ВЯРВАЙТЕ ми ХОРА!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

ВЯРВАЙТЕ ми ХОРА!!!

Мнение от army »

Пиша това, не за хора като “Хилмен” и “Батето”???? :wink:

Вярвайте ми Хора- НЕ имигрирайте-----ако НЕ СТЕ АБСОЛЮТНО ГОТОВИ ЗА ТОВА! :roll:
Вече съм го писал, че в процеса на имиграция,

1. Наи-ТРУДНОТО е да вземеш решението- НЕ ГО ПОДЦЕНЯВАЙТЕ!!!- моля Ви!
Казвам го пак, защото напоследък, се сблъсквам с новопристигнали семейства, които НЕ им е ясно къде са попаднали: какво искат и какво могат да загубят в България........
/ мога да цитирам и хора от ‘форума’-но няма да е етично./

2. Без съмнение / Канада/ , ако покриваш -т.1 -Е ПО-ДОБРО МЯСТО ЗА ЖИВЕЕНЕ и РЕАЛИЗАЦИЯ от България.

2. Учете Англииски

3. Пристигнеш ли един ден тук- моят съвет е:
# -Дръж се като българин - не копирай ‘сляпо’- ...тези дето нямат история.

4. Започни работа – каквато и да е.
# -Не важи за хора като “Хилмен” и “Батето”????

5. Преследвай си целите- постоянно и сигурно-
....защото Тук всичко става БАВНО , но е СИГУРЕН крайният успех.

6. За тези – които държат на семейството
# - моето мото за успех е: “Семейството преди работата”
# - бъди готов /минимум 6 месеца/ жена ти да реве за родата .

7. За НЕ семейните:
# -за Вас е по-лесна адаптацията: мотото е- “целта определя средствата.”

8. ЗА “ конжуа дьо фе”: - имате избор:
- всеки по своя път .....или:
- виж т.6

9. Всичко в Канада /70%/ става със връзки???
# - “връзки” –разбирай: познат българин или друга народност/ пък най-добре е контакт ,който сам създаваш ./


10. НЕ можеш ,като новопристигнал, без т.9 :nenam:


11. Ако си “тарикат” по природа – Не се съобразявай с точки от1 до4

Производни / не- произволни/:
1. Ако искаш кучето ти да разбира БЪЛГАРСКИ- говори му на български!
2. НЕ пренебрегвай омразата, злобата и зависта – ще ти са от полза???

p.s. 1. “Linko”- пиши ми на лични:
-да знам къде ще ми пратиш “темата”? :wink:
/...щото ми отнема месец да намеря това което съм писал/
2. НЕ съм тъп, ама съм БЪЛГАРИН. :roll:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Мнение от kokoscho »

Значи аз съм от онези 30%, дето са без връзки :)
И да, работа може и да си намериш с връзки, ама след това и господ не може да ти помогне ако не си вършиш работата :)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

И нтересно написано , очаквам не по-малко интересен коментар от Драго :wink:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

"Kokoscho" - тук ,в тази тема съм наистена сериозен :cry:
Жал ми става - за това което виждам напоследък!
Дано не е тенденция - сънародниците ни да идват неподготвени!!!
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Ами те открай време си идват неподготвени. :lol:
Просто ти сега почваш да го виждаш. :lol:
Никой и по никакъв начин не може да обясни на един кандидат-емигрант кога, къде и как става нещо в Канада! :lol:
Ако им напишеш, че тука е трудно, те се подсмихват под мустак, че е трудно за тъпанарите. :lol:
А ако им кажеш ,че нещо е малко вероятно, те ти обясняват, че е малко вероятно за лузери като теб. :lol:
Задават въпроси от типа:
Къде можем да си купим тигрова мас в Канада?
и като не отговори никой ни обвиняват в безчуствие, липса на патриотизъм и злоба предизвикана от миене на чинии и чистене на кенефи. :lol:
За същото ни обвиняват ако не искаме да придружим кучето им от София до Монреал. :lol:
А и само да кажа, че не само кандидат-емигрантите са неподготвени. :lol:
Може и да има някой “Хилмен”, ама сигурно имаш предвид Хълмен. :lol:
А за “Батето" не е много етично да пишеш, щото той е "Отпътувал нанякъде" и не може да каже нищо, а съм сигурен, че има какво. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

На неподготвените, т.е. на тези дето нямат никаква представа кое и как е в Канада, им е и най-лесно да вземат решението за емигриране. Или пък на тези, които не са се делили от майка и татко цял живот и не са се местили нито един път в друг град или държава с всичките ядове и перипетии, свързани с това преместване. Като намиране на работа, квартира, създаване на нови кръгове от познати и приятели и т.н. На такива хора просто не можеш нищо да обясниш, те трябва да съберат своя си житейски опит и да усетят нещата след като им са се случили. Преди това на приказки не можеш да ги надприказваш. Тези същите са и винаги подготвени за всичко...според техните си виждания естествено.

Аз затова на никой не се опитвам да отварям очите, първо защото моят поглед върху нещата може и да не е най-верният и второ, защото с никой друг нямаме еднакъв личностен профил и житейски опит. Гледам да помогна с информация или каквото мога на питащите и търсещите помощ, а житейските уроци оставям те самите да си ги научат. Като всеки си плати определената цена.
Нали я знаете тая: "Едно е да ти разправят колко боли като се опариш на нажежена печка, друго е кога сам се опариш."
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Абсолютно съгласен! :lol:
Аз виждам моята роля за предупредя ,че там , на печката е бая топло, та белким някой се сети и пипне само с пръста, а не с цяла ръка или не дай си боже седне отгоре. :lol: А ,че няма да ме чуят туй е от ясно нагоре. :lol:
Ама то туй си е и естествен отбор. :lol:
Който може - акомодмон резонабъл. :lol:
Който не може - айде байрака. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Чудя се що ли им берем дерта на новите емигранти? Те подкрепяха ли ни, окуражаваха ли ни, когато ние стягахме куфарите? Или викаха - "ти си луд: какво ще правиш там в оня студ?" :o :beer:

И какво значи да си абсолютно готов - да изчетеш форума ли? Та аз и не бях чувал за това чудо на емигрантската мисъл, преди да емигрирам... Мисля, че за да успееш, трябва да ти допада живота в Канада, да не понасяш БГ-то отвсякъде, да затвориш пътищата назад и да знаеш, че ако тука е трудно, то в родината е невъзможно...

Най-ми са чудни тия дето викат: ще опитаме там, пък ще видим... И после какво - обратна емиграция, връщане под нулата пак... Ама то сигурно се свиква в един момент да се местиш... 8)
Embrace your climate change!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Ти пък 7George !
Кой му пука за кандидат-емигрантите? :lol:
Този форум има една много важна мисия!Да дава възможност на емигрантите и те да се почувстват "отгоре" и да дават съвети и те на някой. :lol: Щото тука не става.Никой не те слуша! :lol:
Щи дам един само пример! :lol:
Обяснявам им аз на мойте колеги големия проблем с легализирането на българските заболекари. Обаче те не вдяват къде е проблема.Викат ми то тук си има предостатъчно.Нямаме нужда от още.Викам им ОК, но пък лекари си нямате и що не пускате от българските. Те седят, мислят и единия вика "ми нямаме си от нашите,щото аз няма да ида на български лекар." :lol:
И аз се опитвам да преведа само туй послание.То вече не се и опитвам, ама тъй се казва.
С което какво искам да ти кажа:
че се чувствам полезен като обеснявам на някой нещо.Не че много верно и че някой слуша ма ми е приятно някак. :lol:
Представяш ли си едно училище с 200 учители и един ученик. Доразвии си сам останалото.
Айде ,чао ,че ти не си кандидат-емигтрант, а аз имам много да обеснявам, още повече че има дупка тука, щото главния обеснител отпътува нанякъде. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Аз бих се преместил за нещо по-добро. :lol:
Изображение
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

mborodin написа:Аз бих се преместил за нещо по-добро. :lol:
Ти щото си малък още - където та заведат вашите... :lol:

Обаче Трол е прав: много хора пишат, за да си видят постинга и да си го прочетат с кеф, а за другите кой им пука. Пише го в Интернет, значи е вярно! :beer: :D
Embrace your climate change!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Да, има и такива хора, дето са загубили себе си и могат да се видят само през очите на другите. Такъв човек примерно не купува нещо защото точно това му е нужно, а за да се наслади на цъкането с език на съседите и особено завистниците. Това му доставя истинска наслада. И той я търси постоянно и гледа все как ще го възприемат хората като в същото време губи себе си, семейството си и всичко което е наистина ценно за него. Или пък не му остава време за всичко това - семейство, деца и т.н. и живота някак си минава покрай него. И този човек продължава на 40 и кусур години да търси и говори постоянно за девици, за танци, вечери на свещи и всички онези неща, които по правило ни вълнуват когато сме в тийнейджърска възраст. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Ей Линко!
Ти си модератор! :lol:
Недей да намекваш таквиз неща за личния състав на чейнч бюрата в столицата! :lol:
Честно казано не смятам, че си прав съвсем. :lol:
Хората за които говориш се опитват да се забъвляват, но пътем да направят малко бизнес, а и да им е приятно, според мен. :lol:
Друг е въпроса защо точно такива са им забъвленията. :lol:
:lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Мнение от kokoscho »

Всъщност ако трябва да съм сериозен, има само едно условие за да успееш в Канада:
ДА НЕ СИ СЕ ПРИСПОСОБИЛ В БУЛГАРИЯ.
Щото веднъж свикнеш ли на хубавото, на сладкото, на връзките, на братчедите, на мама и тате, тука ще ти е мноооого трудно :)
Не че няма разни тарикати късметлии дето успяват и тука да я карат по същият начин, но за сметка на това пък те НИКОГА не свикват на живота тука, и.....се връщат в тяхното си родно блато ;)
Сещам се как колегите ме питаха аджеба как така толкова бързо съм бил свикнал тука? Ми много просто, щом не бях свикнал на живота у булгарско :) (но това наум разбира се, нямаше да ме разберат :))
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Свикнал тук не значи забравил предишното! Разбира се зависи от обема на паметта! :lol:
Пише се България! :lol:
А и къде ще те разберат колегите тука? Тия тук са прости! Онез в БУЛГАРСКО са на хубавото. :lol:
Изобщо гениялен и неразбран. :lol:
Сите сме така. :lol:
(това наум разбира се :lol: )
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Публикувай отговор