Интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sabina
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 1:19 pm
Местоположение: Montreal

Интервю

Мнение от sabina »

Здравейте,

Пише Петър, съпругът на Сабина. Искам да съобщя за успешно преминалото интервю на 06.06.2008 в 09h 00min.

Бяхме в Радисън в 08h 30min и попитахме къде сме. Насочиха ни към "светлият коридор, зала 2". Намерихме залата и седнахме във фоайето в съседство да изчакаме интервюиращата ни. Бях чел във форума, че трябва да е мулатка и се изненадах когато дойде младо, бяло момиче. Тя малко закъсня и това ме накара да се майтапя със Сабина, че ще ни отдели по-малко време заради закъснението :-) Точно в 9h 00min във фоайето се появи преводачката. Аз предположих, че е тя и познах. Гледаше доста строго.

Започнахме около 9h 15min. Представихме се и започнахме да говорим на френски. Аз учех френски в продължение на две години и, както каза учителката ни, нямах проблем с езика. Е, предполагам, че звуча като "един коза", но няма как... :-)

Интервюиращата свери оригиналите на всички документи и ги подаваше на преводачката. Тя явно има познания относно документи. За наша голяма радост, почти не й дадохме думата.

Докато учех френски си мислех, че ако ме обърне на английски - всичко ще е супер. За моя голяма изненада, аз не можах да кажа пет изречения на английски :-( Бях писал 10 за английски и 7 за френски, като тези цифри са напълно реални. Преди две години говорих с американец в продължение на 45 минути и се разбирахме перфектно.

Задава ни предимно стандартни въпроси:
• защо Канада, а не Европа?
• как сме се запознали?
• как планираме да се развием професионално там?
• какви предмети съм изучавал в магистърската степен?
• какви са служебните ми задължения?

но имаше и някои по-различни в зависимост от темата на разговор:
• можете ли да пеете фолклорни песни и какво знаете за "мистериозните български гласове"? (Сабина учи оперно пеене и тези въпроси бяха за нея)

Според мен разговора трябва да премине непринудено и без предварително заучаване на готови фрази. Ако мислите, че с три или четири месеца учене на френски ще минете, то трябва да сте много добър за да постигнете прилично ниво. Учете френски и английски много не за да минете интервюто, а за да можете да говорите - нужно е :-)

Накрая искам да благодаря на нашата учителка - Марина Гаристова, която горещо ви препоръчвам и с която освен, че учихме, се забавлявахме. Повече информация - http://www.syntagma.dir.bg

Нека, всеки, който има нужда от малко повече информация и мисли, че бихме могли, аз и Сабина, да му дадем, да пише.

Ние продължаваме към Букурещ! :-)

Бъдете здрави, не правете "тарикатлъци" и УСПЕХ!

Петър Каменов
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Re: Интервю

Мнение от Amental »

sabina написа:"мистериозните български гласове"
за сведение "Le Mystere Des Voix Bulgares" е "Мистерията на българските гласове" ;)


иначе поздравления за успешното интервю
успех все така и за напред :beer: :beer:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Честито за взетото интервю. Пратих лично съобщение на сабина
Публикувай отговор