Относно дек. за парите - въпрос кам миналите

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Относно дек. за парите - въпрос кам миналите

Мнение от mastika »

Питането е :
1. Пред него ли се разписвате.
2. Сумата кой/как се определия и кога се вписва или се пише мин. от таблицата.
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

1)Да,разписахме се пред изпитващата(в нашият случай)
2)Сумата трябва да е поне минималната от таблицата или най-добре малко над минимума.При нас лично изпитващата ни написа в декларацията минимума.
Изображение
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

Мнение от piratus76 »

В контракта не се ли вписва сумата от банковата референция?
Ние сме попълнили тази сума, но не сме я разписали само?
Пишете за да знаем дали да си разпечатаме нови бланки
Благодарим предварително
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

Мнение от piratus76 »

няма ли някой от миналите интервюто да отговори на въпроса
трябва да пишем колкото е декл. за фин. независимост или да оставим празно място за сумата и там на място да се впише от изпитващия
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Банковата референция отпадна(доколкото знам) и на нейно място сега има договор за финансова независимост,който е много по-обвързващ.Ние специално не бяхме попълнили договора,но и да го бяхме попълнили преди интервюто нямаше да е грешка.
Изображение
Аватар
nadin13
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:53 am

Мнение от nadin13 »

нашето интервю беше на 9.05 - ние си бяхме разписали и трите екземпляра от договора, като бяхме написали сума в CAD малко над минимума (семейство без деца)
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Според изискванията от официалният сайт - т. 7, договорът трябва да се попълни и подпише от водещия кандидат. Ако сте пропуснали да го приготвите предварително и изпратите заедно с документите до Виена, ще се наложи да го направите в присъствието на интервюиращия.
Тъй като с този договор кандидата декларира, че поема задължението си да осигури минимума от финансови средства за преживяване както за себе си, така и за всички придружаващи го лица през първите три месеца след пристигането си в Кебек, имиграционните са изчислили този минимум в канадски долари и са го отбелязали в таблица на тази страница. Затова сумата, която трябва да се запише в този договор е този минимум или не по-малко от него.
riba_mech
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 4:31 am
Местоположение: Sofia

Мнение от riba_mech »

По мое мнение сумата, която вписвате трябва да е такава, с която ще разполагате, когато тръгвате, но не и много надвишаваща минимума от средства според табличката за средствата, за която преждеговорящите вече споменаха.
Няма нужда от банкова референция - тя отпадна като изискване с промяна на изискванията от дата : 16.10.2006 г., преди това беша задължителна. Сумата в банката няма общо със сумата, която ще декларирате, че ще внесете.
И още една подробност: сумата на молбата за Виена (първите документи) може да е различна от тази, тоест тази може да е по-малка, но не по-малка от минимума за броя членове от семейството.
Дори не изискват никакво доказателство на интервюто за парите. Но когато пристигнете на канадска земя, след третия месец, ако кандидатствате за социал, ще трябва да докажете че сте изхарчили точно тази сума, която сега ще декларирате, че ще внесете в Канада, посредством тази декларация.
:)
DCS - 1-wa chast - 10. 2004
DCS - 2-ra chast - 17.03.2006
Pokana za intervu - 20.07.2006
Uspeshno intervu - 12.10.2006
Pusnati docs kym Bukuresht - 28.11.2006
Barkodowe - 22.02.2007
Medicinski - 16.03.2007
VIZA - 04.06.2007
Dionaea
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Юли 24, 2004 2:18 am
Местоположение: Québec
Обратна връзка:

Мнение от Dionaea »

Здравейте,
аз бях на интервю на 30.10.07 като самостоятелен кандидат - тогава с първите документи искаха банкова референция, както и документ, в който се заявява сумата, с която планираме да влезем в страната ( в последствие те отпаднаха). Бях заявила, че ще разполагам с 4 000 CAD и интервюиращата мадам Орнер настоя да впиша минимум тази сума в договора, като мърмореше, че в никакъв случай няма да ми стигнат и няма да мога да се спрявя с тях. Стигна се до емоционални излеяния от нейна страна "Знаете ли колко малко са тези пари в Квебек, с тях трябва да си наемете жилище... там няма да имате нито маса, нито стол, на който да седнете... парите няма да Ви стигнат, много са малко!". Не се поддадох на натиска и вписах 4000 в договора, въпреки, че много ми се искаше да намаля сумата ;)
Който има пари е доволен, който има хубаво момиче е щастлив, а който няма нито едното може да спи спокойно.
filicon
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 2:33 pm

Мнение от filicon »

При нас -биахме подписали договора за фин независимост в 3 екземлиара предварително. По погрешка му дадох и банковаата референция но тои я прибра.Но ако не я дадох нямаше да ни поиска. Декларирана сума 6500-но не е необходима по-висока сума от посочената в таблицат като мин
riba_mech
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 4:31 am
Местоположение: Sofia

Мнение от riba_mech »

Мацката, която е писала преди малко лекинко ме вбеси. Абе джанъм, не четеш ли, че отпадна изискването за суми??Това нищо ли не ти говори? Спокойно можеш да впишеш минимума като сума, според броя на членовете или сто- двеста долара отгоре. И аз съм била самостоятелен кандидат при Орне и какво от това. И аз бях писала 5 хиляди, намалих ги на 4, защото банковата ми референция, която референция те имаха (бях им я изпратила с документите) заради критериите им, КОИТО ВЕЧЕ ОТПАДНАХА, имах 4 пъти по голяма сума!!! И какво от това. От 16 Октомври нещата са други, четете малко сайтовете им, а защо не и този форум?!!
Приятелят ми беше на интервю скоро и декларира 2700 долара канадски. Никой нищо не му е възразил.Нито му е правил забележки. А на мен мадам Орне, не ми е казала и копче за сумата.Така, че тук се спекулира доста с информацията. Искат да пишете повече пари , за да не им искате помощи. Това е цялата работа.
Нали целта е всички да заминем, няма нужда от сега да се прецакваме и набутваме като можем да си помагаме, нали така? :)
DCS - 1-wa chast - 10. 2004
DCS - 2-ra chast - 17.03.2006
Pokana za intervu - 20.07.2006
Uspeshno intervu - 12.10.2006
Pusnati docs kym Bukuresht - 28.11.2006
Barkodowe - 22.02.2007
Medicinski - 16.03.2007
VIZA - 04.06.2007
filicon
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 2:33 pm

Мнение от filicon »

ами аз точно това имах впредвид-да се посочи мин-ние просто сме семейство-така че sorry ako някои ме е разбрал погрешно.
Ако в последствие искаш помощ трябва да докажеш, че си похарчил сумата с която си влязал-така че посочваш както казва риба меч
riba_mech
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 4:31 am
Местоположение: Sofia

Мнение от riba_mech »

filicon, така е бе братче, говорех за мацката преди тебе. :) :beer:
DCS - 1-wa chast - 10. 2004
DCS - 2-ra chast - 17.03.2006
Pokana za intervu - 20.07.2006
Uspeshno intervu - 12.10.2006
Pusnati docs kym Bukuresht - 28.11.2006
Barkodowe - 22.02.2007
Medicinski - 16.03.2007
VIZA - 04.06.2007
Публикувай отговор