Привет от British Columbia /Ванкувър/ - RORCHO

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
rorcho
Мнения: 308
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 6:30 pm
Местоположение: BC, Vancouver
Обратна връзка:

Привет от British Columbia /Ванкувър/ - RORCHO

Мнение от rorcho »

Привет другари и другарки :lol: оупс :rotate: :rotate: :rotate:

Поздрави от Ванкувър :D

Все се каня да драсна туй унуи специално за вас !

Моля ви се да бъдете послушни и да се събирате! Много скъпо ще ми излезе да прескачам до Варна от време на време за да ви организирам.
Всяка среща ще ви зареди с хубави спомени :D

Трябва да се настроете положително за да бъдете щастливи в Канада. Лично на мен Канада ми харесва и според мен си струва да живееш в една цивилизована държава със функционираща система.

Относно Vncouver - според мен това е градът , който пълноценно замества родният ми град - Варна. Мноооого красива природа, многооооо планини , които граничат с океан :) Голяма морска градина и исие. Въздухът е много чист - кеф ! Климатът е мек, големи студове няма, зимата е около нулата.

В сайта BGCANADA.COM има една голяма война между хора, които се опитват да докажат че Канада не си струва и хора , коите се опитват да докажат, че си струва. Според мен в този сайт трябва да влизат хора от втората група.

Ще ви е трудно в началото особенно за хора , които никога не са идвали в Америка , но не се давайте ние сме нация , която може да прави от нищо нещо. Америка като цяло е много по-различна от Европа , излишно е да се сравнява. Един от най-големите плюсове на Канада е че е имигантска държава, няма да се чустваш унижен заради това че си от друга държава за разлика от Европа ,там винаги си оставаш друга категория и там ни знаят магариите и исие.

Препорачително е в КАНАДА да се учи даже е неизбежно за доста БГ професии и доста хора не искат да преглатнат този факт. Но не мислите ли, че ако някой африканец или някой от маината си дойде в БГ и иска да работи по-отговорна и клалифицирана работа в БГ то ще ще му се позволи. Мнооооого се съмнявам. Не си мислете, че сме толкова велики, че да сме с предимство. Трябва да се адаптирате, доста хора не искат да направят това, мислят си че ще се побългаряват нещата тук , да ама не. Много ясно че Канада не е перфектна държава. Но според мен си струва тъй като БГ няма преспектива и БГ няма оправия поради хиляди причини. От научна гледна точка БГ не може да успее да увеличи ръста на икономиката си така че стандарта на живот да стане нормален. Както БГ и други държави в последствие ще бъдат в тежки рецесии. Ще ви го обесня чрез един научен филм , който си го изтеглете от arenabg.com казва се

A.Crude.Awakening.The.Oil.Crash.2006 .

Филмът е много много логичен и бих казъл брутален. След като го видите сами ще си направите, някои заключения къде си струва да живеят вашите деца и т.н.

Според мен да си положително настроен за БГ и да останеш, то тогава рискуваш много. Както сам казвал на мои приятели , които навивам да дойдат е че - вероятността да живееш нормално в Канада е по-голяма от колкото да останеш в БГ. Бих подчертал, че не допира само до пари. Много българи, които отдавна не са се връщали в БГ доста са забравили и явно си купуват розови очила.

Аааа да ви кажа какво ми липсва - Гюрлата :D :D :D (варненците ме разбраха)

Скъпи съфорумци , стискам ви палци да успеете, не се давайте и не слушайте онези , които "плюят" Канада, определено са болни от често срещаната българска болест - ОПЛАКВАНУС :wink: Само се оплакват и в Рая да отидат и там ще са недоволни. 8)

Късмет :beer2:

Rorcho :
Последно промяна от rorcho на Пон Юли 14, 2008 5:57 am, променено общо 1 път.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Аааа да ви кажа какво ми липсва - Гюрлата
Ей, пич какво се оплакваш :wave: :wave: :wave: :wave: :haplio: :haplio: :haplio: :haplio:

Ади, забрави го този форум, влизай по-често и пиши какво става.

Поздрави от Варна.
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Ей Рорчо, хубаво пишеш сега, ама защо ни изостави докато беше все още във Варна? Обеща, че ще дойдеш на следващата среща, ще показваш снимки от красивия Ван и накрая каква стана? Поздрави от Ван - айде всичко ви хубаво :crying2: . Направо се чувстваме прелъстени и изоставени ... :(
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Ей, Рорчо, ти си жив бе !!!!!!!!!!!!!!
Поздрави и да дойдеш до Торонто ;) :beer:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Привет от British Columbia /Ванкувър/ - RORCHO

Мнение от bp_de »

rorcho написа:Препорачително е в КАНАДА да се учи даже е неизбежно за доста БГ професии и доста хора не искат да преглатнат този факт. Но не мислите ли, че ако някой африканец или някой от маината си дойде в БГ и иска да работи по-отговорна и клалифицирана работа в БГ то ще ще му се позволи. Мнооооого се съмнявам.
Rorcho :
Когато някои идва от маимунска държава съм напълно съгласен с тебе-така е.
Обаче когато някои идва от място дето е ДОКАЗАНО че наи малкото не е по надолу в образованието и качеството на работата и т.н в Бг а и не само в Бг не го карат да учи пак,не му казват че ако не е член на ТКЗС не може да е на едикаква си длъжност.

А тва че някои показва и негативните неща е добре щото медалима 2 страни.
Колкото повече инфо има -независимо позитивно или негативно - по добре -така всеки ще може да си направи сметката(ако може да де ) кое отккъде и за къде е .
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Привет от British Columbia /Ванкувър/ - RORCHO

Мнение от becks »

rorcho написа: A.Crude.Awakening.The.Oil.Crash.2006 .

Филмът е много много логичен и бих казъл брутален. След като го видите сами ще си направите, някои заключения къде си струва да живеят вашите деца и т.н.
Филма го гледах, интересен е.

Ама ако и други го гледат, могат да се откажат да емигрират в Северна Америка. ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Поздрави !

Филма не бих го нарекъл интересен, а потресаващ !
Три дни след като го гледах ходих като ударен с мокър парцал....
(тука оставям място на по-умните да кажат - хахаха, добро утро... ние тия неща от филма си ги знаехме..)

Записах го на едно DVD и го дадох на шефа и той да го гледа.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Рорчо много късмет човече :)
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Мнение от GGG »

Рорчо, прав си за положителната нагласа - ако човек я няма, е загинал.Лично за мен е по-добре да преживея притеснението около заминаването и адаптацията, отколкото вечната агония в България.
Желая ти здраве и успех!
8)
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Мнение от GGG »

Рорчо, филмът "A Crude Awakening: The Oil Crash" ме разтърси!
Направен е в стил филмите на Майкъл Мур.
Аватар
rorcho
Мнения: 308
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 6:30 pm
Местоположение: BC, Vancouver
Обратна връзка:

Не точно !

Мнение от rorcho »

Бих казал, че филмът е направен на доста по-голямо ниво, с преподаватели и специалистти, които определено са над нивото на Майкъл Мур. Филмът е много глобален и научно обоснован, бих добавил доста логичен.

Въз основа на сегашната ситуаця, относно горивата бих казал, че ако нефтът чукне 200$ ,на там отиват нещата - БГ не я виждам да успее да стопира каквато и да е инфлация. Представям си вече билет за транспорта 1л и 50ст.
Американски анализатори казват че цената може да достигне 300$ на барел до 1-2 месеца ако стане сериозен проблем с Иран то България мре права, не че подскача сега насам на там :lol: :lol: :lol:
Ако стане така, то по улиците ще виждате повече магарета, коне и колела :lol: :lol: :lol: :lol:


Относно Майкъл Мур то той е един краен критик на САЩ , нещата са относителни относно неговите филми. Като цяло се съгласявам с него но не всичко. Абе цял свят критикува САЩ но почти всички там искат да отидат - абстрактно казано !

Ако няколко Майкъл Мурчета направят няколко филми за България, то никой на този свят няма да инвестира и ще ни изключат от ЕС , м/у другото натам отиват нещата. По БГ телевизя казавт колко са инфистициите в БГ но не казват , че включват и българите , които вкарват пари в държавата а те са над 1,5 милярда евро около 30-40% (пада се по 2000лв на човек), като добавим и мафиотските инвестиции то истинските инвестиции не са повече от 20-30%. 8)

Древните гърци са казали много хубава синтенция: Поправяи миналото, ръководи настоящето и предвиждаи бъдещето. Следователно :
Поправи гршката че си живял в БГ, имигрирай и предвиждай къде ще има ресурси за по-дълъг период от време , колкото и смешно да прозвучи за някои хора 8)

Надявам се, че ви стимулирам и амбицирам за вашите имигрантски цели. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Нещата не са лесни но решими , така че пълен напред :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Be happy ! :beer2:

Rorcho
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Рорчо Be strong Изображение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

rorcho, ето от такива хора като теб имаме нужда ние, кандидат емигрантите. Много окуражителни думи. Мерси.

Бъди здрав и имай късмет!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Мнение от GGG »

Рорчо, прав си, че този филм е на по-високо ниво от филмите на Майкъл Мур-доказва го появата на учени, бившият енергиен съветник на Буш, сенатор.Сравнявайки филмите, имах предвид, че са идентични по това, че някой се осмелява да каже такива жестоки истини.
Да ти кажа и без Майкъл Мурчета :) от ЕС виждат какво става у нас (вчера четох новина, че Европейската комисия ще лиши България от финансиране с около 500 милиона евро..........).
За мен изходът е този-имиграция.

Мерси за окуражаванвто!!!!

:P

Поздрави! :D
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Рорчоооооооооо,като те няма и Варна не е същата :shock:
А бирата в Алба е кисела.... :dance: :dance:
Публикувай отговор