Какви са условията при закупуване на автомобил?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
mishel
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Май 05, 2007 1:00 pm

Какви са условията при закупуване на автомобил?

Мнение от mishel »

Здравейте! От месец и половина сме в Монреал и бихме искали да си купим скоро кола, но както на много хора в на4алото, и на нас не са ни ясни много от условията тук. Ако може някой да ни каже точно какво се прави след като се избере автомобил, бихме му били много благодарни.... Проблемът е, че искаме да е 2000 или 2001г.колата, но как ще мине тоша пред социалните не знам.... :wink: Разбира се, не държим да е нещо специално, но поне да върши работа. Знаем, 4е има и по- високи застраховки за шофьори с чужди книжки, но не знаем точно колко.... Може ли някой да ни каже примерно, ако колата е купена за 2800-3500$ какви приблизително такси и застраховки ни предстоят да платим?
Благодарим много на отзовалите се по темата!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ако още не сте стигнали до социала ,няма проблем да си купите кола 2000-2001 за 2-3000 долара.тъкмо ще им покажете къде сте си изхарчили парите.таксите при коли под 10 г. се начисляват в/у пазарната и стойност която се определя образно казано по каталог/нещо като швакето в Бг./,а не по декларацията за която си я купил.долу горе цените от каталога са равни на пазарните така ,че ще платите такси съотвтстващи на цената на реалната покупка.ако колата е купена от частно лице ще платите само едната такса ,ако е от дилър двете.за по разбираемо,ако купите кола от частник за 3000д ще платите около 250 до 500 д. такси в които е включена и годишната такса за табелата която е 255д за година и стойността и при настоящата покупка се определя от броя на изтеклите месеци от регистрацията на возилото .
agatha
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от agatha »

Ако вече сте на социал пак може да си купите не лоша кола.Според правилника им имате право да притежавате кола на стойност до 10000.Цената е както е описал Батето по книжката а не по договора за покупка.Задължително се декларира в следващата месечна декларация.Не ставайте нахални не декларирайте Порше за 1000$ :D
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какви са условията при закупуване на автомобил?

Мнение от analgin »

mishel написа:Здравейте! От месец и половина сме в Монреал и бихме искали да си купим скоро кола, но както на много хора в на4алото, и на нас не са ни ясни много от условията тук. Ако може някой да ни каже точно какво се прави след като се избере автомобил, бихме му били много благодарни.... Проблемът е, че искаме да е 2000 или 2001г.колата, но как ще мине тоша пред социалните не знам.... :wink: Разбира се, не държим да е нещо специално, но поне да върши работа. Знаем, 4е има и по- високи застраховки за шофьори с чужди книжки, но не знаем точно колко.... Може ли някой да ни каже примерно, ако колата е купена за 2800-3500$ какви приблизително такси и застраховки ни предстоят да платим?
Благодарим много на отзовалите се по темата!
http://www.saaq.gouv.qc.ca/en/index.php тук има отговор на всички те ви въпроси.
:idea: Ако си купите и къща преди да сте получили социала, то той може да ви бъде отказан :metro: [/url]
MILOSHAR
Напуснал форума
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 2:03 am

Re: Какви са условията при закупуване на автомобил?

Мнение от MILOSHAR »

Месец и половина, ихааа новичкии,,,, бг книжки, ама вие сте Бис, и претенции големи,,,, От високо боли като се пада. Да не си накупите мебелировка за 5000 долареса? Има още какво да учите, желанията са едно, възможностите и реалността други,,, Успех все пак, може и да сте ме разбрали, но надеждата последна умира. Кола от 600 долара като за начало не е лошо
mishel
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Май 05, 2007 1:00 pm

Мнение от mishel »

Ако на теб такава кола ти върши работа, няма проблеми- карай си я! Тук не става въпрос за големи претенции. Искахме съвет, който ти изглежда, не си способен да дадеш... Все пак благодарим за отделеното време.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Намери си работа!

Мнение от ablood »

Вместо да се чудиш дали ще се прецакаш и няма да можеш да прецакаш работата, спри да се връзваш на приказките на селските тарикати, ами си намери работа, плащай си данъците и бъди бял човек!
И стига с тези оправдания от рода на "няма работа", "не ми признават дипломата" и "не знам език". Работата няма сама да доиде при теб. Излез, търси, разпитай, давай обещания, но не си размахвай безсмислената хартийка от ГБ. Никой не го интересува какви си ги вършил в БГ. Всякакви тъпи, грозни и неграмотни цигани си намират работа без грам език. Ако си мислиш, че си по-зле и от тях...
За колата си ми още по-интересен. Не си решил изобщо вида, марката и модела, но вече си си избрал годината. При еднаква експлоатация една голяма кола или ван издържат няколко пъти повече години от някоя въшка.
Явно не искаш да си купиш кола според чергата си, а да претендираш сред подобните си, кой по-голяма работа е.
За това спрях да ходя на онези БГ чалга сбирки. Всякакви тънещи в мизерия социаладжии се фукат колко са напред...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор