Пренасяне на разни работи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Пренасяне на разни работи

Мнение от kapitanovn »

Здравейте!
Понеже не съм напускал БГ-то с БАГАЖ :D ме интересува как е регламентиран въпроса с някои артикули; димек легално ли може да се изнасят:
- лекарства (ще трябват разни запаси докато се ориентирам към еквивалентите най-малкото :oops: )
- чаркове за компютър - на харда както се сещате трудно ще се намери лицензиран софтуер :wink: тихо, това м/у нас да си остане; та мисълта ми е заяждат ли се като се носи такова нещо.
Дайте акъл, моля
Кое си требе, оно си сака!
Gele33
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Gele33 »

Ние лично носехме лекарства , но не много по 1-2 блистера , сложихме ги в големите чанти и никой не ни е ровил по чантите , а лаптопа си го носих на рамото заедно с ръчния багаж . За първи път като влизаш в Канада не те проверяват , имаше един пред нас му обърнаха чантите на обратно (той не беше за първи път , беше с едни малки чанти ), а нас ни питаха това ли ви е багажа , чакате ли още някакъв багаж да идва след вас и добре дошли . Така че може да си вземеш , но не ги носи в ръчния багаж .
;-)
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Вземи си повечко ракийца - най-ефикасното лекарство за лекуване първите впечатления от Кебек....не съм чувал на някой да са му ровили в багажа при първо влизане
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

NaviD написа:Вземи си повечко ракийца - най-ефикасното лекарство за лекуване първите впечатления от Кебек...
:lol: :lol: :lol:
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Вземи си повечко ракийца - най-ефикасното лекарство за лекуване първите впечатления от Кебек....
Хм, по-скоро лекарство за лекуване на безпочвени илюзии...
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

аз също си бях взела лекарства. Бях ги описала в списъка с вещите ни, не едно по едно, а само като медикаменти и нямах никакъв проблем. Също така в началото са ми изпращали и в колет, пак пишеше медикаменти и пак нямах проблеми.
Познавам няколко човека, които са си пренасяли части за компютър и на тях никой не им е казвал, че е нередно или незаконно.
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

lz2arn написа: Хм, по-скоро лекарство за лекуване на безпочвени илюзии...
Нямам нужда от такива!

AnnaR, Gele33 - благодаря ви за помощта :D , а иначе за ракийката то е ясно...
Кое си требе, оно си сака!
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Моя компютър беше в личния ми багаж разглобен на части без кутията естествено :) Никакви проблеми.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

kapitanovn написа:
lz2arn написа: Хм, по-скоро лекарство за лекуване на безпочвени илюзии...
Нямам нужда от такива!
Ти... недей начи предварително... Човек кат са удари в горния види долния.... И добре дошъл :-)
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

lz2arn написа:
Ти... недей начи предварително... Човек кат са удари в горния види долния.... И добре дошъл :-)
Невъзможно! Илюзийте, когато ги има, са изградени предварително погрешни представи.
Аз съм имунизиран срещу гледката с розовите слончета пърхащи сред облаци от захарен памук и пари растящи по дърветата. Дори нещо повече: "реализъмъ" аз съм го изобретил :wink: . А иначе надеждите не бива да ги смесваме с илюзии! Никога нещата не се нареждат точно както на човек му се иска, но... няма пълно щастие
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от taki_f »

Вземи си всичко от каквото имаш нужда и каквото влиза в чантите.Никой няма да ти бърка в багажа нито пък ще те пита. Не копувай нови неща от БГ тук има всичко на подобни цени и по ниски.Не слушай песимистично настроени хора (Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му)!Успехи!
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Лекарства

Мнение от kokoscho »

Най вече си вземи лекарства :)
Алкохолът тука е по хубав (ако изключиме домашната ракийка разбира се ;)) Чаркове за компа.....струва ли си цената????Я сметни колко ти струва пренасянето на всеки допълнителен килограм багаж??????
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Сега сериозно - аз съм много доволен, че си взехме тенджери от бг. Така или иначе ги имаме, а тук тези, които ми харесват са доста скъпи. евтините ми се струват боклук.

Тази песен за по-ниските цени тук...само като си представя колко време се губи да обикаляш за да сравняваш цени и качество...ако изобщо знаеш къде...
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Благодаря ви за съветите! :D
:beer:
Публикувай отговор