Осигуровки

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Осигуровки

Мнение от As-Iv »

:lol:
Последно промяна от As-Iv на Вто Сеп 23, 2008 9:38 am, променено общо 1 път.
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Егати, тия го дъвчат тоя проблем вече години и нищо засега. Само празни приказки и залагалки.

Да си *** ******. Тъпаци.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

къв е проблема с осигуровките, че все нещо не схващам.

Подавате декларация, че пребивавате в чужбина през по-голяма част от годината и никой не ви търси пари за нищо.

Вариант 2 - отказвате се от българско гражданство.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

абе на сичките шиимбамайгътъ
декември отивам и ще литнат шамарите
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Вариянт 3: Не плащаш оная една година където приеха закона със задна дата и през това преме си бил в чужбина.

Ей тая една година е проблема becks.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Ми не си плащаш старите задължения и толкова. Милиони българи са с неплатени осигуровки. Дай ся да подпишем петиция да ни опросят и глобите от КАТ, щот сме канадци вече.

Като не смяташ да живееш там кво те бърка толкова?

Платени или неплатени стари задължения, като отидеш в българска болница ше плащаш. Дано не ти се налага само.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

becks написа:Ми не си плащаш старите задължения и толкова. Милиони българи са с неплатени осигуровки. Дай ся да подпишем петиция да ни опросят и глобите от КАТ, щот сме канадци вече.

Като не смяташ да живееш там кво те бърка толкова?

Платени или неплатени стари задължения, като отидеш в българска болница ше плащаш. Дано не ти се налага само.
чай ся аверче - глобите на кат са едно, осигуровките друго.
в първия случай си сгазил бременна бабичка и си нарушил закона - ако не си известен фигурист - гориш

осигуровките от друга страна са закон който иска пари със задна дата.
примерно баба ти имала магаре , което давала под наем преди девети и не си е платила данък върху инкъма за 1944 - и ся един посран политик решава ,че вече няма вече кво да крадне от данъците и решава да събира кинти елсуеър.
аз като съм бил в бг такъв закон нямаше, сега откъде-накъде ще трябва със задна дата да плащам нещо, което не съм ползвал и да искат да им отида накрака и да им вися по опашките за да подам няква декларация?
както за парите на моряците - сега се сетили , че не били плащали данъци ръиш ли от как са тръгнали под чужд флаг! еми то нали за тва са тръгнали хората - защото ако се плащаха данъци - кой ще ходи да се дави?

тва едно на ръка

и второ - откъде накъде доброзорно ще ме осигуряват?
решението трябва да си е моя - инъче тва не е свободна държава - въпроса е принципен и не само за Бг
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

THC, ама тези пари ти ги искат, ако ще им ползваш услугите. Като не искаш да ползваш услугите на здравната каса, не си плащаш, толкова е просто.



а тази декларация няма начин да не може да се подаде чрез пълномощник, ама е по лесно да се оплакваме по форумите, отколкото да направим едно пълномощно.

Сега, гражданството не е само права, има и задължения.
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Нещата не са толкова прости колкото си ги мислиш.

Значи:
1. Имаш "задължение" от 1000лв. примерно към държавата защото 2000 година не си бил в БГ а тоя закон важи от 2000 макар и да го приеха 2001(май това бяха годините).
2. Дреме ти на оная работа за това задължение, защото си живееш в Канада примерно и не ползваш българското здравеопазване.
3. Имаш си канадска застраховка.
Та ситуацията е:
Решаваш да си отидеш за 1 месец до БГ-то.
Отиваш. No problem.
Трябва да се връщаш. И изведнъж ти сервират че не може да си ходиш защото виждаш ли трябва да си ги платиш тия пари.
И тия 1000лв. през годините станали 2000лв.

Айде честито на печелившите. :lol:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

не е толкоз лесно да се направи както ти си мислиш , ако си бил осигурен през цялото време докато си бил там - може би - не знам, но аз никога не съм бил осигуряван.

и въпроса е принципен.
държавния служител е мой служител - аз му плащам заплатата и не аз - той трябва да ми дойде на крака.

аз задължения плащал като данъци предостатъчно, къде са ми услугите срещу тях и къде е отчета?
освен тва аз съм поддържал бойната готовност на страната 6 години за без пари и т.н.

но това не е всичко:
искат ми пари за периода, който съм се водил в бг със задна дата, а тва е може би от 2000 та до днес щото аз такава декларация началото на 2004 , като емигрирах не съм подавал и не се е изисквала, инъче ме заплашват с конфискации и т.н.
аз пак ти казвам да сгазиш бременна бабичка е било забранено и преди и сега, обаче представи си примерно ей ся решат да съберат ддс-то и акциза на всичката ракия дето си изпил от 1980 насам?
как ти звучи?
искат парите на моряците със задна дата - откъде накъде?

аз мойте си права искам преди да си изпълня задълженията, щото аз лично обществен договор на русо не съм подписвал!

солидарна система - ми не ! не съм солидарен с тебе, щото ти духаш по 5 големи раки всяка вечер с джумерки и бахур, пък аз бухам в джима и ми потичат лигите за торта ма не кусвам, щото плочките на корема ми нещо са се поскрили.
накрая и двамата умираме от рак, но въпроса е, че искам право на избор, което не ми е било предоставено.
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

THC написа: и въпроса е принципен.
държавния служител е мой служител - аз му плащам заплатата и не аз - той трябва да ми дойде на крака.
Съгласен съм, ако питаш и държавните служители, повечето с удоволствие ще ти дойдат на крака, в командировка до Канада :wink:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Smart Dust написа:Нещата не са толкова прости колкото си ги мислиш.

Значи:
1. Имаш "задължение" от 1000лв. примерно към държавата защото 2000 година не си бил в БГ а тоя закон важи от 2000 макар и да го приеха 2001(май това бяха годините).
2. Дреме ти на оная работа за това задължение, защото си живееш в Канада примерно и не ползваш българското здравеопазване.
3. Имаш си канадска застраховка.
Та ситуацията е:
Решаваш да си отидеш за 1 месец до БГ-то.
Отиваш. No problem.
Трябва да се връщаш. И изведнъж ти сервират че не може да си ходиш защото виждаш ли трябва да си ги платиш тия пари.
И тия 1000лв. през годините станали 2000лв.

Айде честито на печелившите. :lol:
Днес щото имам време за губене и малко ми се спори.

1. Наясно ли си как някой може да ти забрани да напуснеш страната (България)? Не си. Не е толкова лесно, както си мислиш. Не сме 1987 г. ;)

2. Прочиташ за начините как е можело да бъдат опростени тези задължения:
§ 19в. (Нов - ДВ, бр. 45 от 2005 г., в сила от 01.06.2005 г.) (1) Българските граждани, които са пребивавали извън страната повече от 183 дни през една календарна година за периода 1 януари 2000 г. - 31 декември 2004 г. и дължат здравноосигурителни вноски за своя сметка за времето, през което са били в чужбина, могат да бъдат освободени от задължението за внасяне на тези вноски, ако не са направили свободен избор на изпълнител на медицинска помощ, сключил договор с районна здравноосигурителна каса по чл. 4, ал. 1 за съответната календарна година.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) В случаите по ал. 1 лицата лично или чрез упълномощено лице могат да подадат до 31 декември 2006 г. молба-декларация по ред, определен с инструкция, издадена от изпълнителния директор на Националната агенция за приходите, съгласувана с директора на Националната здравноосигурителна каса.
Както се казва - кьорав карти не играе. Тва особено важи в Канада, ама тука внимаваме за всичко.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

becks написа:2. Прочиташ за начините как е можело да бъдат опростени тези задължения:
§ 19в. (Нов - ДВ, бр. 45 от 2005 г., в сила от 01.06.2005 г.) (1) Българските граждани, които са пребивавали извън страната повече от 183 дни през една календарна година за периода 1 януари 2000 г. - 31 декември 2004 г. и дължат здравноосигурителни вноски за своя сметка за времето, през което са били в чужбина, могат да бъдат освободени от задължението за внасяне на тези вноски, ако не са направили свободен избор на изпълнител на медицинска помощ, сключил договор с районна здравноосигурителна каса по чл. 4, ал. 1 за съответната календарна година.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) В случаите по ал. 1 лицата лично или чрез упълномощено лице могат да подадат до 31 декември 2006 г. молба-декларация по ред, определен с инструкция, издадена от изпълнителния директор на Националната агенция за приходите, съгласувана с директора на Националната здравноосигурителна каса.
Както се казва - кьорав карти не играе. Тва особено важи в Канада, ама тука внимаваме за всичко.
Това че го пише в ДВ, не значи че не е идиотско :wink: Нещо не мога да разбера, Здравната Каса те отписва от списъците ако не си платил вноски повече от 3 поредни месеца = 90 дена. Как може да имаш дългове от 2000 до 2004 година ако си заминал 2000 година и би следвало 3 месеца след като си заминал да са ти спряни правата в Здравната Каса?
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

becks написа: 1. Наясно ли си как някой може да ти забрани да напуснеш страната (България)? Не си. Не е толкова лесно, както си мислиш. Не сме 1987 г.
абе градски, недай се излага с такива стейтмънти.
мойте колеги осъдени без да знаят им бяха прибрани паспортите на летището, както не е '87

или и ти си "щом го няма по бтв не е станало"
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Обеснявам за неразбралите:

1. годината е 2000. Отиваш в Занзибар.
2. годината е 2001. Приемат закона за здравните осигуровки с една година назад давност. Автоматично дължиш пари за цяла година.
3. годината е 2004. нищо не си платил защото не знаеш за приетата идиотщина или знаеш но не искаш да платиш за нещо което не си ползвал. От Занзибар си се преместил в Конго.
4. годината е 2007. Вече си понасабрал пари тъкато си собственик на златна мина и решаваш да отидеш да видиш родителите си в България.
Кацаш на летището. Правиш, к'вот правиш. Почивката свършва и трябва да си тръгваш. Отиваш на летището и ти взимат паспорта и ти казват че няма да ти го върнат докато не си платиш здравните.

Сега явно картинката ви е ясна.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Публикувай отговор