Постоянен договор или контракт (агенция)?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор

Постоянен договор или контракт?

Предпочитам да работя с постоянен договор
20
69%
Печеля повече с контракт и това ме устройва
3
10%
Все ми е тая, стига да има работа
6
21%
 
Общо гласове: 29
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Постоянен договор или контракт (агенция)?

Мнение от Joy »

Вайка се тук мъжът ми...работи си той с постоянен договор, а заедно с него такива с контракт, които получават 2 пъти повече от него. И някак излиза съвсем несправедливо...При мен е малко по-различна работата с агенции, няма особен смисъл когато си викан от ден за ден- я викнат, я не. Но с дълговременни контракти за 1-2 години излиза май доста изгодно във финансово отношение. :? Набират народ от агенции чак от Ванкувър които не стига че получават 2 пъти повече, но и по 50 дол. денонощни някакви си.. :o Единия работи редом с другия една и съща работа и за 2 години примерно онзи от Ванкувър взима повече от 2 пъти повече. Честно ли е? И от какъв зор изобщо ни е изпотрябвала тази постоянна работа ако половината от заплатата трябва да даваме за тъпи застраховки, които никога не ползваме или пенсионно осигуряване (я доживяли я не). :evil:

Та ми се искаше да обсъдим...как вие самите бихте предпочели да работите при условие на такива дълги контракти- постоянно с всички застраховки и осигуровки, или макар и с по-кратки договори, но да получите същите пари за половин година и после лайф?

Аз честно казано абсолютно не мога да проумея логиката на фирмата... :? Напускат постоянни и дългогодишни работници поради ниско заплащане. В същото време фирмата за да запълни недостига набира временни контрактьори за които плаща за човек 3 пъти повече. Е аджаба...пита се в задачата, толкова ли не може да вдигне заплатата на квалифицираните служители които знаят и умеят, вместо да търсят филанкишията, който изобщо не разбира за какво става на въпрос. :?
Последно промяна от Joy на Вто Мар 04, 2008 8:02 pm, променено общо 1 път.
Sugarplum

Re: Постоянен договор или контракт (агенция)?

Мнение от Sugarplum »

Joy написа:Вайка се тук мъжът ми...работи си той с постоянен договор, а заедно с него такива с контракт, които получават 2 пъти повече от него. И някак излиза съвсем несправедливо...При мен е малко по-различна работата с агенции, няма особен смисъл когато си викан от ден за ден- я викнат, я не. Но с дълговременни контракти за 1-2 години излиза май доста изгодно във финансово отношение. :? Набират народ от агенции чак от Ванкувър които не стига че получават 2 пъти повече, но и по 50 дол. денонощни някакви си.. :o Единия работи редом с другия една и съща работа и за 2 години примерно онзи от Ванкувър взима повече от 2 пъти повече. Честно ли е? И от какъв зор изобщо ни е изпотрябвала тази постоянна работа ако половината от заплатата трябва да даваме за тъпи застраховки, които никога не ползваме или пенсионно осигуряване (я доживяли я не). :evil:

Та ми се искаше да обсъдим...как вие самите бихте предпочели да работите при условие на такива дълги контракти- постоянно с всички застраховки и осигуровки, или макар и с по-кратки договори, но да получите същите пари за половин година и после лайф?

Аз честно казано абсолютно не мога да проумея логиката на фирмата... :? Напускат постоянни и дългогодишни работници поради ниско заплащане. В същото време фирмата за да запълни недостига набира временни контрактьори за които плаща за човек 3 пъти повече. Е аджаба...пита се в задачата, толкова ли не може да вдигне заплатата на квалифицираните служители които знаят и умеят, вместо да търсят филанкишията, който изобщо не разбира за какво става на въпрос. :?
Щом им плащат два пъти повече явно са преценили, че ти и мъжът ти сте филанкишията :D
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Джой, редактирай си постинга, че нищо не се разбира. Все едно си го превела от руски ( и то на пияна глава) с автоматичен преводач и после си го пуснала тук без грам да го редактираш.
Като го постегнеш, току-виж сме ти отговорили нещо по въпроса.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Постоянен договор или контракт (агенция)?

Мнение от miteto »

Joy написа:Вайка се тук мъжът ми...работи си той с постоянен договор, а заедно с него такива с контракт, които получават 2 пъти повече от него. И някак излиза съвсем несправедливо...

Честно ли е? И от какъв зор изобщо ни е изпотрябвала тази постоянна работа ако половината от заплатата трябва да даваме за тъпи застраховки, които никога не ползваме или пенсионно осигуряване (я доживяли я не). :evil:
Ами Джой ти за толкова години тука ако още не си разбрала каква е разликата между постоянна работа и контракт, и що едната ставка е по-малка от другата :shock: Ако мъжа ти никога не ползва застраховки и мисли че няма да доживее да ползва канадска пенския и мисли че е супер-квалифициран, ми да напусне и да иде контрактор в конкуренцията и ще взима 3 пъти повече пари. Или да се върне след 2-3 месеца вече като контрактор в същата фирма :wink: Ама не, ти искаш хем всички облаги на постоянната работа (сигурност, бенефити и т.н.) хем заплатата на контракторите :twisted:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

В този форум вече май не може да се разчита на сериозни разговори. Само лигочи останаха. :o
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

каква е фирмата и професията ?
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

tochica написа:каква е фирмата и професията ?
Това не е от значение, въпросът е принципен. Предполагам не малка част от работещите стоят пред подобен избор във фирмите си и имат някакви наблюдения и мисли по въпроса.

Аз лично не разбирам защо постоянните работници са дискриминирани по отношение на наемни (та даже и от други провинции).

Ясно е за сметка на какво едните получават повече от други, но не ми е ясна политика на дългосрочен контракт (с години) на наемни работници за "запълване на дупки" при условие, че този недостиг може да бъде запълван от постоянни работници доста по-евтино за самата фирма при това. :roll:

При нас няма подобна дългосрочна работа на хора от агенция независимо че непрекъснато се парадира с недостиг на кадри.
Аз за пръв път чувам за подобна ситуация и съм меко казано объркана какво да мисля. :? Не схващам логиката на работодателя изобщо.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Джой, ако и двамата сте на мнение, че застраховките (вкл. за трудова неспособност) и пенсионното осигуряване не ви интересуват, и като чувствате въпреки напредването на възрастта, че ще може винаги да бъде конкуретно-способен на трудовия пазар (имам предвид никакви трудности да намери контракт), не виждам какво го спира да смени тантоту за кукуригото.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

krimon написа:Джой, ако и двамата сте на мнение, че застраховките (вкл. за трудова неспособност) и пенсионното осигуряване не ви интересуват, и като чувствате въпреки напредването на възрастта, че ще може винаги да бъде конкуретно-способен на трудовия пазар (имам предвид никакви трудности да намери контракт), не виждам какво го спира да смени тантоту за кукуригото.
Ситуацията конкретно с мъжа ми е малко по-сложна за преминаване от единия вид работа към другия, пък и не е въпроса в това да получа "рецепта" за тактика на действие...
Мен ме интересува като цяло това явление... Да кажем, че от една страна не разбирам логиката на компанията която плаща повече за наемници и от друга, логиката на тези, които продължават с години да работят с постоянен договор.

Аз не намирам друго обяснение на подобен род практика освен някакви корупционни схеми между шефове на компании и агенции. :roll: :evil: Просто аз не виждам друга логика в такава схема на работа.

Надявам се някой работещ с контракт да се включи и да се изкаже по въпроса. Или пък обратното- такъв който дълги години работи постоянно като този избор е направил съвсем осъзнато и премислено, да каже какво точно го държи да работи точно така.
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

mama_kenga написа:Джой, редактирай си постинга, че нищо не се разбира. Все едно си го превела от руски ( и то на пияна глава) с автоматичен преводач и после си го пуснала тук без грам да го редактираш.
Като го постегнеш, току-виж сме ти отговорили нещо по въпроса.

Много точно си е зададена темата, на трезва глава предполагам, но аз отговарям на пияна:

Всичко що се предлага моментно на изгодни условия - възползваите се.
Майната му след 1 или 2 години. Така и ли иначе икономиката отива на зле. За пенсия и бенефити не мислете. Взема се всичко сега. А какво че си осигурш за пенсия - НЕ ОТ ЗАПЛАТА, Намерете си изход. Всеки решава за себе си.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Джой ,заеби я логиката на компанията.думкай кредитнети карти и минавайте на социал,мъжо ти хваща пицата ,а ти метлата.ще видиш ,че повече кинти ще има за лайф и няма да се товариш с дребни сметки както сега. :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

джой,аз в канада я имам един -два чека с такси я не .работя с инкорпорейтет ,т.е. като контрактор ,както ти го наричаш.
в моя бизнес предимството е ,че като такъв и особенно,ако минаваш през агенция заплащането е с 2-3 дол по вече отколкото на къмпани драйвърите ,което всъщност на месец са си едни 500-700д.като си правя декларацията на къмпанито от тук от там малко като поодрежем излизат още 2-3 д на час плюс и на месец средно и грубо казано ,ако един къмпни драйвър прави 3000,аз правя 4000.
това са предимствата,недостатъците са ,че нямам никакви осигуровки/или имам минимални/ ,за пенсия,безработица ,болнични.ако се разболея по за дълго време духам супата,обаче ,аз така съм си избрал,както съм казвал и дръг път тук съм за гурбета и пенсия не ме интерисува.както и ,ако загубя работа ,няма шумаж ,няма сошил,оправяй се сам-каптализъм.
през агенция плащат по добре ,но недостатък е ,че когато маршето отиде даун първо ти го издухваш ,после техните драйвъри ,които в много компании са даже и синдикирани.
това относно моя бизнес,но всичко е въпрос на гледна точка ,искаш по вече сигурност или по вече кинти,но има и едно но,щансовете ми да ме вземат в някоя компания за техен работник,макар и да имам нужния опит са много по малки отколкото като контрактор или ,чрез агенция ,и тук синдикално гавърментската мафия им е сложила чатала и работодателите гледат да се обвързват колкото се може по малко с обязаности към персонала си
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

Joy написа:...
Àç ëè÷íî íå ðàçáèðàì çàùî ïîñòîÿííèòå ðàáîòíèöè ñà äèñêðèìèíèðàíè ïî îòíîøåíèå íà íàåìíè ...
Ïðè íàñ êîíòðàêòîðèòå ïîëó÷àâàò 7$ íà ÷àñ ïî-ìàëêî îò íàñ (ïåðìàíåíòíèòå) ... òàêà ÷å àç íå ñå ÷óâñòâàì íè íàé-ìàëêî äèñêðèìèíèðàí. ßâíî çàâèñè îò ôèðìàòà.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Вие ме разбивате напрво. :shock: :lol: Нашите контрактори свалят по 60 дол./час. :o Чак пък и по-малко от постоянните... :o Те за такова положение не бях чувала. Ах, бате, ако ставаше дума само за някакви си 2-3 дол./час сигурно въобще не би ми направило и впечатление... :? Не разбрах ти работиш като сам за себе си или през агенция? Защото има нали и варианта да работиш за себе си и да сключваш пряко договора с компанията, но явно тук става дума точно за корупционен канал някакъв, т.к. това са много рядки случаи, винаги се предпочита агенция (която естествено обира процента).
heat
Мнения: 124
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 2:14 pm

Мнение от heat »

Joy написа:Âèå ìå ðàçáèâàòå íàïðâî. :shock: :lol: Íàøèòå êîíòðàêòîðè ñâàëÿò ïî 60 äîë./÷àñ. :o ×àê ïúê è ïî-ìàëêî îò ïîñòîÿííèòå... :o Òå çà òàêîâà ïîëîæåíèå íå áÿõ ÷óâàëà...
È àç íå áÿõ ÷óâàë êîíòðàêòîð äà âçèìà ïîâå÷å îò ùàòåí ðàáîòíèê ... íî âèíàãè èìà ïúðâè ïúò... ÿâíî íå ñúì ðàáîòèë â "êîíòðàáàíäíè" ôèðìè :"))
Публикувай отговор