Да живее комунизма в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Да живее комунизма в Квебек

Мнение от ramone »

Ако със заплатата си в България едва успявате да си платите наема и да се прехраните,то Квебек е Вашето място! Истина е,че тук не се намира лесно хубава и добре платена работа,особено по професията с която идвате от България,но канадците много добре са се справили с този първоначален стрес у имигрантите! Както е известно на всички,ако не си работил (на бяло) първите три месеца след пристигането си в Канада започват да ти дават по 570 КАД на месец! Има много организации,откъдето можеш да вземеш безплатна храна, мебели (на старо) и дрехи! Обувките им пък са в пъти по-евтини от тези в България! Освен това,ако започнеш КОФИ ти дават за пътни по още 160 КАД,което прави на месец общо 730 КАД! За сметка на това данъците са много колеми за тези,които работят на бяло...все пак тези пари,с които се хранят "лентяите" трябва да доидат от някъде! :D
Ако професията Ви не е от търсените тук,това е голям шанс да се адаптирате като започнете да учите нещо друго без да се притеснявате как ще се издържате през това време! Дори Социалните могат да Ви изпратят да учите в Колеж,като те плащат за обучението!
Ако това,което Ви предлагат да учите не Ви устройва може да си изберете сами какво ще учите,но тогава обучението става скъпо и докато завършиш може да си заборчлял с 10-15000 КАД! Все пак въпрос на личен избор! Изводът е,че ако човек е мотивиран да се развива,то вероятността да успее и да живее по-добре тук е много по-голяма за разлика от тази в България! В общи линии това е за "комунистическия" строй тук! :wink:
Аз така ги виждам нещата и бих Ви посъветвал да не слушате чужди мнения за живота в Канада,независимо колко положителни или отрицателни са те! Сърдечно пожелавам успех и бърза процедура на всички! Дерзайте и следвайте мечтите си! :beer: А аз ще пия един тукашен "Молсън" за Ваше здраве!

П.С. Ако човек успее да докаже 10 годишен непрекъснат престой в Канада,дори и през цялото време да е бил на социал и е поработвал на черно му се полага споменатият по-горе минимум от 570 КАД,който се изплаща всеки месец,когато докреташ до пенсионна възраст!
Здравна помощ може да получиш независимо дали си плащал здравни осигуроки или не само като покажеш здравната си карта!

Табарнаците много уважават "Хайнекен"-а!
Последно промяна от ramone на Чет Юли 19, 2007 9:05 am, променено общо 1 път.
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

ramone,благодаря за пожеланията и за бирата :beer: И ние ще пием за твое здраве по една зелена бира :wink: мечтите ще ги следваме ,ДАНО скоро И ние ДА пием МОЛСЪН, ДАНО НИ ХАРЕСА :)
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

наздраве, ама тия 570$ за колко хайнекена ще стигнат??
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Едно кенче половинка Хайнекен е 3.49 без таксите. :lol:
Последно промяна от mborodin на Чет Юли 19, 2007 9:42 am, променено общо 1 път.
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

becks написа:наздраве, ама тия 570$ за колко хайнекена ще стигнат??
Бекс,незнам как върви бирата в Торонто...,но тук ако се купува от супермаркета ще стигнат за 200 хайнекена,а ако се поръчват по кръчмите за около 100! Но това е докато човек изкара КОФИ или завърши нещо! После по-лесно се започва на бяло и заплатата стига за много по-вече хайнекен! Пък с данъците,които плащаш ще може някой друг новопристигнал имигрант и той да пие хайнекен...! Такова е колелото на живота в Канада!
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

ramone,като си тръгнал да обясняваш, би ли уточнил как се вместват в 570 кинта следните разходи:
наем
ток, телефон, газ, евентуално интернет и кабеларка, и колко ти остава за ядене.

А социалните никъде не те пращат да учиш, напротив, ти трябва да си убедиш агента колко много точно това ти се учи, за да ти пусне пари и да ти плаща. А загледай ситните букви по рекламите за учене, искат одобрение от агента.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да живее комунизма в Квебек

Мнение от filipne »

ramone написа: П.С. Ако човек успее да докаже 10 годишен непрекъснат престой в Канада,дори и през цялото време да е бил на социал и е поработвал на черно му се полага споменатият по-горе минимум от 570 КАД,който се изплаща всеки месец,когато докреташ до пенсионна възраст!
!
Я кажи кви са тези врътки с 10 годишния непрекъснат престой и 570 -те КАД, че нещо не схванах какво ще да е това ?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Gonzo#1 написа:ramone,като си тръгнал да обясняваш, би ли уточнил как се вместват в 570 кинта следните разходи:
наем
ток, телефон, газ, евентуално интернет и кабеларка, и колко ти остава за ядене.

А социалните никъде не те пращат да учиш, напротив, ти трябва да си убедиш агента колко много точно това ти се учи, за да ти пусне пари и да ти плаща. А загледай ситните букви по рекламите за учене, искат одобрение от агента.
Ако някой е решил да крета с години с 570 долара на месец, а не да живее, може и да има някакъв начин. Неведоми са пътищата квебешки. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

Gonzo#1 написа:ramone,като си тръгнал да обясняваш, би ли уточнил как се вместват в 570 кинта следните разходи:
наем
ток, телефон, газ, евентуално интернет и кабеларка, и колко ти остава за ядене.

А социалните никъде не те пращат да учиш, напротив, ти трябва да си убедиш агента колко много точно това ти се учи, за да ти пусне пари и да ти плаща. А загледай ситните букви по рекламите за учене, искат одобрение от агента.
Гонзо,ако си прочел внимателно началото на постинга ми,ще видиш че се обръщам към хората които едва свързват двата края в България!
Аз тук ползвам БЕЗПЛАТЕН интернет в социалната служба където по-вечето имигранти като мен си търсят работа! Още като пристигнах си купих предплатена карта на "ФИДО" с предплатени разговори! Кабелна засега немога да си позволя,но аз и в България съм нямал кабелна по квартирите,та това не ми е толкова голям проблем! :)
А като си делиш наема и тока с някого тези 570 кинта стигат за първо време! Ти сам казваш,че трябва да убедя агента от социялните да ме изпрати да уча,значи все пак е вярно че плащат,нали? Още ми е рано да убеждавам социалните,колко ми е важно да ме изпратят да уча,но
когато дойде това време се надявам да ги убедя! Все пак до тогава ще съм изкарал КОФИ и ще ми е по-лесно да го направя!
От досегашното ми "присъствие" в България разбрах,че човек е щастлив само тогава когато си даде реална представа за това какво иска от живота и дали личните му качества му позволяват да го постигне! Пак казвам,че в Квебек биха се чувствали добре само хора,които в България едва са връзвали двата края! Поздрави от мен!
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

ramone написа: Пак казвам,че в Квебек биха се чувствали добре само хора,които в България едва са връзвали двата края! Поздрави от мен!
Е с това обобщение всичко става крайно достоверно :) Българите в Квебек, които познавам определено не са умирали от глад преди да имигрират.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

speedy написа:
ramone написа: Пак казвам,че в Квебек биха се чувствали добре само хора,които в България едва са връзвали двата края! Поздрави от мен!
Е с това обобщение всичко става крайно достоверно :) Българите в Квебек, които познавам определено не са умирали от глад преди да имигрират.
Спийди,може би точно някой от твоите познати се оплакват във форума колко неприятно изнанадани са останали от Канадската действителност... :beer: :D
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Може и да се оплакват във форума, но наживо не им личи. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

speedy написа:Може и да се оплакват във форума, но наживо не им личи. :)
Е,значи могат да запазват самообладание и да не падат духом! Такива хора успяват в Канада! Вярвам,че ще успеят да постигнат това за което са дошли тук и ще спрат да се оплакват във форума! :beer: :)
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Re: Да живее комунизма в Квебек

Мнение от Gonzo#1 »

ramone написа:Ако със заплатата си в България едва успявате да си платите наема и да се прехраните,то Квебек е Вашето място!
Да, сега те разбрах, само хватката с намиране на пари за процедура и настаняване тук не ми стана ясна.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да живее комунизма в Квебек

Мнение от filipne »

Gonzo#1 написа:
ramone написа:Ако със заплатата си в България едва успявате да си платите наема и да се прехраните,то Квебек е Вашето място!
Да, сега те разбрах, само хватката с намиране на пари за процедура и настаняване тук не ми стана ясна.
Ми ще му дадат на заем с лихви някои , които вече са отишли там :wink:
Публикувай отговор