колелета и мотоциклети...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

колелета и мотоциклети...

Мнение от Lub0 »

С настъпването на пролетта и хубавото време зе замилям над следното, по-весел начин за ходене на работа... Значи на мен ми отнема 30 минути да мина 15ната км, като не минавам по магистрали и ето каква ми е линията на мислене:

Първо ги гледах хората с колелетата, караш си, хем полезно за здравето, хем приятно, птички пеят, чист въздух... Обаче едни колега ми каза че му отнемало 50 минути да стигне, хем живее малко по-близо от мен... Така че това го зярязвам като идея.

Втори вариянт елетро асистед байк - сиреч колело с елетро мотор, това по-ми харесва, има едни в канедиън тайър за $500:

Обаче четох, че батериите били калпави, има и по-скъпи модели към $1000 - $2000, обаче това ни вкарва в ценовата зона на 50цц мотопедите:

Значи веспа тип ми изглеждат малко гей, ето каква алтернатива намерих, първото

Tomos Streetmate 2006 $3к

и това което най ми допада на снимка за около 2к + мод кит за 250 да дигаш до 85км/ч AMG nitro:

Следват по-мощните мотори, обаче там говорим за нова шофорска книжка, с което пак не ми се занимава + вдигнаха доста застраховките за мотори миналата година в Кебек, кабриолетите също няма да ги коментираме, макар че има добри сделки за З3 за 12-15к

Та мисълта ми е да коментираме елетроколелетата и мотопедите, ако и някой друг също се е интересувал...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Това Нитро не изглежда малко + децата на 14 същомогат да го карат:

Изображение
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Детаилни снимки на AMG nitro

http://www.amgplus.com/nitro_closeup.htm
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Любо, аз от 4 години карам мопед. Много е готино но има един недостатък: може да го караш само от април до ноември. Регистрация и застраховка не са скъпи (118 регистрация + 130 застраховка), харчи малко бензин (кеф!). Като жител на квебек можеш да го караш с книжка за кола (на онтарийци им искат специален клас за мотопеди за който се ходи на курс)
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Любо,аз бих си взел по мощен мотор-предполагам пистов:)
Проблема поне за мен,е че понякога искам да карам бързо,а .....обръщал съм се 3 пъти с кола и остана уплахата,но поне имаше покрив ,който го отнесе.А мотора няма,та затова и не бих си взел пистов мотор :),знаи по-добре тези "нитро".
Вярно обаче зимата не може с тях :beer:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Lubo, според мен нитрото освен на дизаин за нищо не става. Предимството на мотопеда е в багажника под седалката "от опит го казвам" взе ми си нормален скутер - 1 пластмасите пазят от вятър и кал
2- каската си я прибираш под седалката а като излезеш от магазина там слагаш покупките а каската на главата.
3-един по обикновен скутер не привлича вниманието на секи подрастващ табарнак и не го подтиква към небоугодни въжделения към чуждата собственост. И все пак гледаи да е марка хонда, ямаха...
абе японското си е японско.
Кит 70сс. е принципно незаконен ама ако внимаваш нема страшно :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Моя бивш шеф караше през лятото такова нитро, ама той живееше на 3 км. от работата и с него си ходеше на обяд у тях. Удобно му се струваше, пък и го даваше на сина си.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

"Я ман", то туй си било немска машина:

http://www.youtube.com/watch?v=-a-2BunpJBU
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

баи любо ,не си ли си помислял за ония 4 колесните моторетки .поне нема опасност да паднеш на някои светофар ,ако забравиш да си пуснеш краката .има и 4x4 даже за офроуд .за спорт и развлечение бива ,ама да ходиш на работа в компания с 20к служители след като си сьбрал прахта на 15 км ,не ми се вижда идеино .а на тия електро колелетата каква им е идеата ,да зареждат акумулатора в движение :shock:
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Мнооого вятър в косите... :D Само не знам къде ще си сложим чантата, покупките, кафе-мъга, водата, шапката, обувки, дрехи, карти, салфетки, камъни и каквото друго намерим на пътя... :lol: За стопаджийки въобще и не си помислям... Ама за деца става, ако имат желание за такова.
Embrace your climate change!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

JoroF, по улиците, по които аз карам, прах няма, защото редовно ги мият... Честно казано не се сещам за какви четири колесни говориш, пусни някоя снимка да погледна.
За колелетата, значи батерията се зарежда в контакта и после ти помага да вартиш по-лесно...

Иначе на мен всичко ми се събира по страничните джобове на късите гащи, само лаптопа ми ще в раничка на гърба примерно... За пазаруване, аз ходя редовно в коско на всеки 2-3 седмици, така че не съм загрижен, че няма багажник...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Занчи това нитро всъшност е немски дизайн на фирмата Sachs и сглобявано тука в Кебек, в Европа се продава мод името Mad Ass... има доста инфо по мрежата и вилмчета в ютюб...

http://www.youtube.com/watch?v=1rwmbbr9gSM
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Dparo u TaHq написа:Любо,аз бих си взел по мощен мотор-предполагам пистов:)
========================
Вярно обаче зимата не може с тях :beer:
Драго, на тия писта не им трябва... Ей тия пичове са дошли специално от Саскечуан да ги карат из калните баири н Дръмхелър, неделно развлечение един вид.
Изображение
Тука малко офтопик, ама да кажа за които не знаят: Върхът на канадската изтънчена мъжественост и вид градска култура е да да се появиш с трака или CR-V-то, цялото обвито със засъхнала кал по някоя централна улица, да те видят момите, какъв си юнак... :D

А иначе свиквай нещата да ги правиш и зимата, щото иначе няма кога... :wink:
Embrace your climate change!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Sachs MadAss in America (JAN'06) 20 мин ревю

http://video.google.com/videoplay?docid ... ooterscoop
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор