Самолетен билет София - Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
IceD
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 4:18 am
Местоположение: Plovdiv

Самолетен билет София - Калгари

Мнение от IceD »

Здравейте!
Търся си билет София - Калгари за месец май. С доста агенции пробвах - резултатите са близки. Предлагат ми като евтин вариант с поляците през Варшава и Торонто. Следват австрийците с подобен маршрут.
Все се надявам да намеря вариант да не прехвърлям в Канада, а да летя директно от някъде в Европа до Калгари. Ама и не само това разбира се ... :wink: ами и цената да е добра, летища да не се сменят, багаж да не се мъкне, а и багажа да е макс. kg. Има такива варианти много ясно – и Бритиш и Луфтханза, но тяхните цени са доста по-скъпи, нямат еднопосочни билети (макар, че това не винаги е гаранция за по-ниска или оправдана цена). Ровя се и се лутам с какви ли не – Air Transat, Condor, Martinair … и продължавам да си ровя ...
Някой ще каже ... "еееееее ... много искаш ...", ама знае ли човек ... аз да си питам ... :wink: . Ако някой скоро е имал подобни занимавки и е натрупал впечатления, ще съм му благодарен да сподели варианти. Благодаря!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Самолетен билет София - Калгари

Мнение от sasho71 »

IceD написа:Някой ще каже ... "еееееее ... много искаш ...", ама знае ли човек ... аз да си питам ... :wink:
eeeeeeee ...много искаш.... :lol:
Глей ся да та светна : фащаш уиза до Лондон, ония лилавите самолети. Туй ща ти струва към 100лири. Оттам ловиш Флай Зуума, ония сините самолети- към 250 лири. Тотал 350 лири еднопосочен, и е директно Лондон-Калгари
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Мнение от BaDkO »

Wizz уж дават да натовариш само 20кг. багаж, което е неприятно... Някой пробвал ли е да прекара повече?
Аватар
IceD
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 4:18 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от IceD »

Колко било лесно ... а аз такава главоблъсканица .... :wink:
Редовни полети ли да ползвам, нискотарифни ли да ползвам. Ако ползвам редовни – или са по-скъпи или с повече прехвърляния, но багажа 2 х 23 кг. чекирам в София и не го мисля. Ако ползвам други авиокомпании, през къде – през Франкфурт или през Лондон, защото ако трябва да сменям от Heathrow на Gatwick, си е разправия ... поне Франкфурт няма да се сменя летище. Или с отделни билети и да остана в Лондон на гости за ден два. А багажа – ако летя отделно до Лондон – 20 кила, ако искам повече – трябва да си го платя. Ама то после и другите евтини авиокомпании, макар и презокеански полет – пак 20 кила дават.
Та това е де ... къде ще е компромиса ... ? :wink:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Аз ще летя до Бг през Май, от Калгари. Та проучих нещата подробно.
От Май месец Луфт Ханза пускат директен полет от Франкфурт то Калгари и допълнителен полет до София. Така че, на ден има три полета София-Франкфурт и три полета Франкфурт-Калгари ( два на Еър Канада и един на Луфт Ханза).
Значи, най-удобната връзка е следната:
Излитане от София в 6.10 часа
Излитане от Франкфурт в 9.55
Кацане в Калгари в 11.35.
Най-хубавото е че, и двата полета са на Луфтханза.
Изобщо не си помисляй да минаваш през Торонто, още по-малко пък с поляците.
Наздраве
stoyan
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 4:40 am
Местоположение: Toronto

Мнение от stoyan »

Пътувах януари от Торонто до Лондон-Getwick и после с EasyJet от същия терминал до София.Първия полет до Лондон беше с АirTransat ,която лети и до Калгари,има ограничение на багажа 20кг,над него 6cad за 1кг. Втората EasyJet таксува над 20кг по 6лири на 1кг.,но има опция от сайта им да заявиш повече чанти като доплащаш 6евро на чанта от 20кг.Останах доволен от компанийте спазиха разписанието,единствено ограничението с багажа е малко неудобно и чакането м/у полетите беше 8часа,но пък така успях да разгледам малко центъра на Лондон.
1: http://www.canadian-affair.ca/
2: http://www.easyjet.com/en/book/index.asp
Успех с пристигането.
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

AlexAA написа:Изобщо не си помисляй да минаваш през Торонто, още по-малко пък с поляците.
Здрасти AlexAА, да те питам какво точно имаш предвид с това , което си казал за поляците и полет през Торонто.:)
Поздрави
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Ако летиш за Калгари и минеш през Торонто или Монтреал (аз съм ги правил и двете) ще трябва да си вземеш куфарите и да минеш митница. Ако полетът ти има закъснение, или има проблем с куфарите, или имаш проблеми с митничарите, имаш съвсем реален шанс да си изпуснеш връзката за Калгари. Ако идваш за първи път в Канада, ще трябва да минеш и имигрейшъните в Торонто.
Ако си изпуснеш полета за Калгари, ще ти трябва хотел в Торонто, да не говорим, че ще трябва да се разправяш и авиокомпаниите, коя да ти покрие сметката за хотел и храна. А сега си представи, че не говориш добре английски и имаш малко дете на ръце......
Затова, аз препоръчвам, когато се лети за Калгари от Европа - да се каца директно в Калгари. Поне знаеш, че си стигнал.
За ЛОТ не искам да говоря много, само това.
Като се качих на техния самолет, все едно се върнах 15 години назад във времето - когато летях с Балкан. Около 3 часа след излитане, стюардесите си сипаха по една водка и ЛЕГНАХА на задните седалки и си поспаха......
Само да спомена, че не харесвам и ЕърКанада. Но това е друга тема.
Както споменах в предишния си емейл - Луфтханза вече летят до Калгари. Бритиш Еъруейз летят директно до Калгари от миналата година. Така че, сега имам варианти как да стигна до България без да бъда обгрижван от Еър Канада.
Та това е.
Наздраве
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

Аз 2 пъти съм летял с ЛОТ и 2 пъти беше много добро обслужването и самолетите бяха съвсем прилични, този от Торонто Boeing 767 беше в много добро състояние и с по-голямо разстояние между редиците. А до София летият с нови самолети Ембрайер или както се казваха. Летиял съм и няколко пъти с Lufthansa - в повечето пъти е било добре, но 2006 от Торонто летиях с много стар самолет, беше доста тесен и единственото, което сервираха беше паста, същото се повтори и на връщане. Имаше и студен кроасан с roast beef за закуска, което беше повече от гадно. Така че, generalizations трудно могат да се правият, важното е да се стигне живо и здраво и да са удобни връзките. ЛОТ е Star Alliance member, kakto i Lufthansa, би трябвало за safety да са все добри.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

:beer:
Последно промяна от Alina на Сря Сеп 23, 2009 8:27 am, променено общо 1 път.
Alina
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Вчера си купих , билет по интернет от Калгари за Бг. Ще летя на 6.03 вечерта(живот и здраве!)с германците , без всякакво спиране -директно Калгари-Франкфурт-София, лошото е , че имам престой в Германия цели 8 часа.Малко е съклетесто, нали?Иначе билетът, двупосочен разбира се е 1400$ с такси, с всичко :lol:
stephie
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 6:46 pm
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от stephie »

Аз летях с Бритиш и честно казано бих препоръчала само тях...Перфектно облсужване през цялото време, полета беше София-Лондон Лондон-Калгари, обслужван изцяло от Бритиш.
Билетите си взехме от Компас Турс, ама виждам, че си в Пловдив, незнам дали имат офис там, ако имат може да провериш, държат доста добри цени.

Между другото аз мисля да се прибирам към България през октомври и билетите, които ми оферират от Канада са с почти 300-400саd по-скъпи от офертата, която получих ако си купя билети от България с дестинация Калгари-София-Калгари....
Вашите наблюдения и инфо какви са?....
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами май е според зависи. Когато купувах билет на майка ми от Луфтханза България ми дадоха цена 1290 кад , а Луфтханза Канада 1090 кад. Това за София-Монреал- Франкфурт ( престой 10 дни ) и после пак София.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

това за 10те дни не го разбрах, майка ти е била на гости само 10 дни ?!?!
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

sasho71 написа:това за 10те дни не го разбрах, майка ти е била на гости само 10 дни ?!?!
не имала е stop over във Франкфурт за 10 дена ;)
Публикувай отговор