Турист...работник

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
oblachko
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 6:20 am

Турист...работник

Мнение от oblachko »

Здравейте. Малко е необичаен въпроса. В момента се върнах от щатите бях там 2 години и сега искам да пробвам как е в Канада, но за съжаление няма никакви работни програми за там има само за определени професии и се чака доста време. Искам да попитам ако замина с туристическа виза ще е възможно ли да си намера каквато и да е работа. Разбира се че ще е неквалифицирана. Поне в началото, за да предобия представа как е и да си плащам сметките. За по нататък сигурно ако почна ще мога и работно разрешително да си изкарам. Но въпроса ми е това дали ще мога да започна някаква работа или е невъзможно. В щатите поне беше лесно да си намериш така работа, но за Канада може би е различно.
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Зависи къде в Канада, но като цяло възможностите за нелегална работа тук са много ограничени. Като отидеш на интервю задължително ще ти поискат социален номер. А ако някой те наеме нелегално, то ще е за малко пари, които едва ще ти стигат да си покриваш разходите. Не забравяй, че българската диаспора тук е много по-малка, общото население е значително по-малко, така, че няма много възможности да се мине между капките.Това не е Чикаго. Не съм чувала някой да работи нелегално на друго място освен в Квебек, но едва ли такъв живот ще ти допадне, защото в Канада не се правят бързи пари, а се живее спокойно. Ниско квалифицираният труд е лошо платен в легалния си вариант, прави сметка, ако си нелегален, за по-добро никой няма да те наеме без документи.
Ще ти кажа само, че за мен Канада си остава по-добрият вариант от Щатите. Поне засега.
Сигурна съм, че след мен ще се излее поток от съфорумци, които ще обяснят как и къде някой си бил работел еди-си-какво-си нелегално и колко много били такива, ама като цяло можеш да ги сложиш в графа "Казан-речено през оградата" и " Ако баба ми имаше дръжка".
Тая масова практика дето я има в Щатите с милионите нелегални емигранти, тук не се прилага. Ако трябва да се изразя малко по грубо: "Тая дето си я намислил няма да стане."
Пробвай по нормалния начин не е невъзможно. Каквото и да решиш, успех!
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
oblachko
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 6:20 am

Мнение от oblachko »

И аз искам спокоен живот не да изкарам много пари. Имах го в Америка, но там просто няма възможност да си взема гражданство или каквото и да било. Просто американците те карат да станеш нелегален и аз реших преди това да се случи да се прибера. Четях по много сайтове, правих теста, но нямам достатачно точки, защото първо съм на 22 няма как да съм с висше и да имам опит над 1 година... и т.н. Всички които имигрират или мама и тати са там или пак цялото семейство на куп, но на мен така ми се е паднало, че нявсякаде сам трябва да си пробивам. Имам приятелка от Перу тя пробва да кандидатства за програмата, в която гледаш деца или стари хора, но не стана. Сега аз мисля, че начина е отивам там (намерих си квартира от един сайт за съквартиранти) и си намирам работа. Този номер разбрах, че е нещо като ССН в щатите. Много лоша работа като бях там си мислих, че поне за Канада не е толкова трудно. Четох че ако живея там 2 години после мога да си подам за перманент резидент. Ако някой може да даде съвет или някаква насока какво да правя. Писах на обяви в хотели, но явно никой не съдейства за работно разрешително. Ще съм благодарен ако някой даде съвет. :roll:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

пак опират до пари нещата, зависи колко имаш, можеш най лесно да дойдеш като международен студент тука, да учиш и след завършването да останеш. Разбира се ако си намериш работа. Така ще вземеш работна виза и пътя към перманент статута е кратък. Другия вариант е много дълъг и мизерен дето си го намислил, нелегалната работа си е мизерия и ходене по мъките.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
oblachko
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 6:20 am

Мнение от oblachko »

Да за ученето съм съгласен и в момента чета езикови програми CANADA
LANGUAGE COUNCIL май с тях мога да дойда с разрешително за учене и после работно разрешително. Мисля че това е добра идея някой ако ми даде допълнителна информация, а парите незнам колко ще ми трябват и кога ще мога да си изкарам работното разрешително, защото ако се наложи да чакам 1-2 години доста пари ще са нужни, за да се издържам без да работя толкова дълго време.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Облачко тук са се опитали да ти го кажат по деликатно, ама ти явно не си разбрал. Да ти го кажа с две думи и аз - няма да стане. Ако си бил в Щатите и си решил, че там е зле за нелегалени имигрант аз мога да те уверя че там е трудно, а тук невъзможно Първо не ми е ясно и да имаш квартира как ще дойдеш. Айде да речем че почти уцелиш jackpota и вземеш туристическа виза не те виждам какво ще правиш след това. Какво те кара да мислиш, че си толкова по-добър с твоите 22 години от 200 000 годишно пристигащи легално и в какво си по-добър?
Това и друг път съм го казвал - сега специално за теб.
Имиграцията сама по себе си не решава проблеми. Напротив - създава много нови. Има смисъл да имигрираш, ако знаеш къде отиваш, какво искаш и как приблизително да го постигнеш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Адаш кво го плашиш момчето толкова.Ако е як,здрав и издържлив на работа и бой :D даже и кинти може да направи ,поне в Мтл.За флаерите и пицата никой няма да му иска СИН номер,трябват му само здрави крака,лека кола и канатска книжка.Ако гърби по 70-80 часа на черно/което означава да не плаща данъци/ на седмица ще скатае по вече кинтоци отколкото една детска учителка или некадърен инженер.
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

бате, бате - не знам кога си дошъл тук, но ми е много интересно как без официални докс ще си изкара книжка ( нелегален :lol: )...
пак сме тук :-)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

бате що го заробваш така момчето с пица и флаери? Ми на 22 може и стриптиз да прави. Ние с тебе сме дърти и не ставаме вече, ама на 22 ... има да хвърлят лунита по него бабите!
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Няма нищо невъзможно на този свят.
Идваш като турист или както го наредиш и се жениш за канадска гражданка. Проблема е да я намериш. Имам такъв познат който дойде от Щатите.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

mouse написа:Няма нищо невъзможно на този свят.
Идваш като турист или както го наредиш и се жениш за канадска гражданка. Проблема е да я намериш. Имам такъв познат който дойде от Щатите.
Ей верно! Ама не забравяй че всичко деро съм ти го писал по-горе за имиграцията продължава да е валидно. Освем ако въпросната канадска гражданка не е много богата и много глупава.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Ivan1007 написа:бате що го заробваш така момчето с пица и флаери? Ми на 22 може и стриптиз да прави. Ние с тебе сме дърти и не ставаме вече, ама на 22 ... има да хвърлят лунита по него бабите!
:D
Иванчо,що не идеш да се гръмнеш,бе,момчето ми..Като не можеш да помогнеш-не пречи.Много ти е широко на тебе около врата,майтап да става,пък облачко да го ....

P.S.И тази глупост,дето си я сложил като подпис,по-добре я изтрий,че си смешен. :evil:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

що да го заробя момчето с пица и флаери.то по тая логика 50% от българите и техните семейства трябва да са роби след като работят точно тия две неща плюс чистене на еврейски къщи и какви ли не ;робски; дивотии,с тая разлика ,че лапат сошиал и детски щото са легални,докато той съвсем спокойно може да си ги работи тия работи с изключение на тая екстра.ами я виж колко българи само пращат родителите си които са им дошли на гости като туристи да ги работят тия работи и да заработят билетите и издръжката си тука. :o
или може би нещо излъгах за ;Истината; за канада А. :lol:
oblachko
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 6:20 am

Мнение от oblachko »

Ivan1007 написа:Облачко тук са се опитали да ти го кажат по деликатно, ама ти явно не си разбрал. Да ти го кажа с две думи и аз - няма да стане. Ако си бил в Щатите и си решил, че там е зле за нелегалени имигрант аз мога да те уверя че там е трудно, а тук невъзможно Първо не ми е ясно и да имаш квартира как ще дойдеш. Айде да речем че почти уцелиш jackpota и вземеш туристическа виза не те виждам какво ще правиш след това. Какво те кара да мислиш, че си толкова по-добър с твоите 22 години от 200 000 годишно пристигащи легално и в какво си по-добър?
Това и друг път съм го казвал - сега специално за теб.
Имиграцията сама по себе си не решава проблеми. Напротив - създава много нови. Има смисъл да имигрираш, ако знаеш къде отиваш, какво искаш и как приблизително да го постигнеш.
Явно и на теб ти е останало нещо българско и то от лошото :roll: Първо не съм казал че съм на 22 и с това съм по добър от другите. Казах го в точно обратния смисъл, че сега ми е по трудно, защото още не съм завършил и нямам семейство. Поради тази причина доста точки ми смукват. Чети моля ти се! Второ в щатите казах че не съм бил нелегално но просто няма начин да си изкарам документи и поради тази причина, за да не остана нелегално реших да си дойда. Както и да е все пак мерси за твоя коментар :lol: За другите отговори аз това исках да знам явно за по простите професийки няма да има проблем. Аз казах искам само да дойда и да си имам каквато и да е работа, за да вида как е и възможно ли е да се направи нещо. В предишния си коментар открих тези училища. Мисля че това е доста добра идея за да станеш легале. Прочетох в на няколко училища страниците че ако завуршиш и вземеш диплома после ти е осигурена работата. Ако например си учил 10 месеца може да работиш 10, но после не е май проблем да продължиш, но не съм сигурен това вие ще кажете. Нали сте там :) Прочетох също ако съм работил 2 години после мога да подам за перманент резидент. Мисля че това е добра стратегия за млади хора които като мен нямат достатачно точки от теста, но искат да отидат. Дано тази тема да е полезна на някой. Чакам още предложения за "мизерни" работи и план за действие. Виждам че повечето от Вас сигурно са с положение и т.н. с добра работа, но хора мизерна работа няма. Работиш за по 8 долара на час 50 часа това ти е наема за квартирата. Следващата седмица за храна и така. Радвайте се на спокоен живот парите нямат никакво значение. Поне от това може всеки да се научи от хората в България до какво води постоянно да се мисли за пари- нерви, убииства, престъпления, далавери, а да не казвам баба ми и дядо ми като почнат да смятат всичко и колко си скъсяват живота :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Junior написа:Ти си на 22, а Канада е възможно най-тъпото място от цивилизования свят за млади хора.
добре че сме от дъртите(над 30), та ни харесва тука :rotfl:
и всъщност защо да няма хубави заведения, ресторантчета всякакви, кухни всякакви, за 30-40$ си хапваш и пийваш супер. Друг е въпроса ако тез 30-40 са ти много
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено