питах сериозно - темата е важна

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
kralimarko

питах сериозно - темата е важна

Мнение от kralimarko »

савсем сериозно задавам вапроса кам имащите опит ----знае ли някои как се става от ИВАН КРЪСТЕВ на Джон Кросс легално и мислите ли 4е е по добре когато нови имигранти се прекръстат за безпроблемно произнасяне на ина4е кофтитите им имена-например разни арабски,индииски ,унгарски и български трудни за произнасяне от англоговорящи имена ,.....моля без базици . за да не отива тази важна тема под щипковият храст
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

разбира се,че е възможно,но защо не попиташ в МВР където ще ти обяснят процедурата.Както е издаден бг док.за самоличност така и ще го приемат тук.На мен само ми е малко чудно защо трябва да го правиш.Тук има доста хора с име Иван/произнасят го Айван/Кръстев става обикновеноКрастев и толкова.Доста бг семейства променят окончанието на "фф"защото най-конфузното за англоговорящите е различното оконч'на женските и мъжки фамилии.Не познавам лично нито един имигрант първо поколение,който да си е сменил името напълно.Тук хората се обръщат един към друг на първо име,широко разпространено е "предпочитано име",което не е задължително да има дори нещо общо с това по документи.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

иван крастев е само примерно име аз имам приятел Сприридон Теохаров Мераклиев от Пазар4ик е мом4ето ......,не сам казал 4е аз ще си сменявам името ,просто ми е интересно каква е процедурата ,ако някои иска да го направи не е ли по добре още в на4алото а не след 1 година когато ве4е вси4ки документи са издадени с нативното име и ве4е няма смисал .. 8) ....грациас!!!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз лично се гордея с моите имена и не бих си ги сменил, за да бъде на някой, някъде си, по-лесно да ги произнася...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

И аз много се гордея с името ми !

Нека им е трудно да го произнасят :lol: :lol: :lol:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

аз сащо се гордея с мойто ,но това е савсем разли4на тема ,питах за процедурата ...... :beer: :beer: :beer: :beer: ако някой знае как става ...да сподели ....моля не бъркаите понятиата.
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Има Google.com за тая цел.
Ето какво открих аз само за 10 сек. търсене :

http://www.crcvc.ca/docs/How%20do%20I%2 ... 20name.pdf
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

няма да си сменя името, нека се потят :lol: :wink: фамилното ми е 17 буквички само на английски, посмъртно не могат да го кажат :lol: първото и то е не по кратко, около 10, но абсолютно съм забранила всякакви кратки имена :lol: и е много гот да си чуваш цялото име :wink:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Точно така без да бягам от въпроса на Крали Марко:)
Името е това,което са дали родителите ни а не България,така че него не сменям :wave:
chinois

Мнение от chinois »

В квебек туй става така:
Подаваш молба по образец.
Трябва да дадеш смислено обяснение защо искаш да си смениш името.
Но туй става за хора канадци, май само, а не за някакви си емигранти, щото на тях какво да им сменяш :lol: .Взима се съдебното решение и с него отиваш във кварталния ти вестник, но ножеш да си избереш и Девоар и на една страница да дадеш съобщение , че
"от днес Георги Иванов Петков, познат под прякора Тъпото ще се казва Джон Смит - Смарти" та всички да знаят и някой ако има нещо напреки в някакъв срок там да се изкаже или да си замълчи, щото след като мине тоз срок няма за кво да се хаби. Издава ти се и документ затуй , който е много важен, щото ти дава възможност да си смениш маса документи.
Айде жив и здрав, Джон! :lol:
Или Джеймс. :lol:
Джеймс Бонд! :lol:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

ЕВАЛА Smart Dust ..КОЙ СИ РАЗБИРА ОТ КОМюТРИ И ГУГАЛИ СИ РАЗБИРА ..АЗ ТЪРСИХ НО НАЛИ СЪМ СИ НЕВЕЖ В ТЕЗ НЕщА ......СИГОРЕН СЪМ ЧЕ И ДРУГИ ХОРА щЕ ИМ Е ИНТЕРЕСНО ДА ЗНАЯАТ
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Ако ще да си смениш и кожата, пак си оставаш БЪЛГАРИН; за какво ти е да си сменяш името? Какво ще промени това като акцента ти ще те издаде откъде идваш; толкова по-странно ще е ако имаш англосаксонско име и говориш с акцент; хората ще мислят, че си бавноразвиващ - retarded за това че дори родния си език - английски не си научил както трябва
точно така мисля по въпроса:)
pipon
Мнения: 126
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 8:17 am

Мнение от pipon »

peter_pan написа:Ако ще да си смениш и кожата, пак си оставаш БЪЛГАРИН; за какво ти е да си сменяш името? Какво ще промени това като акцента ти ще те издаде откъде идваш; толкова по-странно ще е ако имаш англосаксонско име и говориш с акцент; хората ще мислят, че си бавноразвиващ - retarded за това че дори родния си език - английски не си научил както трябва

mislqt si che shte stanat kanadtzi.
usrename : pipon
pass 123456
enjoy!
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

еее те тогава вече ще хванат Господ за шлифера :wink: 8) :wink:
Plunka
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 2:12 pm

Estestweno, 4e 6te go smenq

Мнение от Plunka »

V mnogo skoro vreme vyznamerqwam da si smenq oficialno malkoto ime. Posledniqt pyt kogato ne razbrah, 4e wikat men be6e w spe6noto otdelenie,i hi4 ne mi stana nito sme6no nito se wyzgordqh, 4e ne mogat da go proiznesyt. Reagirah na 3-q powik, za6toto proiznasqha absolutno neprawilno pyrwoto mi ime i samo pyrwata sri4ka ot familiqta mi.
Публикувай отговор