Български продукти в Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Български продукти в Калгари

Мнение от pepino »

Знае ли някои къде може да се купят ракия, сирене, лютеница и т.н. в Калгари. Мерси!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Ракия не се продава. Иначе в гръцкия magazin има лютеница, туршии, българско и македонско сирене (аз лично го предпочитам) - Kalamata - На 15 Ave и 11 St SW
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
shark6286
Мнения: 229
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 5:17 am
Местоположение: Calgary

Мнение от shark6286 »

Slavic food store
17107 James McKevitt Rd SW, Calgary

Имат лютеница "Хорце", българско краве сирене, български балкански кашкавал, мариновани люти чушлета.

Има друг руски магазин в Woodbine където също се продава лютеница "Хорце". За съжаление не знам точния адрес.

Македонско сирене може да се намери в арабския магазин до Liqiudation World на 17 ave SW. Това е плацата между 37 street и Glenwood Dr SW. Има и други хубави неща, които не са български - леща, кори за баница, маслини.

Не съм чувал да се продава българска ракия. Мисля че има хърватска сливова ракия някъде до Marlboro mall в NE в някакъв китайски мол. Пил съм в приятели и ми харесва, но не съм купувал и не знам колко струва. Може също да пробваш италианска грапа или някое френско бренди дали ще ти харесат.
"Life is the art of drawing without an eraser." - John W. Gardner
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

Благодаря много за отговорите. Вече прослушах китайската плаца. Има сливова ракия - може би 4-5 вида, сръбска и хърватска.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

shark6286 написа:. Мисля че има хърватска сливова ракия някъде до Marlboro mall в NE в някакъв китайски мол. Пил съм в приятели и ми харесва, но не съм купувал и не знам колко струва.
tuka тази хърватска сливова е към 26$, продават я в едни издути шишета. Малко не е пречистена добре, така че ако прекалиш ще те цепи глава яко :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

в малборо мола отсреща кадето е Canadian tire има магазин за алкохол. всъщност ще се ориентираш по китаиците каде отиват. има еднолитрови бутилки ракия. не са евтинки но си заслужават. доста са по хубави от тиа издутите бутилки. около 30-36 $ за литър.

аз от там си купувам.
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Публикувай отговор