Късо оръжие: BG - BC

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
ПРОГРЕСОР
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 12:26 pm

Късо оръжие: BG - BC

Мнение от ПРОГРЕСОР »

Притежавам личен пистолет в България и се чудя, като замина какво да го правя. Преди, токова време се борих за разрешителното, че не ми се връща просто ей така. Иска ми се да го взема с мен, дори и след време. Някой имал ли е подобен случай и ако не е тайна как го е разрешил. Става въпрос за Ванкувър. Всъщност аз незнам въобще, дали мога да го изнеса от БГ. Благодаря предварително!
rath

Мнение от rath »

ниама ппроблеми да го внесеш
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Късо оръжие: BG - BC

Мнение от Koko »

ПРОГРЕСОР написа:Притежавам личен пистолет в България и се чудя, като замина какво да го правя. Преди, токова време се борих за разрешителното, че не ми се връща просто ей така. Иска ми се да го взема с мен, дори и след време. Някой имал ли е подобен случай и ако не е тайна как го е разрешил. Става въпрос за Ванкувър. Всъщност аз незнам въобще, дали мога да го изнеса от БГ. Благодаря предварително!
Незнам как би могъл да го транспортираш - едва ли ще се намери авиокомпания която би ти разрешила да се качиш с оръжие на борда на самолета, дори и да е в багажа ти.
За това как би могъл да регистрираш оръжие в Канада виж тук
http://www.cfc-ccaf.gc.ca/en/visitors/registration.asp
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

10 god zatvor za nezakonno pritejanie na ognestrelno orujie v Canada.
Vnesi si go, 6tom ti e tolkova mu4no. Ama za 10 god, na toplo , na men za ni6to ne mi e tolkova mu4no
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

I tova e alternativa ,men zasega me priemat ot 3-6m. godishno obiknovenno zimata ,dobre otopleno ,hranyat dobre,fitnes ,televiziya ,eh samo koga ste napravya can. expirians da me vzemat po zadalgo.
Imaliznachenie,kakvo iskashe da kagesh s porednata si prostotiya deto napisa po gore.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Изображение
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

bate, ti nali ve4e niama6e da pi6e6. Vze edno umno re6enie, 4e se otmetna posle
1) Sous réserve des paragraphes (4) et (5) et de l'article 98, commet une infraction quiconque a en sa possession une arme à feu sachant qu'il n'est pas titulaire d'un permis qui l'y autorise et du certificat d'enregistrement de cette arme.

.....


бележка от ssttoo:
Редактирах постинга за да намаля размера му. Махнал съм остатъка от копирания от imalizna4enie раздел от криминалния кодекс. Който се интересува, ето откъде да го прочете:
http://www.canlii.org/ca/loi/c-46/art92.html
Текстовете ги има и на английски.

Моля не пълнете базата данни на форума с огромни текстове, които ги има на други места в интернет. БД вече се задъхва и без друго. :( Посочването на източника или копирането на важни части от текстовете често е достатъчно.
Мерси.
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Абре стига с тоя тъп френски бре, ако искате да кажете нещо, вземете и го преведете или пък сложете линка към сайта например, нали знаете какво значи www?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ПРОГРЕСОР
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 12:26 pm

Мнение от ПРОГРЕСОР »

Благодаря, на тези които ми отговориха сериозно.
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 12:37 pm, променено общо 1 път.
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

I toi kato teb rebeka
Rosi razlikata e ,4e moeto re6enie da si otida ne be6e mudro. Vse pak ima nujda toia forum i ot hora , na koito tuka im haresva :lol:



бележка от ssttoo:
Редактирах постинга за да намаля размера му. Махнал съм остатъка от копирания от imalizna4enie раздел от криминалния кодекс. Който се интересува, ето откъде да го прочете:

To i v redaktiraneto si ima izkustvo be sttoo. Pone to4no razmera na nakazaniata da ne be6e mahal :wink:
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 12:37 pm, променено общо 1 път.
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

Ne sum kazala, no tuy kato vie ste prekaleno mnogo,poradi fakta, 4e dosta ot tezi na koito tuka im haresva(kato na men) se otkazaha da pi6at, niakak si nie sme malcinstvo.E, az re6ih da ne si otivam, za da moje da znaiat kandidat imigrantite, 4e Canada e prekrastna durjava, v koiato ima i bg, koito sa dovolni ot izbora si, kakto i e ima bg, koito uspiavat :wink:
Ne mi se nravi foruma da pridobiva looserski oblik.

Mejdu drugoto Rosi, fakta, 4e tolkova 4esto si smenia6 avatara, ne te li trevoji?
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 12:37 pm, променено общо 1 път.
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

Rosi, ama ti da ne bi ne6to da go vze li4no?
Nedei sega, nali znae6 4e ima bad loser, kakto ima i good loser.

ima i bg, koito sa dovolni ot izbora si, kakto i e ima bg, koito uspiavat
Popraviam, se 4e na tebe ot sledene na pravopisa na angliiski ne ti ostana vreme i na bg da me popravi6.Ta...ima bg ,koito sa dovolni ot izbora si, kakto i ima bg, koito uspiavat.
Dali uspelite sa dovolni, tvurde veroiatno, dali dovolnite sa uspeli, otnositelno, zavisi kakvo sa tursili.
Vajnoto e 4e ti ne si v nito ednata ot dvete kategorii, za sujalenie.
ili te trese predmenstrualen sindrom? Lo6o e kato e hroni4no, napomnia na menopausa. :?:
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Заключено