на собствени разноски...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
T-Bag
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 12:30 pm
Местоположение: Монреал

на собствени разноски...

Мнение от T-Bag »

Здравейте!
Искам да попитам има ли някой, който е канил приятел или роднина, като разноските се поемат от гостенина?Каква е сумата, която е декларирана и за какъв период?Необходимо ли е да се праща покана и изобщо как стоят нещата в този случай?
Ще съм безкрайно благодарен на всеки, който сподели информация по въпроса. :wave2:
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

,

Мнение от holy »

Покана мисля че е задължителна, заверява се в кметството което ти е най-близко. Топката обаче остава в госта, който трябва да докаже че има достатъчно пари за да дойде, да престои тук и да си отиде (има се предвид да има ангажимент там от кадето идва :-).

Успех !
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

,

Мнение от holy »

Забравих да кажа, че поканата е по-добре да е за по-малък пероид от време, особено ако не се разполага с много пари - например 2-3 седмици. Истината е, че така или иначе туристическата канадска виза се издава за срок от 6 месеца, така 4е ... нали ме разбираш :D
Успех!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Аз пращах покана скоро.

Не е нужна нотариална заверка на поканата.

Пишеш просто едно писмо, че каниш еди-койси на твои разноски. Правиш копие на трудовия ти договор и резидентската карта.

Приятеля ти праща служебна бележка за доходи и примерно копие от нотариален акт за жилище ако има свое.

Казва им, че бърза да пътува, за да си размърдат задниците. :D
Аватар
Kav
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Мар 11, 2006 12:10 pm

Мнение от Kav »

Април-октомври 2007 г. майка ми (не е пенсионерка, не е ангажирана със семейство в България) ни гостува на собствени разноски; декември 2007 - януари 2008 сестра ми (със собствена фирма, неангажирана семейно в България) дойде също на собствени разноски.
Приложените документите бяха тези, които се подават при кандидатсване за temporary виза. В банковите референции бяха вписани суми от порядъка на 10 000 евро - в тази на майка ми и 10 000 лв - в тази на сестра ми (мога да попитам колко по-точно, тъй като не помня точната сума).
Публикувай отговор