Въпрос за интервюто

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Въпрос за интервюто

Мнение от semeen »

Здравейте, интересува ме как протича интервюто за Квебек. Нужно ли е и двамата да знаят френски или само титуляра е достатъчен? Аз поназнайвам малко английски, но съпругата ми ще е титуляр. Тя е с английска филология и сега усилено учи френски. Благодаря предварително.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

И за двамата е АБСОЛЮТНО НУЖНО.
Това е най важното в цялото интервю. Но нейното ниво трябва да е по -високо от твоето. Давам пример при нас - водещ 6/5 , втория - 5/4
Изображение
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Бяхте ли вече на интервюто?
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Да бяхме на 10.12.2007 :)
В събота летим за Монреал
Между другото и аз като жена ти съм с английска филология, а също и с руска. Ама си седнах на д-то и понаучих и френския. Което страшно ми помогна на интервюто.
Изображение
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Благодаря за вниманието. Провери лични
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Благодаря, Мила!
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Мнение от kambanka »

Аз съм с френска филология,но съпругът ми сега започва да учи френски от нулата,писала съм ниво 4/4 в документите,как мислите дали съм се изхвърлила по отношение на него и какви езикови умения искат за това ниво?
vivatoni
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 3:44 am

Мнение от vivatoni »

здравей semeen,
и аз бях задала същия въпрос преди време и ми обясниха, че е важно да се събере необходимия брой точки. и ако го събирате без големи познания по френски на придружаващия няма да е никакъв проблем. освен това семейство с ниво на фр. за придружаващия 2/1 съвсем скоро получи сертификат. така че няма място за тревоги
g sabev
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 3:46 pm

Мнение от g sabev »

Ако, още не сте изпратили документи до Виена пробвайте различни варианти в он-лайн теста преди това. Изберете този вариант при който сте посочили най-ниско ниво на френски. По този начин ще ви се наложи да декларирате възможно най-ниските нива на френски. Това ще ви спести излишни усилия за подготовка по езика. Най-важното е да докажете декларираното ниво на самото интервю. Не се плашете не страшно. Успех.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Не сме пратили още документи. Сигурно ще го направим след 7 месеца. Пробвахме на он-лайн теста и покриваме точките за второто ниво при мен (не помня колко беше 3 или 4). Жена ми писа средно ниво. За съжаление не намерихме никъде моята специалност от средното образование и докторска степен за съпругата ми.
Някой знае ли как се попълва за такава степен?
Публикувай отговор