Според Вас кое е по добре - .NET , JAVA или C++ ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

Според Вас кое е по добре - .NET , JAVA или C++ ?

Мнение от yassen28 »

Здравейте ,
имам следния въпрос - започнах процедурата за Федерална Канада , надявам се да нямам проблеми , но изникна следния въпрос . В България се занимавам официално с търговия , така са ми попълнени и всичките документи - имам към 5-6 години стаж . Отделно обаче съм си работил когато ми скимне на freelance и малко C++ , HTML , .NET и JAVA . Позицията , която заемам в момента в България не е много лоша - Търговски директор , а и парите не са ептен малко , малко над 1000 лева са . В Канада обаче едва ли бих могъл да започна подобна работа , затова ми се искаше да пробвам малко да се включа с програмистките си знания , макар че са малко . Проблемът е , че освен 3-4 проекта в които съм участвал по друг начин не мога да докажа опит , това не ме притеснява , все ще дават в началото достатъчно пари , пък позицията няма значение , стига да ме вземат с моите знания . Но проблемът е следния на кой език да наблегна , кой се търси най - много . От няколко места чух , че най - много се търси . NET , ама дали е вярно . Някой дали има някаква идея ?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

И .NET и J2EE се търсят доста, така че наблегни на този език в който имаш повече практически опит. Виждал съм обяви в които искат и двата фреймуърка, така че и това е вариант. www.monster.ca и www.workopolis.com имат най-много обяви, почваш да ги следиш за 1-2 месеца всеки ден и така ще видиш за кое има най-много търсене, но както вече казах според мен е горе-долу еднакво.
alexiworld
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2003 2:05 am
Обратна връзка:

Мнение от alexiworld »

Ottawa, Vancouver - .Net, Java
Montreal, Toronto - Java, .Net
Calgari - vsichko se harchi

Mnogo riadko shte ti se nalaga da rabotish i 2-ta tuk (osven ako ne e niakoia malka firma). Taka, che nabliagai na edin ot dvata, a drugiat go podarjai ako sluchaino ti potriabva.
yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

Мнение от yassen28 »

Тоест ако приемем, че ако всичко е наред идвам във Ванкувър май е по - добре JAVA ?
А дали имам някакъв шанс при положение , че това което съм работиле било само freelance и то съм помагал. Имам познания , определено не съм най - добрия , но ....
Аватар
hellstorm
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 2:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от hellstorm »

По мое мнение с всеки от изброените имаш шанс стига да имаш нужните умения.Едва ли тепърва ще успееш да научиш някой по-добре в смисъл не си писал скоро код.А тепърва да наблягаш на C++ и dotNet.... ми успех. По ме мнение поиграй си с JAVA хем се търси хем по... забавно от C++. До колко имеш шанс в системно програмиране под C++ без както казваш сериозни умения .. сам си прецени.
Аз гласувам за JAVA ..... :D и евентуално dotnet.

Good Luck & Have Fun
Je respecte ton avis, mais c'est pas le mien donc c'est pas le bon.
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Мнение от kokoscho »

Щом сега си почнал федералната процедура, отсега се вземи в ръце, и почни да работиш в БЪЛГАРИЯ за некоя софтуерна фирма, от това по бърз начин за научаване на езика няма, вервай ми :)
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

Мнение от yassen28 »

Е аз се надявам по скоро да съм в края . Някакви умения имам, но определено са на ниво Junior , писал съм код ,но винаги е имало до мене някой .
Публикувай отговор