Пристигане на бременна

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Gele33
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Пристигане на бременна

Мнение от Gele33 »

Здравейте , ще летим за Монреал на 05.03.2008 . Искам да попитам , жена ми която тогава ще бъде бременна в 6-тия месец има ли право на безплатно медицинско обслужване преди да сме изкарали 3 месеца престой в Квебек ?? Имаме много противоречива информация , едни казват има право , други - не !?? :conf:
;-)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Сигурна съм,че всичко свързано с бременността-изследвания,преглед при гинеколог-е безплатно ,за други посещения при лекар не знам.
Съединението прави силата!
Аватар
mimolin
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Ное 27, 2005 10:22 am
Местоположение: Canada

Бременност.

Мнение от mimolin »

Здравейте!
Независимо дали сте получили или не здравни карти, щом съпругата ви е бременна има право на безплатни прегледи, изследвания и лекарства.Не се тревожете и идвайте смело.Самата аз съм бременна в трети месец и сме в Монреал сравнително отскоро.В началото ми беше доста трудно с намирането на гинеколог и изобщо информация за това как стоят нещата с бременността и раждането тук, но вече всичко си върви по реда.
Леко бременеене на съпругата ви.Ако нещо друго ви интересува, питайте.С радост ще ви отговоря.
Поздрави!
Милена
Et quand tu veux quelque chose, tout l'Universe conspire a te permettre de realiser ton desir!

DCS - 03.01.06
Интервю - 18.10.06
Документи Букурещ - 30.10.06
Бар-кодове - 08.01.07
Медицински - 14.02.07
Покана - 05.04.07
ВИЗИ - 09.05.07
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

Здравейте,

според мен е хубаво още от БГ да звъните тук в Монтреал и да си запишете час за гинеколог за март месец, защото ще сте в голям месец тогава, а не е сигурно, че ще ви запишат бързо час, затова мисля, че е по-добре да се "застраховате". По време на моята бременност (приключила успешно преди 4 месеца :D ) бях при д-р София Червенков и знам със сигурност, че при нея записват веднага бременни жени, но е супер трудно да се вредиш за нормален преглед.
Ето тук http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... E%EB%EE%E3 може да намерите и още доста гинеколози в Монтреал.
ИСКРЕНО ВИ ЖЕЛАЯ ВСИЧКО НАЙ-ХУБАВО!!!
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

аз не съм много сигурен за безплатното обслужване през първите 3 месеца, преди да получите медицински карти!!! Проверете за да не стане грешка!!! Пишете до здравното министерство в Кебек.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Gele33
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Gele33 »

Благодарим на Всички за информацията :) , много сте любезни , помогнахте ни и успокоихте жена ми , Специални поздрави и от нея .
;-)
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Със сигурност има право на безплатно медицинско обслужване, но само, ако се касае за бременността! Ако се наложи да се посети друг лекар-няма право. Ако пристигне в напреднала бременност, веднага ще й дадат гинеколог, няма да я оставят така!
Много късмет и лека бременност :D !
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Публикувай отговор