Какво ни струва да построим къща в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Какво ни струва да построим къща в Канада

Мнение от Joy »

Изображение

Един страхотен руски сайт с подробни обяснения относно построяването на собствена къща:

http://www.kirsanov.com/alina/house-driveway.jpg

Сигурна съм,че ще е интересно за всички и полезно за много хора.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ama ,che grozna kashta si pusnala ,prilicha mi na selskostopanska postroyka ,day neshto po atraktivno v sredizemnomorski stil naprimer.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Ама че си с претензии! :D

Ето тук е готовата-може да я разгледате хубаво.На час път от Халифакс до колкото разбрах...Ех,мечта сред такива борчета и на брега на Океана!
Бате,само за теб! :D

http://www.kirsanov.com/alina/house.html
Аватар
bijou
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Окт 20, 2003 2:36 am

Мнение от bijou »

of,to ima li ugodiq na vseki?! :evil:
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Супер си Джой и на мен ми е мерак да живея в Нова Скотия край голям град и в къща. Ама да знаеш колко примитивно го карат там с кладенци с антисептични бактерии и разни такива, пък и на всичкото оъгоре бачкане няма.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

shnorhela написа:Супер си Джой и на мен ми е мерак да живея в Нова Скотия край голям град и в къща. Ама да знаеш колко примитивно го карат там с кладенци с антисептични бактерии и разни такива, пък и на всичкото оъгоре бачкане няма.
Не,не...Аз не искам в Нова Скотия... :roll: Борчетата и морето ако може да са в Шатоге,повече не ми трябва... :lol: Хайде,и без море може да минем...Борчетата,борчетатаааа!
Абе,няма тук горички като горички да му се не види! :(
На мен борчетата пред къщата ми ги гледаха на кафе още години преди да емиграрам,а пък аз още не съм ги намерила... :D
Hrisi
Мнения: 111
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:31 am
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Обратна връзка:

Мнение от Hrisi »

Joy

Merci za saita,bese mi mnogo interesno.
Pratih go i na priateli:-))
Pozelavam ti da realizirate skoro taia me4ta:-))
:wink:
Hrisi
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

shnorhela написа:Ама да знаеш колко примитивно го карат там с кладенци с антисептични бактерии и разни такива,
Не само там е така; ако живееш извън населеното място в т.нар. "rural residential" зона и в Онтарио и в Квебек е така. С кладененц и септична яма. Това е цената, която се плаща за наличието на по-голям двор и пейзаж (като борчета например).
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

bateto написа:Ama ,che grozna kashta si pusnala ,prilicha mi na selskostopanska postroyka ,day neshto po atraktivno v sredizemnomorski stil naprimer.
Какво и е грозно на къщата? Съвсем си е нормална. Просто е ново строителство. А пък изглежда и страшно удобна.
В Канада има много стари, каменни къщи, които са много красиви както отвън, така и отвътре. Запазена е старата дърворезба, стаите са с високи тавани. Проблемът с тези къщи е, че изискват много усилия, за да се възстановят, така че не са за всеки. Освен това разходите по отопление и др. са изключително високи. В центъра на Монреал има доста такива. Аз живях в една от тях няколко месеца и все-още преспивам там, когато ми се наложи (тя е на наши близки). Та от тях зная, че за отопление плащат над 8,000$ годишно, освен това непрекъснато я ремонтират.
Аз още съм влюбена в една къща, която много искахме да купим (беше доста евтина, защото бе неподдържана), но прагматизма надделя и се задоволихме с нещо подобно на горефотографираната.
За Joy - ако искаш борчета, купете си парцел в някоя гориста местност близо до населено място и си направте сами къщата, но този вариант има много недостатъци.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Kakto obicha da kazva moia shef (ako sluchaino mu poiskash uvelichenie na zaplatata) "V Canada ne e vajno kolko izkarvash, a kolko harchish, zashtoto ako izkarvash poveche darjavata ti vzima poveche".
Ta v taia vrazka az lichno bih se sprial na varianta triplex niakade na ostrova. Taka si jiveete v edinia apartament, a drugite 2 pokrivat po-goliamata chast ot mortgage-a. Ima razbira se i riskove, ama koito go e strah ot mechki da ne hodi v gorata :twisted:
Az ne napravih taka i sega hem me e iad hem mi e dobre izvan Montreal.
Inache pokazanata kashtichka ne e losha, razbira se ima i po-dobri, no za drugi tsifri...a pone v nachaloto krasotata ne e nai-vajnoto neshto pri izbora na kashta
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Общо взето да построите "качествена" къща ще ви струва $100 на Square Foot или около $900 на кв. м. (цената на земята не е включена)
Ето ви и най-доброто място за закопуване на планове (около $1000 струват)
http://www.drummonddesigns.com/
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Какво ни струва да построим къща в Канада
Не разбрах колко им е струвало на братята? Пише ли го на сайта им?

Според Люб0-вите данни то ще излезе майка си+баща си.
От http://www.drummonddesigns.com/ си взимаш плана за средна хубост 2300 квадратни фута къща. 2300 х 100$ за строителството = 230К
Земя - от 40 до ....К, ама нека сме скромни - 130К нейде из Лавал
( http://sutton.vortex.qc.ca/index.htm/=E ... DMzgjN.htm )

и к'о 'тана? 360К

И това е без никакви "скрити такси". С тях - преспокойно 500К. Бъркам ли някъде? Това ми се виждат доста пари?

Мечо, ти нали си в Лавал, каква е в момента горе-долу продажната цена на хралупите в околовръст?
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Изображение
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ами ти ще почнеш с по-малка къща, да кажем 1500 кв. ф., неголямо място за 50к 70к в по-крайните квартали и така някъде до 200к 250к ще ти излезе... търси в www.mls.ca парцели, и сравни в района какви построени къщи се продавът и ще видиш, че да си построиш къща, няма да ти излезе много по-скъпо отколкото да купиш някоя на 20-30 години и да се юрнеш да ремонтираш веднага...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

ssttoo написа:Мечо, ти нали си в Лавал, каква е в момента горе-долу продажната цена на хралупите в околовръст?
Mi zavisi ot kashteto...po-blizo do shoping centre ili do MOntreal e kam 250 000 za 5-10 godishna kashta, sreden format s dvor...do mene edna ia prodadoha za 350 000 ama tia e baia goliama i na 3-4 godini, to pri nas trudno se namira po-staro....tselia kvartal e na 8 godini (togava sa go podhvanali stroitelite).
Заключено