Търговия с употребявани коли

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
rbc
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 2:37 pm

Търговия с употребявани коли

Мнение от rbc »

Преди време бях пуснал една подобна тема и сега искам да я продължа. Направих едно подробно проучване на въпроса и успях да се регистрирам и сега вече имам право да закупувам коли от търговете. Намират се доста изгодно автомобили в перфектно състояние. Моята регистрация ми позволява да продавам колите, закупени на тези търгове в чужбина. Затова търся партньори, които искат да се занимават с подобна дейност или имат познати в България, които биха могли да продават такива коли да ми пишат на ЛС.
Take the time to live!!!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Търговия с употребявани коли

Мнение от bp_de »

rbc написа:Преди време бях пуснал една подобна тема и сега искам да я продължа. Направих едно подробно проучване на въпроса и успях да се регистрирам и сега вече имам право да закупувам коли от търговете. Намират се доста изгодно автомобили в перфектно състояние. Моята регистрация ми позволява да продавам колите, закупени на тези търгове в чужбина. Затова търся партньори, които искат да се занимават с подобна дейност или имат познати в България, които биха могли да продават такива коли да ми пишат на ЛС.
Предполагам си в Канада.
Кола от изван ЕУ - плаща се мито в БГ.
Отделно в момента съм в БГ и тука е пълно в коли от Италия -всекакви видовее боклуци с превартян километраж и цените са 2 за лев и 1 бакшиш.
Така че само транспорта на 1 кола от Америка до Бг ти дига цената толкова че.....

Но все пак успех в начинанието.....
Аватар
rbc
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 2:37 pm

Мнение от rbc »

Да, така е. Има смисъл да се внасят почти нови коли на малко километри с ниска цена на закупуване, върху която фактически се начислява митото. По този начин то (митото) ще бъде символично и ще компенсира двете хиляди долара за транспорт, а и на клиента ще му се предлага качествена стока. Това е, което предлагам и което отличава основно моята оферта от масово предлаганите вехти автомобили от западна Европа.
Take the time to live!!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Предполагам си на ясно, че проблема не е само в митото, а в акциза за всички коли над 165 к.с., който може да бъде в хиляди лв. В момента в Бг има засилен внос на коли, ама не от Канада, а от САЩ, поради две причини - слабия щатски долар и значително по-ниските цени на колите в САЩ, сравнени с цените в Канада. И се внасят предимно скъпи мутренски ес юви-та, поради факта, че разликата в цените на същите в САЩ и Европа е значителна. С две думи, силно се съмнявам, че идеята ти ще проработи... от Канада.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Точно така.:)
Типично по Български я сега всички от форума му кажете на rbc как тая работа с вноса на коли няма да я бъде, няма да стане и как ще се провали и ще стане за смях.

Ама че човека може да купува и той колите от УСА, да е намерил още по евтин спедитор за да ги транспортира до БГ, да ги купи със същите по евтини УСД ( заради курса на обмяна. даже още по евтини УСД ако ги купи от Хълман ) това няма значение.:)
Важното е да му кажем че няма да стане, нищо че ние никога не сме се занимавали с такъв бизнес.:)

rbc карай напред и не ги слушай всезнайковците.:)
Навремето така говореха че няма да стане като Хълман сподели какви бизнес намерения има и то за по малък бизнес обект с по нисък наем.
После същите приказки се говореха като се местеше Хълман на 4 пъти по скъп бизнес адрес с 4 пъти по голяма площ на помешенията.
Важното е ти да си уверен в това което правиш.:)
Аватар
rbc
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 2:37 pm

Мнение от rbc »

Hullman правилно е "надушил" далаверата :D Ама наистина, кой разбрал-недоразбрал и всеки тича акъл да дава :lol: Ама това си е типична нашенска черта, така че не се сърдя на никого. Да, колите са предимно от щатите, но има и канадски. За мен е важно да ги намирам на добри цени, другото са подробности. Иначе за акцизите е вярно, че за големите кубатури се дължат, но който иска мощен автомобил трябва да има и мощен портфейл, нали така :wink: И въпреки акциза колите пак са на сметка. Наскоро правих търсене за Subaru Tribeca и успях да му докарам цена с включени всички раходи (транспорт, мита и т.н.) близо 2.5 ПЪТИ по ниска от тази, на която се предлага в БГ.
Ами, това е :beer:
Take the time to live!!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Типично по български - ти се опитваш да го предпазиш от сигурно изпържване, то ти вика, "разбрал-недоразбрал всезнайко".

За разлика и от двама ви, аз съм внасял коли от Щатите в България, само че не за търговия, а за собствена употреба и съм много, ама много по-наясно пак от двама ви, какъв пейн ин ди ас е такъв внос.

Самия факт, че си търсиш непознати партньори по форумите, говори какъв наивник си.
Предполагам, не си мислиш, че си първия с подобни лайсънс и идея?

Я ми отговори само на въпроса, как ще си вземеш парите от партньорите си, след като ти продадат колите в Бг?
Аватар
rbc
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 2:37 pm

Мнение от rbc »

Хехе, Павка, не те знам на каква възраст си, но си наивник :lol: Търговията е измислена преди хиляди години и всички правила са отдавна известни, така че нямам никакво намерение да откривам топлата вода. Нямам и намерение да те отварям и да ти изнасям безплатни лекции за това как се извършват плащания при доставка на стоки. Ако търговия се правеше само между познати, това значи да си търгуваш у дома или на улицата и нито метър встрани :lol: Хайде остани си със здраве и "не учи ученого" (чете се "учьонава" :D )
Take the time to live!!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Точно така.:)
Типично по хълменски я сега му кажете на rbc как тая работа с вноса на коли няма да я бъде, няма да стане и как ще се провали и ще стане за смях.

Важното е да му кажем че няма да стане, нищо че ние никога не сме се занимавали с такъв бизнес.:)
за съжаление е точно така, но това поведение хората до голяма степен го попиха от теб и сега усилено го практикуват .....
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Павел написа:
За разлика и от двама ви, аз съм внасял коли от Щатите в България, само че не за търговия, а за собствена употреба и съм много, ама много по-наясно пак от двама ви, какъв пейн ин ди ас е такъв внос.
Има огромна разлика да внасяш една -две коли за собствена употреба по неутъпкан дотогава път и да внасяш по 10 примерно за бизнес по утъпкан и ясен път.
А да ходиш на работа всеки ден от 8 до 17 часа за да ти платят накарая 2000 $ не е ли пейн ин ди ас?
Бизнеса не е като да си седиш на заплата и да не ти дреме, но като потръгне бизнеса тия със заплатите от 2000$ и 100 години да работят и нищо да не харчат пак не могат да те настигнат.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Hullman написа:
Има огромна разлика да внасяш една -две коли за собствена употреба по неутъпкан дотогава път и да внасяш по 10 примерно за бизнес по утъпкан и ясен път.


Да де, ама има и огромна разлика и нито една кола да не си внесал и да не знаеш кой го е утъпкал този път, а това са мутрите в Бг, които внасят колите от Америка през Полша, за да им извадят евросертификати, като по този начин избегват митото. След което ги пишат, че са двуместни и ги регистрират като лекотоварни, по този начин пък си теглят ДДС-то обратно. Нещо което rbc няма как да направи, защото бият през пръстите, а не го ли направи, цената му ще е с поне 10-20 бона над мутренската. После, трябва да се прибавят, поне 500 лв на внесена кола разходи по освобождаване на контейнера, защото системата така е направена, че практически не можеш да минеш без "услугите" на частна митническа агенция, нещо което съм сигурен, че rbc не е калкулирал в разходите си. Както не е калкулирал и разходите по застраховката на колите, нещо което трябва да направи още преди да е свалил пломбата на контейнера, иначе - мяу. 100% не е калулирал и разходите за гараж, където да държи колите, докато бг му партньори ги продадт на цена, различнна от тази, която ще му кажат.
Да не говорим, че много, ама много св съмнявам, да живее в Торонто и да има щатски дилърски лайсънс (твърди, че ще изнася коли предимно от САЩ), поради простата причина, че за да има такъв, трябва да отговаря на:

General DMV Requirements
Approval of business location by a DMV representative.
Completed application form.
Fee of $300 for each main location.
$25,000 surety bond or letter of credit.
Garage liability insurance.
Copy of lease for location or proof of ownership.
Dealer training seminar certificate.
Registration of fictitious trade name.
Copy of corporate papers.
Sales tax number.
Federal employer identification number.
Fingerprints and applicable fees. ($47 per person)

rbc, и за да ти докажа, че си един мечтател, който нищо не е проверил и обмислил както трябва, ще те подсетя, че не си взел инто кансидерейшън дребния факт, че ако внасяш колите от Щатите, ще плащаш данъци и в Бг, и в САЩ, поради простата причина, че все още няма влязло в сила споразумение м/у Бг и САЩ за избягване на двойно данъчно облагане - ето ти списък на държавите с които Бг има такива споразумения:

"Double Taxation Agreements: List of Countries, as of January 2008

Albania Algeria Armenia
Austria Belarus Belgium
Canada China Croatia
Cyprus Czech Republic Denmark
Egypt Finland France
Georgia Germany Greece
Hungary India Indonesia
Iran Ireland Israel
Italy Japan Kazakhstan
Lebanon Luxembourg Kuwait
Latvia Lithuania Malta
Morocco Moldova Mongolia
The Netherlands Norway North Korea
Poland Portugal Romania
Russian Federation Spain Singapore
Slovakia Slovenia South Africa
South Korea Sweden Switzerland
Syria Thailand Turkey
Ukraine Macedonia United Kingdom
Uzbekistan Vietnam Yugoslavia
Zimbabwe"

rbc, сигурен ли си, че аз съм непросветения наивник, а не ти?

Само да ти кажа, че когато аз съм правел износ на стоки от САЩ към Бг, ти и Хълмана и на картичка не сте гледали САЩ и Канада.

Отвреме на време влизам в този форум за да се посмея истински на екземпляри като Хълман, дето ще събарят Уолстрийт, Батето, дето ще внася виетнамци в Бг, за да му бачкат, докато той върти синджирчето. И за ду му излизат виетнамските работници по-евтино, ще направи преди това кучешка ферма. Ако номера с виетнамците не стане, ще внася индианци от Щатите, като преди това ще ги отучи от пиене и ще ги убеди да се откажат от стейка си в казината.

За сетен път се убеждавам, че чужбината не прощава, ама никак.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Мнение от dimana »

Последно има ли със САЩ данъчна спогодба
http://politics.actualno.com/news_112221.html
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

С други думи Павел ви казва стойте си на социал или работете за 2000 - 3000 $ на месец в Канада.:)
Не си и помисляйте да правите собствен бизнес.:)
Много страшно, много тежко голям пайн ин ди ас.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Hullman написа:С други думи Павел ви казва стойте си на социал или работете за 2000 - 3000 $ на месец в Канада.:)
Не си и помисляйте да правите собствен бизнес.:)
Много страшно, много тежко голям пайн ин ди ас.
И къде точно Павел го е казал това?
Или Хълбой пак се опитва да изопачи чуждо мнение така както на него му отърва?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

И да ви кажа че Павел е абсолютно прав,същото каквото той каза ми каза един приятел който взе да се занимава с коли от УСА и Канада,дори е ял малко бой в Полша,така че умната с тези бизнеси не са за нормални хора,там играе мутрацията. :o
Публикувай отговор