаж у нас, за които се получават и максималните 9 т., то за какво ти е да се занимаваш с доказване на трудов стаж в чужбина.
Има и вариант човекът да си мисли, че стажът в чужбина някак си има по-голяма тежест, което е смешно естествено.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

Linko, на практика стаж в БГ хич няма-напуснах страната ни мила родна ,за да следвам в Германия, за това и целия ми трудов стаж е там!
От друга страна тук в БГ съм работила за известно време, но без трудов договор на черно като преводач, понеже времената бяха такива, а на ученици и студенти никой не щеше и да чуе за издаване на ТД, така че надявам се да ме разбирате.Жертва на системата...
Та в крайна сметка май само това с препоръките остава като вариант?
rugby is the source
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Здравей,

На мен също ми се наложи да доказвам трудов стаж в чужбина и сред документите имаше всякакви препоръки от работодатели. На интервюто, обаче ми направи впечатление, че тя (Корин) искаше да види още нещо доказващо този стаж и започна да ме разпитва дали мога да си извадя такава или онакава справка. По едно време се сети за Шенгенска виза, тъй като ставаше въпрос за немска фирма.
За друг стаж представих препоръка и тя в прав текст ме попита 'Можете ли да представите друг документ доказващ този стаж?' Разрешителното за пребиваване.

Сега се сещам, че немците издаваха много хубави справки за направени удръжки и платени данъци. Предполагам това също може да свърши работа. Най-вероятно искат да се убедят, че препоръките не са фалшиви.

Успех!
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

SOULRIPPER жена ми работи 6 месеца във Франция. Не знам как е в Германия, но не би трябвало да е по-различно отколкото там. Трябва да имаш разрешително за работа. Изпрати го. После си подписал договор, който също им изпрати. Напиши до кога си работил в документите. Периода в който си работил се доказва с листа, който ти дават като ти превеждат или дават заплатата. Важно е да си работил легално.
Това беше при нас на интервюто, не вярвам и при теб да е по-различно относно трудов стаж в чужбина. Между другото и моя стаж е от чужбина, но съм моряк, така че нещата са доста по-ралични и няма смисъл да те занимавам. Успехи.
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

много ви благодаря на всички за съветите, страхотни сте!
rugby is the source
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

SOULRIPPER написа:много ви благодаря на всички за съветите, страхотни сте!
Ще си позволя 1 съвет.
Инвестираи в време и малко пари и иди за поне 2 седмици в Канада -там дето си решила да отиваш. Но свали розовите очила на турист и прегледаи по обстоино нещата.
Спорд мене има огромна разлика ако някои отива от БГ в Канада или от що годе цивилизована страна там.

Какво си учила в Немско ? Не знам дали знаеш но наскоро приеха 1 закон -не съм гледал точно -но за новозавършили им се дава право да работят в немско без ограничения.
Последно промяна от bp_de на Чет Юли 31, 2008 4:37 am, променено общо 1 път.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Не знам дали знаеш но наскоро приеха 1 закон -не съм гледла точно -но за новозавършили им се дава право да работят в немско без ограничения.
Да така е. Обаче това което прочетох казва че трябва да имаш заплата 5000 евро на месец, за да позволят безсрочен престой. Хубавото е до колкото разбрах че няма вече разрешителни за работа и нещата са свободни.
Проверете тази информация защото както винаги българските журналисти спестяват важни подробности.
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Хаха немците докато се натуткат да си оправят бюрокрациите, ние остаряхме и вече не ни се ходи в немско ;)
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

В немско съм учила немска филология-от тук имах бакалавърска степен, а там си направих магистратурата + втора икономическа специалност.За Квебек съм се запътила, защото те швабите може и да са гласували някакви закончета, ама разликата м-у пожеланията и приложението им е огромна, освен това с немската филология там никога нама да намеря работа с нормални доходи.... :( Много трудно се наемат чужденци на работа,а работата е нискоквалифицирана и с кофти заплащане.
Та така, ако някой е забелязал, всички завръщащи се в БГ са от Германия, ако някой се кани да ходи на там, добре да помисли...
Благодаря за съветите и идеите!
rugby is the source
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

хехе ей сега ще дойде г-н бпде и ще те опровергае че си некадърна и немотивирана и че щом "у немско" не ти харесва какво ли остава за Ка :lol: :lol: :lol:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

Amental написа:хехе ей сега ще дойде г-н бпде иопровергае :lol: :lol: :lol:
кой е бпде???????????????????
rugby is the source
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

sorry, пиша от акауната друг човек, така че още не съм много в час... :(
rugby is the source
Публикувай отговор