без граждански брак

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

без граждански брак

Мнение от kli »

Някой знае ли ако кандидатите нямат граждански брак, и след като вече не се приемат общи фактури на името на двамата , и при невъзможност за сключване на граждански брак в близките месеци защото единият от кандидатите не е в България та в това положение ако единият кандидатства като индивидуален емигрант без семейство а до интервюто вече има брак биха ли могли и двамата кандидати да се явят заедно на интервюто със вече всички документи за семейно класиране и точкуване? Знам че стана малко дълго, но дано съм се изразила ясно, мерси ! :oops:
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Изпращат се документите за променено гражданско състояние до Виена плюс всичко останало, те преизчисляват наново точките, един вид цялата процедура почва почти отначало. По-добре използвайте тия месеци да си вдигнете по слабите места...
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Independent написа:Изпращат се документите за променено гражданско състояние до Виена плюс всичко останало, те преизчисляват наново точките, един вид цялата процедура почва почти отначало. По-добре използвайте тия месеци да си вдигнете по слабите места...
Добър съвет! ;)
Късмет!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Аз имах предвид точките, пък то какво се получило :lol:
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

благодаря за бързият отговор, значи ако правилно съм разбрала преди самото интервю трябва да съм изпратила и документите за граждански брак за да отидем и двамата заедно защото както и да смятам точките и по отделно и заедно минаваме минимума въпроса е да не се губи време в изчакване а да се задействат нещата с процедурата
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Ох, нали това обяснявам. Ето ви трите сценария:
1. Ако започнете процедурата като съвместно съжителстващи, те ще ви поискат доказателства. Ако не можете да ги намерите в определен срок и не можете да се ожените в рамките на този срок, кандидатурата ви се отхвърля. ТРЯБВА ДА СЕ ЗАПОЧВА ОТНАЧАЛО -> не само сте загубили време, ми и пари.
2. Ако започне процедурата само единия като самотна птичка, за да присъедини другия, трябва да се изпратят документи за промененото състояние във Виена (и това си го пишеше някъде из инструкциите). От Виена смятат, умуват и накрая изпращат отговор дали при променилите се обстоятелства кандидатурата е все още приемлива. Отново сте изгубили време, за таксите не мога да говоря.
3. Сядате си на трите букви, учите френски, набавяте трудов стаж или каквото там не ви достига. След няколко месеца се жените и пращате документи като семейство. Точка.

Няма вариант процедурата да я започне единия, пък да домъкне още някого на интервюто и да каже, че видите ли, вече са двама. Имайте предвид, че в документите за втория кандидат се пише цялата информация за него - образование, трудов стаж, местожителство по години, военна служба евентуално и така нататък. Ако целта ви е да покриете някои смущаващи факти, това няма как да стане.
Ако целта ви е да не се губи време в чакане и точките ви стигат, намерете начин да се ожените веднага - една ваканция не би трябвало да е голям проблем. Ако наистина е проблем, оптималния вариант е само и единствено #3.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Independent сега всичко относно вариантите ми стана съвсем ясно. Естествено ние ще оползотворим това време да учим френски защото от никое друго място неможем да увеличим точките. Въпросът ми беше че ако вече аз имам насрочена дата за интервю например след 4 месеца, и изпратим документите за граждански брак и отново ни преизчислят точките дали и двамата ще можем да отидем на моята дата или отново ще трябва да чакаме 6 месеца за нова дата? Но това вече май си зависи от имиграционните как ще решат.
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Darkblade »

Ето ви и вариант 4:

единият си подава документите като самотно гълъбче. Минава успешно интервюто. Изпраща си вторите документи. ТОГАВА, т.е. след като си изпрати вторите документи в Букурещ и бъде заведено досие, сключвате брак и уведомявате Виена за промяната в гражданското си състояние. С малко късмет може на второто гълъбче да му се размине интервюто и само да поискат изпращане на неговите документи като впоследствие двамата директно да ходите на медицински.
Вариантът не е проверен така че не мога на 100% да потвърдя, че работи.
I am here because you broke something!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Грешка - втория кандидат трябва при всички случаи да вземе сертификат за селекция, така че Виена не вярвам да им се размине.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Darkblade написа:Ето ви и вариант 4:

единият си подава документите като самотно гълъбче. Минава успешно интервюто. Изпраща си вторите документи. Тогава, т.е. след като си изпрати вторите документи в Букурещ и бъде заведено досие, сключвате брак и уведомявате Виена за промяната в гражданското си състояние. С малко късмет може на второто гълъбче да му се размине интервюто и само да поискат изпращане на неговите документи като впоследствие двамата директно да ходите на медицински.
Вариантът не е проверен така че не мога на 100% да потвърдя, че работи.
Аз бях така. На интервюто казах ,че ще сключвам брак и ми обясниха какво да правя. След сключването на брака пратих всичките документи на съпруга + свидетелството за брак до Виена и от там ми пратиха 2 сертификата. След това продължавате колективно процедурата към Букурещ. Съпругът не е ходил на интервю. Сертификатите ги получих 4 месеца след пращането на всички документи до Виена.
Мои близки отидоха на интервюто директно оженени. Пиер Петроф им се беше накарал, но им даде сертификатите. Оправданието им беше, че са се оженили съвсем малко преди интервюто и че не са имали време да ги информират.
Да се има предвид ,че всичко това се сключва преди много години и може вече да се е променила процедурата. Най-добре е да се прати едно запитване до тези във Виена.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор