мед тестове

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
kralimarko

мед тестове

Мнение от kralimarko »

да попитам горе долу колко е 4акането след направени и изпратени мед.тестове-- -скиллед воркер програмата---за фед канада.и обикновенно мед тестовете се изискват след интериуто или преди него ????
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: мед тестове

Мнение от optics »

kralimarko написа:да попитам горе долу колко е 4акането след направени и изпратени мед.тестове-- -скиллед воркер програмата---за фед канада.и обикновенно мед тестовете се изискват след интериуто или преди него ????
след.
а вече след тях може да се проточи и години. така стана с нас. защо- никой не ти казва.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Чакане

Мнение от 7George »

Обичайното е към 2 месеца, докато Ви поканят за визи, ако всичко е наред..
Embrace your climate change!
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

След интервюто, ако има такова. Аз нямах интервю, просто в един момент ми пратиха писмо да правя медицински. 4тири месеца след медицинските си получих визата - но забавянето (от поне около 2 месеца) беше заради отпечатьци от FBI. Дори в един момент канадците ми пратиха писмо да питат дали не сьм се отказала и че ако не побьрзам щели да ми изтекьт медицинските тестове....
kralimarko

Мнение от kralimarko »

az ne razbiram kakva e vrazkata na Kanada s FBI.zashto triabva ..ФБР да има отпецхатаци на иммигранти за канада
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

kralimarko написа:az ne razbiram kakva e vrazkata na Kanada s FBI.zashto triabva ..ФБР да има отпецхатаци на иммигранти за канада
Не знам дали е именно ФБР или грешка на езика но отпечатъци се дават на всяка полиция където си живял повече от 6 месеца. Аз давах отпечатъци в японското консулство в Торонто, които после заминаха за японската полиция която на свой ред да прати хабер на Бъфало че нямам криминални изцепки в Япония :)
kralimarko

Мнение от kralimarko »

интересно..савременниат свяат нема мардане
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

Врьзката между ФБР и Канада е, че който е живал повече от 6 месеца в САЩ, трябва да изпрати отпечатьци до ФБР, за да се покаже, че има чисто досие.

Аз просто кандидатсвах от САЩ и трябваше и това да изискване да покрия преди да се достигне до писмото за виза. Иначе отпечатьците се правят в местната полиция и си ги изпращаш сам до ФБР, след което, те ти врьщат едно письмце, че си чист и ти го препращаш на Канадците.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

В общия случай не ти връщат никакво писъмце, че си чист а го пращат директно където трябва.
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

В щатите баш си ти врьщат, отпечатьците с едно неугледно листче прикрепено кьм тях, на което пише, че нямаш рекорд. Тая процедура с отпечатьците сьм я минавала не вьдньж и ми е позната много добре. Незнам кой е този "общ" случай, за който ти говориш.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Добре, приемам че няма общ случай. Има страни които пращат директно и такива които пращат на кандидата. Япония е от първите. Канадската полиция също праща директно.

Ето случая за Канада: (цитат)
The RCMP will send the results of the applicant's criminal record check DIRECTLY TO THE CANADIAN VISA OFFICE. They will not return fingerprints to the applicant. The normal processing time for a criminal record check is 60 days.
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

Няма проблем. Просто изискванията за различните дьржави не са едни и сьщи. И на мен преди време ми се струваше странно, че такава информация се врьща директно на човека подал отпечатьците, а не направо на имиграционните изискващи я, но е факт.

Сьжалявам, че отклоних темата малко, но при мен това си беше част от времето между медицински и виза.
Публикувай отговор