продьлжителност на процедурата за федерална канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
irvi
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:07 pm

продьлжителност на процедурата за федерална канада

Мнение от irvi »

здравеите всички,
много се радвам че открих този форум,
кандидатствах по федералната процедура -skilled worker- фев 07, юни 07 получих номер и искане да изпратя всички формуляри и документи, ако има други кандидати по сьщата процедура моля напишете вашите данни, веднага ли ви бяха поисани документите, защото в други форуми чета, че в повечето случаи се издава само номер на файла и се казва че случая им е заведен и документи ще им бадат поискани някога по-касно. В фициалия сайт на sic времетраенето на федералната процедура е м-у 52-60 месеца, това е доста отчайващо, какви са вашите впечетления?
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Нашия опит

Изпратени док. в Букурещ:___________ 03.01.2006
Получени документи в Букурещ:________________ 20.01.2006
Получени баркодове:_________________________ 15.02.1006

Между получаването на баркодовете и медицинските учех за TOEFL Признаха ми резултат 87т. от общо 120т. internet based, но знам че вече искат само IELTS.

Инструкции за медицинските:___________________ 09.02.2007
Направени медицински:________________________ 14.02.2007
Резултати на медицинските:_____________________09.03.200

През този период чакахме FBI clearance за съпруга ми от щатите.

Покана за ВИЗА :______________________________04.05.2007
Изпратени паспорти в Букурещ:_________________07.05.2007
Получени паспорти с ВИЗИ:_________________23.05.2007


Продължителност на процедурата с Федерална Канада : ____ 1г. 4м. 20д.
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Случаят не Жени не е най-често срещаният, ние чакахме 4 год.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: продьлжителност на процедурата за федерална канада

Мнение от Жени »

irvi написа: кандидатствах по федералната процедура -skilled worker- фев 07, юни 07
Като мен са всички кандидатствали след септември 2006- Поне тези, за които знам.
irvi
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:07 pm

Мнение от irvi »

благодаря за отговорите,
Жени а сички които са подавали документи наскоро - с какви док доказвате трудовия си стаж, достатачни ли са препорьки или изискват трудови дог. и книжки?
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

irvi , аз се пренасочих от процедурата за Квебек към тази за Федерална Канада заради английският. Това че са ти поискали вече документите е много добре според мен няма да ти се наложи да чакаш 4-5 години защото в момента ти разглеждат досието според новите изисквания и улеснената процедура. За трудов стаж ако не можеш да го докажеш с трудов или граждански договор или трудова книжка във НОИ имат масиви от данни от които ще ти извадят справка и ще ти я заверят официално относно това което си работила.
За Жени - какво ново при вас в Канада ли сте вече или се подготвяте за полета? Желая ти успех и разказвай всичко което ти направи впечатление. :beer:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: продьлжителност на процедурата за федерална канада

Мнение от bp_de »

irvi написа: В фициалия сайт на sic времетраенето на федералната процедура е м-у 52-60 месеца, това е доста отчайващо, какви са вашите впечетления?
Не е то4но така -все пак има6 врем да размисли6. предполагам не си ходил преди това в Канада
Аз и аз сам се запатил натам ама ве4е 3 пати ходя на посестение там и нестата ваобте не са розови.

А ина4е това 4е са се разбарзали го отдавам на факта 4е след 1-2 години макс всеки от ЕУ сте може да работи навсякаде из ЕУ и тогава по4ти нема да остант кандидати за Канада с бял цвят на кожата.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

irvi написа: Жени а сички които са подавали документи наскоро - с какви док доказвате трудовия си стаж, достатачни ли са препорьки или изискват трудови дог. и книжки?
За мен бяха достатачни препоръките от 3 те места, на които съм работила паралелно и без прекъсване през целия ми трудов стаж от 5 години. Моята пофесия се практикува на свободна практика и се самоосигурявах. Можех да искам документ от НОИ, но не ми се наложи. Консултантската ми фирма изрично ми казаха да не правя излишни упражнения, защото хората признават препоръки на прост лист хартия, дори без печат - само с подписа на препоръчителя.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

kli написа: За Жени - какво ново при вас в Канада ли сте вече или се подготвяте за полета? Желая ти успех и разказвай всичко което ти направи впечатление. :beer:
От 10 дни сме в Канада, Торонто. Настанихме се вече. И започваме да свикваме - с часовата разлика и с разликата в нравите :wink: .

Ако искаш ми пиши на лични, да не занимаваме всички и да не разводняваме темата. :)
Joy_13
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 2:42 am
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от Joy_13 »

Ние от Сингапур чакахме 3г и 3месеца. От 02.01.2004 до 03.04.2007. Сега наистина и тук чух че ще ускоряват процедурата, вероятно нещата ще стават по бързо. Успех!
irvi
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:07 pm

Мнение от irvi »

отговорите ви звучават много окуражаващо,
срещнах мнения вьв форума че ако имаш 7 + томки на ielts вероятноста да не ходиш на интервю е голяма, какво мислите за това?
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Re: продьлжителност на процедурата за федерална канада

Мнение от anju »

bp_de написа:
irvi написа: А ина4е това 4е са се разбарзали го отдавам на факта 4е след 1-2 години макс всеки от ЕУ сте може да работи навсякаде из ЕУ и тогава по4ти нема да остант кандидати за Канада с бял цвят на кожата.
Ние българите прекалено ного се вълнуваме от беля си цвят на кожата, но напразно. Имиграционните ни най малко не се интересуват какъв цвят си, важното е работна ръка да пристига
Joy_13
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 2:42 am
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от Joy_13 »

irvi написа:отговорите ви звучават много окуражаващо,
срещнах мнения вьв форума че ако имаш 7 + томки на ielts вероятноста да не ходиш на интервю е голяма, какво мислите за това?
Нас не ни извикаха изобщо на интервю. Подадохме документите и след 3 години без да се обадят за нищо направо ни изпратиха медицинските. Процедурата се бави защото имат много апликации, тук например за 3 месеца обработват по около 8000. Зависи колко е натоварено съответното посолство. След като аплайваш те ще ти изпратят документ с очаквания срок. Поне при нас беше така.
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Joy_13 , Вие представихте ли IELTS ?
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Joy_13
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 2:42 am
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от Joy_13 »

perah написа:Joy_13 , Вие представихте ли IELTS ?
Да разбира се представихме IELTS, той е задалжителен, не зависимо от каде кандидатстваш.
Публикувай отговор