Въпрос към завършилите ТУ Варна

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Въпрос към завършилите ТУ Варна

Мнение от Val »

Здравейте,

От фирмата, която проверява образованието ми, ми искат тел. номер да се обадят в ТУ Варна и да потвърдят дипломата ми.

Бях им дала централата, но ми се обадиха шокирани, че на тоя номер няма дори тел. секретар. :(

Някой да има опит в това? Какъв тел. мога да дам, така че някой на английски по студентския ми номер и номера на дипломата да провери и да обясни, че съм учила там и съм завършила? Учебно-методичен отдел ще свърши ли работа?

Благодаря предварително.
:D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vodolei »

Учебно методичния отдел дава такива справки, но много се съмнявам, че някой ще може да им отговори на английски.

Защо не се обадиш ти на тази номер и да ги поразпиташ какво трябва да направиш?
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Vodolei,

Това мисля да направя утре, но исках да проверя има ли прецедент. По-лесно е, ако някой вече е имал такъв случай.
:D

Благодаря все пак.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

На моя кум , майка му е секретарка на ректора , ако не се е пенсионирала де :?
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vodolei »

Val,

На мен също ми правиха проучване преди време и искаха доказателства за образованието и трудовия стаж. Та този, който се занимаваше с това проучване в нашата фирма си беше наясно, че получаването на информация от Източна Европа понякога е трудно. Аз дадох някакви телефони, изобщо не знам как са се оправяли, но по едно време ми искаха още инфо за справката. И той горкия си мислеше, че ми защитавали интересите затова не давали потвърждението :)

Не съм сигурна какво са получили като потвърждение в крайна сметка, защото човекът каза, дай инфото че да затварям файла. Май изобщо не чакаше вече отговор.

Мисля, че най-важното от тези проучвания е дали имаш данни за престъпления в САЩ. Защото повечето от проучванията ги искат клиентите от САЩ. Те са луди на тая тема.

За ТУ Варна, не мога да ти отговоря нищо конкретно, не съм завършила там. Но като знам как е в БГ, не вярвам да е лесно. Телефонен секретар не знам дали изобщо някъде се използва в държавните учреждения. Там принципът е на който му трябвам да ме намери. И мисля, че трябва да обясниш на хората, които правят проучването за какво става дума, защото може още да се изненадат.
Не знам как е в Торонто, но тук като кажеш разлика в културите и приемат доста неща.

Успех!
Публикувай отговор