Честит" Fete National du Quebec" !!!!!!!!!!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Честит" Fete National du Quebec" !!!!!!!!!!!!

Мнение от janyz »

Честит празник ! :beer: :beer: :beer: :beer:
Нека не забравяме провинцията , която ни прие !!!
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Hellboy

Мнение от Hellboy »

Честит празник !
Йоан Кръстител ! :lol:
А провинцията е горда , че сме избрали да дойдем тук и благодарна, че още стоим тук. :lol:
(Да не се бъркат кебекарите, с провинцията!) :lol:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Честит празник, Quebec! :D

Salutations на бунтарите, различните, гордите! :D
Salutations за чувствата на Quebec, достойни за уважение! :D


http://www.youtube.com/watch?v=zsStVCOK-os
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Flagellum Dei

Мнение от Flagellum Dei »

Аз съм неутрален. Нек си празнуват, аз се радвам защото на този ден най лесно се чопват пияни фрранкофонки, смятай! Вчера не пропуснах
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Ако изглежда^като този на аватара ти не е ясно коя мечка-стръвница си чопнал! :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

чудно дали някой тук се чувства табаранак и я празнува тая простотия...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аз лично не я празнувам. Но празника на Канада го празнувам всяка година. В нашия квартал на 1 юли правят много приятно шоу, което завършва с фойерверки.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Lub0 написа:чудно дали някой тук се чувства табаранак и я празнува тая простотия...
А бе и аз това се чудя,ама май юнака постнал тази простотия се чуства такъв :tk: :tk:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Празника си е празник,няма кво да коментирате.Аз лично уважих фета като изпих 16 малки уискита /канатски/ с 8 бири.Сега зареждам батериите и чакам националния.Колкото по вече празници ,по малко делници на тръстиката. :D
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Антон »

survivor написа:Аз лично не я празнувам. Но празника на Канада го празнувам всяка година. В нашия квартал на 1 юли правят много приятно шоу, което завършва с фойерверки.
Аз лично го празнувам (празник - на бг. език - от мъжки род) и концерта на каубоите в St-Hubert беше страхотен както винаги. А на 1 юли - ден на хамалина - какво да му празнуваш? Може би радостта че плащаш данъци и за едно изкуфяло бабе някъде на майната си и на което му дреме за теб колкото на Чърчил за България през 1945-та?
В нашия квартал пък правят организирано ходене до Торонто за замеряне с домати и яйца на натрапващи се кралски особи, щот те много не смеят да идват по-наблизо.
Иначе съм твърдо (40° и нагоре) за неработните, но платени дни.
БайМиле
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 9:30 am
Местоположение: LaSalle, QC

Мнение от БайМиле »

Пич.. . ти по тази логика Квебек го изкара tax-free :lol: (wishful thinking), то по голямо набутване от това тука нема
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

survivor написа: В нашия квартал пък правят организирано ходене до Торонто за замеряне с домати и яйца на натрапващи се кралски особи, щот те много не смеят да идват по-наблизо.
Ами магарето ,ако не си покаже магарията пред целия свят,кога другаде ще си я покаже.Нали се сещаш за онази прослувута бсаня.
Flagellum Dei

Мнение от Flagellum Dei »

Антон написа: Аз лично го празнувам (празник - на бг. език - от мъжки род) и концерта на каубоите в St-Hubert беше страхотен както винаги. А на 1 юли - ден на хамалина - какво да му празнуваш? Може би радостта че плащаш данъци и за едно изкуфяло бабе някъде на майната си и на което му дреме за теб колкото на Чърчил за България през 1945-та?
В нашия квартал пък правят организирано ходене до Торонто за замеряне с домати и яйца на натрапващи се кралски особи, щот те много не смеят да идват по-наблизо.
Иначе съм твърдо (40° и нагоре) за неработните, но платени дни.
Густооооооо, квебек о квебекоа ! И аз го празнувам. И никакви данъци за бабите. В нашия квартал пък се събираме на екскурзии до старческите домове да замерваме бабите с наковални щото и те са баби все пак и ако една баб реши да ми взима данъци знайш ли кво може да им скимне на останалите.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Антон написа:В нашия квартал пък правят организирано ходене до Торонто за замеряне с домати и яйца на натрапващи се кралски особи, щот те много не смеят да идват по-наблизо.
Хаха, това ли е дефиницията за табарнак - организира екскурзия на 1 юли до Торонто да замеря кралицата с яйца и домати :rotfl:
Публикувай отговор