Въпрос за трите К

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dessita
Мнения: 165
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 2:56 am

Въпрос за трите К

Мнение от Dessita »

Благодаря И НА ДВАТА ФОРУМА, които ми даоха всичката информация и бях подготвена с куп подробности, относно това, което ми се случи и ще ми се случи по процедурата да Канада...Дойде въпросът за трите К – КАК, КОГА и КЪДЕ да си купим БИЛЕТИТЕ. Четох, но явно информацията не ми е достатъчна. Помогнете ми и тук, както винаги сте го правили!
В очакване на Годо...
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

Тъй като и аз съм на този етап ще ти споделя моите търсения и лични мнения в тези нови и непознати за мен области- мисля, си че най-евтин е варианта да си купиш електронен билет директно от сайта на съответната авиокомпания. Изваждаш си безплатна Виртуална дебитна карта на ДСК, зареждаш я с левовата равностойност на електронния билет (превалутирането на курса от лева в Евро никой от ДСК не ми каза на какъв курс е ама :roll: какво да се прави - хората са любезни, но незнаят). За мен неясно е още дали има опция на електронният билет да бъде променена датата на полета и на каква цена и специално за чехите дали има възможност да посочиш местата за полета (семейството да пътува един до друг) - ако някой има повече инфо нека го сподели. Тук има хора, които много скоро летяха или ще летят и със сигурност знаят повечко. Да не звучи като реклама, но http://www.flybulgaria.bg/ ми подадоха като информация също много добра цена. Успех!!!
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Съветвам Dessita да се обърне към същата фирма" flybulgaria"-ние си купихме билетите чрез тях и ни дадоха същите цени като цените на електронните билети,които можехме да купим директно от сайта,но с тях има много предимства:отпадат разправиите по изваждане на виртуална дебитна карта и можеш да си направиш резервация,която в последствие да промениш,откажеш,потвърдиш.А и самото плащане става до 4 дни преди полета.Е,голяма реклама им направих,само дето няма да ми платят :lol:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Подкрепям казаното от Jean. И при мен най-изгоден се оказа варианта с директно закупуване на електронен билет, само че с кредитна карта Visa Classic от Юнионбанк. Пътувах с чехите.
Не е проблем да се смени полета при този вариант, както и да се запазят определени места. Дори не само това, може да се посочи определен вид меню ако човек спазва някаква диета или нещо подобно. При това резервирането на каквото и да е по този начин е по-сигурно от обещанията на посредническите фирми. Защото плащането е директно. А фирмата макар и да ви обещава някои неща, те не са сигурни до момента в който не отидете да си платите билета.
Аз имах и предварителна резервация чрез агенция, в която ми бяха казали уж и номерата на местата, но после в офиса на чехите ме светнаха, че това е невъзможно. Аз просто попитах дали е възможно да ми бъдат дадени местата от по-раншната резервация, направена от агенцията. Казах и номерата на местата, което само предизвика една мила и изпълнена с разбиране усмивка у служителката.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

С молба до Linko във връзка с електронния билет
Linko каза:
Не е проблем да се смени полета при този вариант, както и да се запазят определени места.
помагай пак - как става това в смисъл по време на самото онлайн закупуване на билета ли ти дава възможност да си определиш местата или по време на чекирането. За промяна датата на полета къде е тази опция и как става номера или трябва директен контакт с офис на чехите - прочетох сумати информация, но никъде не видях за възможността за промяна на датата на полета (предварителното време) и глобата за това (ориентирал съм се за дата ,но се притеснявам дали ще дойдат дотогава визите от Букурещ). Благодаря ти предварително!
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Не зная къде и какво си чел, но етоТУК можеш да се информираш за доста неща. Естествено трябва да можеш да ползваш английски, на български инфото може да намериш само по телефона или на място в офиса им на Съборна 9.
Другият начин е да си правиш различни варианти на резервация до момента, в който дойде ред на самото плащане, за да рабереш какви са предлаганите опции.
Така например, ако избереш Flexible date, а не фиксирана дата, то ти предлага по-малко възможности, отколкото при другия вариант. Логиката е разбираема - при фискирана дата, полет, пътници и всичко останало, и плащане веднага, то може да ползваш пълния асортимент от предлаганите опции за резервация. А когато повечето неща са несигурни, то какъв е смисъла да се навлиза в подробности?

Не мога да ти кажа нищо за каквато и да е "глоба", никъде не съм срещнал нещо подобно. Но си има записано ясно предупреждение, че всяка една промяна в данните на резервацията може да доведе до промяна на цената:
Any change in the date of flight, land of ticket issue, duration of stay, date of sale, age of the passenger, or routing, can lead to a change in the calculated price of the ticket.
Относно получаването на билетите можеш да си избереш опцията Ticket on departure или Hold for pickup и да си вземеш билетите на летището или от офиса на Съборна 9.
И последно за резервацията на местата. Важи си правилото - при плащането. Ако не може да бъде изпълнена заявената опция на билета ще ти пише "RQ". Ако чакаш с плащането до последния възможен момент (4 дни преди полета), то възможностите да избираш каквото и да е ще са силно ограничени, то е пределно ясно.
RESERVATION OF SEATS
Passengers are advised to reserve their seats well in advance. Applications can be made at any airline office or travel agency. The seat may be confirmed, however, only after the ticket for the respective flight has been purchased. Confirmed seating is indicated in the ”Reservation Status“ box of the ticket by the code ”OK“. The code ”RQ“ indicates that it is not possible to confirm the requested seat yet
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Jean
Мнения: 144
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 2:10 am

Мнение от Jean »

Благодаря ти Linko - за момента ще задържа нещата защото в момента ми излезна друг проблем - системата не приема моята карта за разплщане явно има някакъв проблем.
1. DCS Виена - 22.07.2006 г.
2. Покана за интервю - 07.09.2006 г.
3. Интервю - 24.11.2006 г. / УСПЕШНО
4. Документи Букурещ - 16.12.2006 г.
5. Медицински - 15.05.2007 г.
6. Покана за Визи - 23.07.2007 г.
7. Визи - 29.08.2007 г.
ita
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 6:03 pm

виртуална дебитна карта

Мнение от ita »

Дали виртуалната дебитна карта на ДСК може да се ползва за закупуване на е-билет от други места по света (не от BG)?
s.b.
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 9:12 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от s.b. »

нека някой да обади цифри за да е конструктивен диалога-аз засекох цени в две агенции(за чехите става въпрос)-474 euro на човек за средата на октомври 2х23 кг багаж 2 часа престой на Прага
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Мнение от mastika »

Ето едно запитване за Торонто с чехите от http://www.flybulgaria.bg/ , инфото е от 20.07.07 :

Zdraveite!

Mojem da Vi predlojim poleti na CSA:
OK 855 23SEP SOFPRG 0900 0955

OK 102 23SEP PRGYYZ 1125 1435


Cenata e 423 euro s taxite na chovek.

Pozdravi,
Temenuzhka

Цената е като на електронен билет
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
s.b.
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 9:12 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от s.b. »

благодаря ти , а до Монреал?
Аватар
digit
Мнения: 120
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:08 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от digit »

Ние си купихме билети от posoka.com и мисля че бяха съвсем малко по евтини от flybulgaria - нещо от рода на 5 евро разлика. А хубавото на "посоката" е, че можеш да гледаш онлайн какви полети има, а не да правиш запитване, при което ти дават обикновено само 1 вариант.
Торонто - 02.09.2007
Аватар
nadin13
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:53 am

Мнение от nadin13 »

аз искам да дам малко информация за това кой квартал е добър в Монтреал...инфото е на френски
:wink:
http://voyageforum.com/voyage/quebec_pr ... r_D524617/
Публикувай отговор