Трудова книжка или извадка от НОИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
geri81
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 1:39 pm

Трудова книжка или извадка от НОИ

Мнение от geri81 »

Здравейте! Бих искала да попитам кое е по удачно да се изпрати към първите документи за Виена: Трудова книжка или извадка от НОИ?
Вчера ходихме в НОИ и от там ни казаха,че не е проблем да ни изкарат съответната извадка, но няма смисъл-тя просто нямала стойност, защото нямало офисиален печат. По-добре би било, ако си занесем трудовите книжки в каб.107(Кабинет по европейските въпроси) и там ни ги легализират и сложат съответния печат за страната, където трудовата книжка ще послужи! И тогава ще трябва ли печат от нотариус??
Искам да попитам вие как постъпихте??
Благодаря!
Mishimi
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 11:13 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Mishimi »

Здравей,
Ние просто преснимахме книжката и заверихме нотариално копията, след което ги дадохме за превод. И свърши работа!
Късмет! :lol:
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от taki_f »

Първо на нотариос после превод и после ги пратихмелАко излишно ви искат справка от ной тогава си извадете!
riba_mech
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 4:31 am
Местоположение: Sofia

Мнение от riba_mech »

Справката от НОИ е без пари,една-две страници е максимум. Тя е неоспоримо доказателство за вашия стаж. Препоръчвам ви този документ, ако трудовият стаж ви е реален. Ще си спестите ПОНЕ едно 50 лева. Поздрави
DCS - 1-wa chast - 10. 2004
DCS - 2-ra chast - 17.03.2006
Pokana za intervu - 20.07.2006
Uspeshno intervu - 12.10.2006
Pusnati docs kym Bukuresht - 28.11.2006
Barkodowe - 22.02.2007
Medicinski - 16.03.2007
VIZA - 04.06.2007
geri81
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 1:39 pm

Мнение от geri81 »

От НОИ ни казаха, 4е тази справка е неофицален документ, защото няма никъде печат и нямало смисъл да даваме някакви 10 лева за тази справка! Стажът ни е напълно реален!!!
Към риба меч: вие точно къде отидохте в НОИ,в кой кабинет???
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: Трудова книжка или извадка от НОИ

Мнение от compaq »

geri81 написа:Здравейте! Бих искала да попитам кое е по удачно да се изпрати към първите документи за Виена: Трудова книжка или извадка от НОИ? ....
Гери, трудовата книжка е напълно достатъчна. Допълнителни документи се правят, когато има стаж, който ще е от полза, но не отразен в трудовата книжка. Няма смисъл от излишни главоболия. Правите копие на трудовата книжка + офиц.превод от заклет преводач + нотариална заверка, че е вярно с оригинала и това е.

Успех!
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

ПРИ НАС СЕ ПОЛУЧИ СЛЕДНАТА СИТУАЦИЯ:
ВЪПРЕКИ ЧЕ, ТРУДОВАТА МИ КНИЖКА Е НАПЪЛНО ИЗРЯДНА, НЕ МИ ПРИЗНАХА СТАЖА ЗА ПЕРИОД В КОЙТО СЪМ РАБОТИЛА ВЪВ ФИРМАТА МА МЪЖЪТ МИ...ТОЕСТ Г-Н ОПЕРМАН ПОИСКА ДОПЪЛНИТЕЛНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЧЕ ЗА ТОЗИ ПЕРИОД СА МИ ПЛАЩАНИ ОСИГУРОВКИТЕ. ТАКА ЧЕ, И АЗ ОПРЯХ ДО СТЯ 107-МА В НОЙ. СРЕЩУ 12ЛВ. И ЕДИН МЕСЕЦ ЧАКАНЕ , ЛЕГАЛИЗИРАТ ТРУДОВАТА КНИЖКА.
18.10.2006- Док. Виена
24.05.2007- Интервю 9.00ч.
16.06.2007- допълнителни документи
07.2007 -сертификати
15.08.2007 -баркодове
18.09. -медицински
05.10.-OK медицински
05.11.- покана за визи
10.12 ВИЗИ
01.02.2008 Welcome to Canada
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

renata12 написа:ПРИ НАС СЕ ПОЛУЧИ СЛЕДНАТА СИТУАЦИЯ:
ВЪПРЕКИ ЧЕ, ТРУДОВАТА МИ КНИЖКА Е НАПЪЛНО ИЗРЯДНА, НЕ МИ ПРИЗНАХА СТАЖА ЗА ПЕРИОД В КОЙТО СЪМ РАБОТИЛА ВЪВ ФИРМАТА МА МЪЖЪТ МИ...ТОЕСТ Г-Н ОПЕРМАН ПОИСКА ДОПЪЛНИТЕЛНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЧЕ ЗА ТОЗИ ПЕРИОД СА МИ ПЛАЩАНИ ОСИГУРОВКИТЕ. ТАКА ЧЕ, И АЗ ОПРЯХ ДО СТЯ 107-МА В НОЙ. СРЕЩУ 12ЛВ. И ЕДИН МЕСЕЦ ЧАКАНЕ , ЛЕГАЛИЗИРАТ ТРУДОВАТА КНИЖКА.
При теб, което се е получило, според мен е изключение от масовата практика, защото трудовата книжка е основен и достатъчно лигитимен документ, което ни беше казано и на нашето интервю, а и всичките ми познати по време на нашата процедура и тези, които наскоро минаха интервю, на никой не са искали друго за доказване на трудовия стаж освен трудовата книжка.
Най-вероятно са ти искали допълнителни доказателства (както забелязваш не за целия ти стаж), а именно за периода, в който си работила във фирмата на мъжа ти, за да се отхвърли може би съмнението за фиктивно водене на работа (тоест в случая - дали има плащане на осигуровки). А че може някой да се извълшифицира документи и да се води фиктивно на работа, дори да няма семейна или каквато и да е връзка, въобще няма да коментирам, защото доколкото съм чувал и такива неща съществуват.
geri81
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 1:39 pm

Мнение от geri81 »

Благодаря на всички за отговорите!
Beky
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 5:45 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Beky »

Според мен и трудовата книжка и удостоверението за стаж от НОИ вършат работа.Единственото,което е,че се спестяват пари при преводите,тъй като удостоверението е само един лист и е по-официален документ,доказващ категорично осигурителния стаж.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Beky написа:Единственото,което е,че се спестяват пари при преводите,тъй като удостоверението е само един лист и е по-официален документ,доказващ категорично осигурителния стаж.
И данните от трудовата книжка могат да бъдат извадени на един лист.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор